hydroizolace zdiva

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod Hades » 13 lis 2015, 11:44

reaguju na tu elektroosmozu...
funguje, buď bez obav...
Nejlepší by ovšem bylo dokázat vykopat do hloubky cca 0,8m kolem základů díru, 0,5m pod povrch do zdiva usadit zemnící pás a cca 30cm nad povrch navrtat díry v rozteči cca 25cm (pokud je zeď tlustá a je-li to možné, pak i zevnitř. Stačit by ti měl drát na bleskosvod 10mm)). Pak všechny horní propojit a pustit proud.
Elektroosmoza není nic rychlého, postupuje velice pomalu (záleží na nasáklém množství solí ve zdi, a s postupující dobou (vysycháním) se zpomaluje).
P.S. okopání omýtky jen schvaluji...
Toliko teorie....

Praxe:
60cm tlustá zeď, okopáno, zvenku jen díra do hloubky 0.5m, 0.2m pod zem do zdiva vymlácena drážka tak, aby se vešly dva dráty nad sebou (do tlouštky zdiva cca 15cm), nad terénem ve výšce cca 30 cm díry na hloubku 40 cm pod úhlem cca 15st. k zemi (delší vrták nebyl k dispozici).
Vše propojeno a připojeno na stařičkou nabíječku akumulátorů (upravenou), produkce "Mechanika-Praha" (cca 18V/3.5A).

Závěr:
cca po jednom roku zeď suchá, odpojen zdroj napájení a elektrody spojeny do zkratu (tohle jsem někde načetl). Elektroosmozou vytvořené sole, pokud navlhnou, zkat vytvoří článek a jede to dál (proto je lepší větší vzdálenost elektrod).
Výkop byl poté zasypán štěrkem.

Hledej na Netu, najdeš hodně podrobností, a já mám od té doby suché zdi...
Uživatelský avatar
Hades
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 11 říj 2012, 22:59
Bydliště: Praha; Mimoň

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod pavlaxy » 29 led 2016, 01:25

Pozdě ,ale přece ...
Kamarád vysoušel sklepní prostory tak ,že z půdy kde byl teplý suchý vzduch ho vháněl KG odpadní trubkou Mezaxiálem do sklepa a odvětrával otevřenými dvířky do nepoužívaného komína . Přívod vzduchu měl úhlopříčně oproti komínu .Udělal to na zkoušku a byl spokojený .Pak postavil ze sádrokartonu v místnosti místnost a dokonce osadil i okno -sice "koukalo do zdi sklepa bez oken" ,ale tapeta na kouknutí stačila :mrgreen:
měl to podložené od původní podlahy hromadou dlažebních kostek ...
a tady je odkaz na ztracené bednění pro odvětrání stavby podlahou atd....

http://www.guttashop.cz/ztracene-bednen ... Ahsv8P8HAQ

a také tady

http://www.gabex.cz/Info/Puvod-systemu-Iglu

Iglu-2015.zip
(2.87 MiB) 193 krát
Uživatelský avatar
pavlaxy
 
Příspěvky: 1875
Registrován: 26 pro 2007, 12:42
Bydliště: Praha

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod karelsklo » 08 úno 2016, 17:32

Na elektroosmózu zatím nedošlo,čekám na nějaké lepší počasí protože pokud se nedá při práci okolo domu požívat nízkostupňové pivo tak mě to moc nebaví... :)
Na problematické zdi (stěhovali jsme se do mokrého baráku hned po rekonstrukci) pouštím přes den aspoň studený vzduch z ventilátorů a častěji větrám.
Taky jsem odtáhl skříně cca 20 cm od zdí .
Po prvotním náporu plísní se to podařilo dostat pod kontrolu.
Ale tu elektroosmózu zavedu na více místech hned jak se oteplí...
karelsklo
 
Příspěvky: 1340
Registrován: 19 dub 2013, 20:35

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod radu78 » 08 úno 2016, 19:50

Já bych měl jiný nápad, barák dobře pojisti a čekej.Až přijde velké bum tak z pojistky pak zaplatit podříznutí, nopovku , drenážku a tak. Vyřeší se příčina. :)
radu78
 
Příspěvky: 253
Registrován: 20 úno 2010, 13:37
Bydliště: Praha

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod kenybz » 29 bře 2017, 12:38

už ti to vyschlo nebo spadl ten barák vedle?
S elektroosmózou jakési zkušenosti mám nejstarší aplikace funguje už 20 let jako elektrody jsem použil cu drát no jestli je to ještě aktuální tak to rozepíšu informace jsem tehdy čerpal z amára
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
 
Příspěvky: 976
Registrován: 16 úno 2015, 12:16

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod Kuba68 » 29 bře 2017, 14:24

Když jsem kdysi "studoval" elektroosmózu, doporučovalo se jedna elektroda vnitřní v podobě pásu - pletiva zaomítat pod omítku dole po obvodě zdi u podlahy a více pospojovaných elektrod vnějších zaražených (zakopaných ) u paty zdi. Rozestupy vnějších si už nepamatuji. Pokud tam máš salinitu, stejně se elektrody časem rozpadnou. Čím ušlechtilejší materiál, tím lépe. Myslím, že mínusová elektroda se rozpouští (asi to nerez pletivo) a ionty vody tečou spolu s proudem k plusovým elektrodám v zemi. Více by asi řekl nějaký elektro-chemik, nebo to nastuduj u zahraničních kolegů. Když je zeď mokrá, proud s vodou "teče" do země, čímž se vysušuje zeď mezi elektrodami.S ubývající vlhkostí slábne vodivost zdi i tekoucí proud. Já se nakonec vydávám cestou provětrávaných podlah, s na zimu přerušeným větráním.
PS. Pozor, u rážených nerez plechů (použitých jako hydroizolace) vzniká při salinitě zdi stejný problém - po čase rozpad a navíc ještě tepelný most. Přivádí se plechem zima do zdi. Zeď se ochlazuje a v místě rosného bodu uvnitř obydlí se tvoří ve sražené vzdušné vlhkosti na zdi plísně! Je tedy více než žádoucí alespoň v místě vloženého plechu zeď z vnější strany zateplit.
Kuba68
 
Příspěvky: 65
Registrován: 20 bře 2017, 21:07

Re: hydroizolace zdiva

Příspěvekod david.1 » 01 led 2018, 21:42

Když vidím ty fotky,tak bych teda jako..ehm,no,nejdřív počkal,až to vedle spadne,páč mám takovej pocit že je v podstatě úplně jedno,jestli v té hromadě trosek z obou domů(až ten horní k tobě přijede na návštěvu,jestli ta zeď byla suchá nebo mokrá-snad jen až tam budeš zametat buldozerem,ta mokrá nebude tolik prášit.A za ušetřenej peníz z tohoto nerealizovaného projektu koupíš stavební materiál na novou zeď,která už vlhká nebude.. :D
david.1
 
Příspěvky: 309
Registrován: 30 kvě 2010, 23:09

Předchozí

Zpět na Sobestacnost - alternativní životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

smishek.com