hydroizolace zdiva

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

8. 11. 2015, 7:23

Ahoj,nemá někdo zkušenost s tímhle nebo něčím podobným?
Rád bych věřil že to funguje ale život ze mě udělal po letech skeptika... :)

http://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/eshop/

Zeď je smíšená,spíš kamení typu opuky nebo něčeho podobného,tlustá asi 60 cm.Podříznout nejde,je tam ulička cca metr.
Viděl jsem někde ještě jiný systém s trychtýřky které se strkaly do děr a lila se do nich nějaká srajda...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

8. 11. 2015, 7:30

pokud to má být odizolování proti vzlínající vodě tak je lepší tam nechat zaseknout nerez plechy , a ten metr by jim tam mohl stačit , obecně tyhle injektáže fungují ale mají omezenou životnost a když je hodně porezní zdivo tak je netné provést injektáž nahusto a hodně se to prodražuje , jinak bych šel asi do produktů weber
majíi hodně instruktážních videii na youtubu . já jsem izoloval jednu zed ve sklepě kekterése nedá dostat z venčí , je v půlce domu a použil jsem sanační omítku weber san super a zdivo je po více než roce stále suché
http://www.levnestavebniny.cz/technicke ... injektaze/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 11. 2015, 12:16

Jsem velky skeptik. Emulze hojne pouzivane za komancu to byla velka parodie, kapalina se obsolutne nevsakovala jen zatuhla ve vyrtanych dirach. Na zdech co jsem potom boural to bylo paradne videt, nekde mozna najdu fotky. Tady uvedene je Weber od neho veci funguji, tak to mozna bude zajimavy pokus. Logictejsi vzdy je odstranit pokud to jen trosku jde priciny, pripadne realizovat drenaze s formou provetravani. To funguje vzdy. Pripadne sundat omitky a nechat priznane sutraky vetrat.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2015, 8:10

to karelsklo:

Použil jsem to před cca 3 lety ve firmě (u mě cihlové zdivo) a funguje to zatím dobře, chvíli ale trvá, než se ta vlhkost ze zdi nad tou injektáží odpaří. Já použil ten krémový siloxan od Siky (http://ntplus.cz/hydroizolace-sika/inje ... ocream-100" onclick="window.open(this.href);return false;) a vstřebalo se to velice dobře. Zrovna teď tady tak u nás ve městě odvlhčují jednu historickou stavbu.

Ještě mám kapalinu Lukofob 39 (principělně stejná účinná složka jako v tom krému). Je to o hodně levnější (ředí se 1:10), ale jako nevýhoda se mi jeví vyvrtání větších otvorů (větší zásah do statiky zdi) oproti tomu krému a krkolomější aplikace. http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/h ... taz-zdiva/" onclick="window.open(this.href);return false;
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

9. 11. 2015, 12:01

Díky za odpovědi chlapi,asi to zkusím.Potřeboval bych takhle ošetřit asi 10m 60tky zdi a při té ceně jsem se chtěl ujistit že to nejsou úplně vyhozené peníze a zbytečná práce...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2015, 3:22

levnejsi je podriznout, 1m prostoru staci, kdyz to delali u mne, tak jim stacilo i 5cm od zeme, u injektaze neni 100% jistota a projevi se to nejdrive za rok, az to radne prosakne do zdiva a je z toho vetsi bordel, pac se dira behem vrtani vyplachuje vodou
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

10. 11. 2015, 8:44

Ahoj,

To Karelskolo:
Zkoušel jsem tu injektáž svépomocí Sika kartuš a nějakou H2O sraágorovinu co se zamrazila a pak vrazila do ďoury.
Výsledek na nic -vyhozený peníze.
Plechy jsou jasný, ale drahý a dáš to jen do cihelný zdi. V šutru podříznout se nedoplatíš a někdy i tehnologicky velmi obtížné. Nejlepší osvědčená metoda rozebrat za 1/2 v délce cca. 1-1,5m dát IPU a postup kontinuálně opakovat až do konce :lol: Na to však není čas a ani chuť. Jinak mám podseknutý roh nerez plechem a plíseň je tam už 5 let a nechce zmizet :x . A pak poslední metoda, vnější všechny zdi jsem okopal vyštěrkoval dole dvě drenážní hadice pr.100 a na tom geotextilie VF1 http://www.mitop.cz/geotex.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a u zdi nopovka a vnitřní kde to šlo jsem taky okopal vyštěrkoval a
drenážní hadice a vše vždy zakončeno komínovým efektem - sání níž než výfuk - přiměřeně.
A na konec domácí osvěta u ekologických žen a slečen, že nějaká mapa není zsa tak velký problém :wink: Občas provedu akce se SAVEM cca. 1-2 za rok někde :mrgreen:
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 11. 2015, 9:17

Jo,jo, presne to pisu. Ferda je zkuseny stavebnik. Lidem bohuzel nedochazi, ze uplne primitivni kominovy efekt udela vic nez vsechna chemie.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

10. 11. 2015, 5:48

Dnes jsem otloukl omítku ale už byla tma na focení.Zítra sem hodím fotky a rád si přečtu co na to říkáte vy co s tím máte zkušenost.
Je fakt že se mi nechce mrcasit s něčím co nemá efekt,nakonec kritických je 5 metrů a to bych v nejhorším obkopal nebo něco...

Zeď je konvolut všeho,pískovec,opuka,červená břidlice,truple,modrý šutr,semtam pálená cihla...Podříznout a nerez plechy asi nepřichází v úvahu.Horší je to že na druhé straně té metrové uličky je barák sousedky který už padá a když v té uličce začnu něco kopat tak spadne... :( On teda spadne za 2 roky sám ale nechci být záminka. :)

Mám možná praštěný nápad.Co kdyby se do té zdi vyřízla drážka a zapustil nějaký topný kabel? Plus nějaké odvětrávací otvory.Nevím jaké topné kabely se vyrábí ale kdyby bylo něco kolem 200W na metr tak bych ty 2 kilowatthodiny denně obětoval...
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

10. 11. 2015, 6:13

Zkus toto, mě se to před pár lety osvědčilo. Mel jsem vlhkou zeď v ložnici cca 4m dlohá do výšky1,5m.
Po měsíci působení proudu, vlkost byla přič. Ale zapojené jsem to měl i po vyschnutí.
http://pandatron.cz/?442&elektronicke_vysouseni_zdiva" onclick="window.open(this.href);return false;
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

10. 11. 2015, 6:28

Pavka píše:Zkus toto, mě se to před pár lety osvědčilo. Mel jsem vlhkou zeď v ložnici cca 4m dlohá do výšky1,5m.
Po měsíci působení proudu, vlkost byla přič. Ale zapojené jsem to měl i po vyschnutí.
http://pandatron.cz/?442&elektronicke_vysouseni_zdiva" onclick="window.open(this.href);return false;
Na tohle si matně vzpomínám už jako mrně,bylo to v televizi a "amáru" :) .Zkusit by se to dalo,náklady asi malé...Zdroj by se možná našel i někde v "pokladech".
Ale připadá mi to jako taková alchymie.Jestli to funguje proč to potom nemají všichni... :) Nevím no...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

10. 11. 2015, 6:33

jo elektroosmoza funguje dobře když se dobře udělá , ve výsledku to skoro nic nestojí, jen ty hřebíky a pod. dost ubývají , někde jsem se dočetže jedobré použít uhlíkové elektrody ty prý vydrží . ale mělo by se to zapojovat proti zemi . po vysušení elektrody vyzkratovat a měl by být klyd.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

10. 11. 2015, 7:09

packa píše:jo elektroosmoza funguje dobře když se dobře udělá , ve výsledku to skoro nic nestojí, jen ty hřebíky a pod. dost ubývají , někde jsem se dočetže jedobré použít uhlíkové elektrody ty prý vydrží . ale mělo by se to zapojovat proti zemi . po vysušení elektrody vyzkratovat a měl by být klyd.

Tzn.zakopat do země např Cu pásovinu (podél zdi) a do zdi např. dlouhé vruty?Na na zem minus a do vrutů plus?A kolik by měla být rozteč vrutů?Zdroj třeba 30V 1-2A? (zeď 60 cm tlustá a cca 4 m dlouhá).

Nebo třeba vruty po 20 cm a ob jeden plus a mínus?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

10. 11. 2015, 7:24

vrty se dělají v rozteči 20-30cm všechny je propojíš apřipojíš na + . pro mínus by mělo stačit zatlouct kus trubky do země , nejlépe pod uroven zdiva . připojíš zdroj a měl by na něm být nějaký odběr plácnu 0,2-0,4 A pokud by byl odběr moc malý tak zvýšit napětí nebo lépe přizemnit . dej do googlu elektroosmoza a uvidíš , jen pozor na ty předražený krámy co všude prodávaj zvláště ty zázračný bezdrátový .
jo a ty elektrody se něčím do té zdypro lepší efekt zalévají , míchá se něco s grafitem, ale na začátek bych to nechal otevřené .

mrkni sem : http://www.dumachalupa.cz/forum/stavebn ... moza-49867" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2107
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

10. 11. 2015, 10:09

Na elektrody se používá titanový drát
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“