E-kolo vs. pivo

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

26. 9. 2014, 7:42

Ahoj

Sám o tom nic nevím,tak se chci optat...
Jakožto zarytý cyklista,motorkář atd.mám sice dost rozporuplný názor na elektrokola ale ...Někdy (obden) je potřeba zůstat na dílně přesčas,domů 6km přes kopec,žížeň jak trám...
Tedy:jak se pohlíží na držitele ŘP je li přistižen na elektrokole vezouce v sobě např 2 piva?
O jízdě pod vlivem na běžném kole se toho napsalo v novinách dost,člověk má představu jak se tohle bere.
Jde ale o to jaký je vůbec náhled na uživatele elektrokola z pohledu vyhlášky,řidič to každopádně je.Pokud k tomu ale nepotřebuje žádné oprávnění,můžou mu sebrat to co má,byť by ho na elektrokolo mít nemusel?

Nemá s tím někdo z Vás nějakou zkušenost?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

26. 9. 2014, 8:00

Hodnotí se stejně jako obyč kolo tudíž o řp přijit můžeš , ale kup si segway na něm jsi chodec tudiž můžeš jezdit beztrestně pod parou
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

26. 9. 2014, 11:27

O řp jako cyklista nepřijdeš (řidič nemotorového vozidla viz http://www.sterba-kola.cz/item/alkohol-na-kole" onclick="window.open(this.href);return false; zhruba posledních 10 řádků),ovšem nevím, jestli je bráno e-kolo jako motorové vozidlo.Pokud jo, je to o papíry. Podle tohodle není http://www.ktmelektrokola.cz/index.php? ... ktrokolech" onclick="window.open(this.href);return false; ale ví to i ten opicajt? :lol:

PS:pokuta ovšem platí, jako u řidiče auta, včetně správního řízení.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2014, 6:13

packa píše:Hodnotí se stejně jako obyč kolo tudíž o řp přijit můžeš , ale kup si segway na něm jsi chodec tudiž můžeš jezdit beztrestně pod parou
Kdyby jsi si pročetl zákon...tak víš že ani jako chodec nesmíš pod vlivem použít silnici,a ty jí většinou použiješ na přechodu...zákon je postaven tak ,že kdyyby jsme ho měli dodržovat ,tak buď musíš v hospodě počkat na vystřízlivění ,nebo tam vůbec nechodit.

Jinak na PHA-východ dávají dýchnout i kolařům a berou body.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

27. 9. 2014, 7:29

Pokud tě chytnou na kole pod vlivem hodně zlí policajti, tak je tam sazba 25000-50000. 25000 je sazba minimální. Plus 1000 za správní řízení, o ŘP nepříjdeš, nemá to s tím nic společného. Muže si tady kdo chce co che psát, ale já píšu ze svévlastní zkušenosti a těch 26000 jsem si poctivě zaplatil, protože peněz moc nemám a tehdy jsem měl dvě děti, barák po povodni v rekonstrukci atd., jsem ten ŘP nabízel, dokonce jsem chtěl podmínku, ale bohužel takhle to nefunguje, prostěpokuda min. 25000 + 1000. Vyzkoušel jsem psát dopis k soudu, v jaké situaci jsem, ale také nic, věřte mi o ŘP nepřijdete, normálno policajt vám po dvou pivech nedá fouknout, pokud to není nějaký debil, ja přiznán, že to jen dvě piva nebyly, ale po cestě jsem se neválel, ba jsem vlastně po cestě nejel, ale po chodnoku, bokem, což se mělo hodnotit jako přestupek za 2000, ale to jsem nevěděl.
Perun s Vámi.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2014, 8:05

jako cyklista i chodec jsi ucastnik silnicniho provozu a tedy i ucastnikem dopravni nehody, mira zavineni je pak posuzovana dle miry alkoholu v krvi
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

27. 9. 2014, 9:20

Ja jsem nemluvil o nehode, pouze o tom, ze mne zastavili a dali fouknout.
Perun
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

27. 9. 2014, 10:58

Ten zákon by jsme měli změnit. Prostě jízda na kole s občasným navštívením hospod patří k životu a většina populace na tom nevidí nic špatného. I ty policajti si rádi na kole to pivo dají. Určitě by se našlo i dost zákonodárců, co tenhle zákon odhlasovalo, že si to pivko na kole dají. Tedy navrhuji dovolený obsah alkoholu 1 promile pro cyklisty, chodce, koloběžkáře atd. Ať se ten zákon přiblíží trochu reálnému životu. Dyk chtít po někom, aby si po ujetí 30km na kole ve třicetistupňovém vedru dával limonádu místo píva by se mělo brát jako mučení. :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

27. 9. 2014, 11:20

At si cyklo demoni pijou jak chteti, ovsem v pripade zavinene nehody musi mit plny pravni postih, jako bezny ucastni silnicniho provozu. Obcas clovek vidi v beznem provozu totalne zpiteho cyklistu a desi co se stane az vjede pod kola ...
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

27. 9. 2014, 1:05

elbarto píše:At si cyklo demoni pijou jak chteti, ovsem v pripade zavinene nehody musi mit plny pravni postih, jako bezny ucastni silnicniho provozu. Obcas clovek vidi v beznem provozu totalne zpiteho cyklistu a desi co se stane az vjede pod kola ...
Ano, pokus zpusobím nehodu, tak jsem plně zodpovědný, jako ožralý řidič za volantem...
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

27. 9. 2014, 2:23

Co se týká klasického kola a alkoholu je mi známo a pokládám to za zrůdnost.Každý jistě bude souhlasit že pokud člověk zlitý jako dělo způsobí nehodu,má nést veškeré důsledky,až po vězení.
Nedat si ale v neděli na výletě 2 škopíky tak to je diktatura. :mrgreen:
Ještě že policie nenahání tyhle lidi schválně.

Spíš mi jde ale o to jestli se to elektrokolo nebere opravdu jako mot.vozidlo a neplyne z toho ještě ke všemu ztráta řp.
Samozřejmě můžu celý den louskat vyhlášku a něco si z toho odvodit.Jenže jak ve skutečnosti rozhoduje pčr a správní orgány-na to se dosti často logika uplatňovat nedá :lol: ,proto zkoumám jestli s tím někdo nemá přímou zkušenost.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 9. 2014, 3:26

karelsklo píše:Spíš mi jde ale o to jestli se to elektrokolo nebere opravdu jako mot.vozidlo
Řekl bych, že ne. Proto je tam to omezení - max. výkon motoru do 250W, ovládání motoru příšlapem. Pak jseš brán jako cyklista a můžeš s ním např. na cyklostezku.
Pokud si tam dáš silnější motor (aby to byla nějaká zábava) a případně ovládání "plynem" na řídítkách, tak už bys na cyklostezku neměl jezdit, a už nebudeš klasický cyklista.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

27. 9. 2014, 8:07

Díky to jsem chtěl asi vědět.
Jinak ač mě elektrokola moc neberou,cena těch setů na úpravu začíná být tak lákavá že mít čas,lákalo by mě zbastlit nějakou hračku jako Oset,na zimní blbnutí v parku nebo okolo dílny...
Myslím že by se s tím užila spousta legrace.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“