Free Energy

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

3. 3. 2016, 10:28

ledvinap píše:@Grad: problem je, ze Maxwellovy rovnice potvrzuji veskera mereni, ktera dokazeme provest. Mereni je velmi presne a prostor pro nejakou novou fyziku je extremne omezeny.

Ten generator je obycejny transformator se vzduchovou mezerou. Maxwellovy rovnice nepripousteji, ze by v nem vznikala nejaka elektromagneticka energie. Cela myslenka, jak by to melo fungovat, je naprosto zcestna.

Silene je, ze student sestroji perpetuum mobile, a vsichni na skole, komise nekolika soutezi, urednici kraje i ministerstva se tvari, ze je to tak vporadku.
Jak jsem psal, nestudoval jsem podrobně o čem toto vlákno je natož tu poslední prácí toho studenta. Pouze jsem reagoval na obecnou atmosféru té poslední diskuse, která mne silně připoměla IV.část v knížce L.Smolina - Fyzika v potížích. Knížku doporučuji je čtivě napsaná (dostupná i na netu) a právě táto závěrečná část osvětluje jak to ve vědě chodí...
No a teď k "faktům" - pokud hoch sestrojil perpetum mobile a výsledky jsou opakovatelné v čem je problém? V tom že popřel Maxwellovy rovnice? No a!? Víc výše zmíněná kapitola knížky... Kolik toho ve skutečnosti víme je tady:
Obrázek
Od dob Ensteina se fyzika snaží o nějakou sjednocující "teorii všeho" (TOE), ále nějak se to nedaří... Kacířsky mne napadá, nemůže být někde v tom stromu z obrázku chyba, nebo neschází tam něco? :wink:
Tak jak moc skutečně to víme, že se ten hoch plete?

TO testone: no a právě proto jsem to zmínit musel :-), co když elektro vyprodukuje něco jiného (slunce, vítr-to je také slunce,...) proč nemít možnost volby? Jinak rozdíl srovnání vehikl/náklad bude snád pouze v topení to se pak zvýší o facku účinnost ve prospěch spalování ropných látek, jinak dle mne to bude asi +- stejné.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2016, 10:42

Grad píše:Tak jak moc skutečně to víme, že se ten hoch plete?
Podle toho, že se to nedá hotové a funkční koupit na Aliexpressu ;-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2016, 10:55

prochaska píše:
Grad píše:Tak jak moc skutečně to víme, že se ten hoch plete?
Podle toho, že se to nedá hotové a funkční koupit na Aliexpressu ;-)
:lol: :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2016, 5:24

obcas se i neco na netu koupit da
viz to perpetum mobile zalozene na lidske blbosti

znamej honbou za temito vynalezy vyhazel desetitisice
zatim je teda stale pripojenej k cezu

ale ono staci par takovejch v celosvetovym meritku a muzes si koupit vlastni temelin
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

4. 3. 2016, 5:35

... zatím nejlepší řešení, jak se odpojit od kapaček ČEZu a ještě od nich dostávat kačky, je koupit si vrtuli na zahradu http://www.vetrne-elektrarny.eu/ap7/" onclick="window.open(this.href);return false;

a tím zeleným myšlením PRO planetu Zemi myslím tohle http://www.freeenergy4u.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2016, 5:36

tak to taky nefunguje
od ledna plati ze si mezi vrtuli a barak musis dat elektromer a platit vypalne statu
a navic co kdyz nefouka
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

4. 3. 2016, 5:42

.. mám nastudované, dává se tam poměrový elektroměr a když nefouká cucáš ze sítě, když fouká - vracíš. Celkem to vychází hodně dobře, běžně se instaluje rok dopředu anemometr na místo instalace, ale to jen u velkých vrtulí (jinak je spousty map, jak to kde fičí a jestli je vhodné v dané lokalitě stavět třeba http://www.windyty.com" onclick="window.open(this.href);return false;) . Doma je největší problém, že musí podepsat všichni sousedi, ale já jsem na kopci a soused jeden (pohodář). Co se týče solárních systémů (elektřina) tak je tam malá životnost, obrovská cena a uhlíková stopa obrovská - bez dotací nesmysl a za ty dotace v ČR bych někoho zavřel, takhle znevažovat ornou půdu. Jedině ohřev a skladování TUV + topení, tam má solár smysl.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2016, 5:46

od ledna se musis jeste prihlasit na celniky a platis dane z toho co sam vyrobis a hned spotrebujes

tomu rikam perpetum mobile
stat pro to nehnul prstem a chodej mu z toho prachy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

4. 3. 2016, 6:10

.. jo, tohle je perpetum mobile :D škubat lidi do nekonečna, bez vynaložení jakékoli energie :D
Co jsem počítal, tak dle průměrného "foukání" v místě mého bydliště po celý rok, je stálý průměrný roční výkon asi 40% výkonu elektrárny (7kW = 2,8kW a to je super, je to lehce přes mou spotřebu domácnosti), hlavně - vítr fouká i v noci, fotovoltaika stojí, když je zamračeno fotovoltaika cca 30% - vrtule stále točí :D)
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

4. 3. 2016, 9:17

Grad píše:
ledvinap píše:@Grad: problem je, ze Maxwellovy rovnice potvrzuji veskera mereni, ktera dokazeme provest. Mereni je velmi presne a prostor pro nejakou novou fyziku je extremne omezeny.

Ten generator je obycejny transformator se vzduchovou mezerou. Maxwellovy rovnice nepripousteji, ze by v nem vznikala nejaka elektromagneticka energie. Cela myslenka, jak by to melo fungovat, je naprosto zcestna.

Silene je, ze student sestroji perpetuum mobile, a vsichni na skole, komise nekolika soutezi, urednici kraje i ministerstva se tvari, ze je to tak vporadku.
Jak jsem psal, nestudoval jsem podrobně o čem toto vlákno je natož tu poslední prácí toho studenta. Pouze jsem reagoval na obecnou atmosféru té poslední diskuse, která mne silně připoměla IV.část v knížce L.Smolina - Fyzika v potížích. Knížku doporučuji je čtivě napsaná (dostupná i na netu) a právě táto závěrečná část osvětluje jak to ve vědě chodí...
No a teď k "faktům" - pokud hoch sestrojil perpetum mobile a výsledky jsou opakovatelné v čem je problém? V tom že popřel Maxwellovy rovnice? No a!? Víc výše zmíněná kapitola knížky... Kolik toho ve skutečnosti víme je tady:
Obrázek
Od dob Ensteina se fyzika snaží o nějakou sjednocující "teorii všeho" (TOE), ále nějak se to nedaří... Kacířsky mne napadá, nemůže být někde v tom stromu z obrázku chyba, nebo neschází tam něco? :wink:
Tak jak moc skutečně to víme, že se ten hoch plete?

TO testone: no a právě proto jsem to zmínit musel :-), co když elektro vyprodukuje něco jiného (slunce, vítr-to je také slunce,...) proč nemít možnost volby? Jinak rozdíl srovnání vehikl/náklad bude snád pouze v topení to se pak zvýší o facku účinnost ve prospěch spalování ropných látek, jinak dle mne to bude asi +- stejné.
Koukni na Michio Kaku, Hyperprostor http://www.databazeknih.cz/knihy/hyperprostor-19579" onclick="window.open(this.href);return false; Tam popisuje proč s největší pravděpodobností tři rozměry nestačí k vytvoření sjednocující teorie všeho.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

8. 4. 2016, 5:16

Coze to hovoril pan Maxwell, co sa deje pri zmene naboja v kondenzatore medzi platnami? Stredoskolska fyzika. Problem nie je v tom, co sa da a co sa neda urobit, ale v tom, co sa komu chce alebo nechce urobit.
To je ako s tymi votrelcami co sem idu. Da sa ich zastavit, ale nikomu sa nechce. A tak je to aj s tymto.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2016, 5:28

Moc jsem nepochopil, co jsi svým příspěvkem myslel.
Ale pokud to bylo myšleno tak, že by se používali jako vycpávka mezi deskami kondenzátorů, tak je to slušné využití. :D
(Fuj, to teda bylo nekorektní.)
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

8. 4. 2016, 5:55

:D
Tak som to nemyslel. Myslel som to tak, ze komu sa neleni, tomu sa zeleni. Alebo ze Boh pomaha tomu, kto ho o pomoc uprimne poziada.
Naozaj, staci sa dobre zamysliet, ake vlastnosti ma kondenzator pri svojom nabijani a vybijani a skombinovat si to s tym, co sa vtedy deje medzi jeho doskami. Nic viac netreba.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

8. 4. 2016, 10:21

Co se týče ultrakapacitorů, tak o těch mi ani nemluv, už dva dny jsem z nich na prášky. Hezky si spočítám a oměřím palivový článek na 200W, na něj spočítám kondík a akumulátor, udělám pár měření, vše celkem O.K. Pak udělám jedno ověřovací měření a měření trochu na hraně parametrů a ona ta mrcha funguje líp než by za daných podmínek měla. Prostě při jistém napětí to dává vyšší proud než jsem čekal a to to mám plně zatížené. Takže mne bude čekat další velké přepočítávání.
Prostě někdy se realita s teorií neshoduje na 100%, ale vždy by to mělo být v jistých mantinelech. Prostě fyziku "neochčijete" i když původní výpočty vypadaly poněkud jinak.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

8. 4. 2016, 11:21

:roll:
Naposledy upravil(a) el_fuego333 dne 10. 4. 2016, 4:05, celkem upraveno 1 x.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“