NPS - mazlík z Aukra

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

7. 1. 2016, 7:56

...a ještě nějaký odsávání k tomu- občas si půjčím brusku a diamantem brousím TK nástroje a ty piliny-to je fakt hnus.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 1. 2016, 11:30

testone píše:nebál bych se ani těch 50m/s
...
nějaký povídání je tady
http://www.vtn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky moc (za celý post :))!
elbarto píše:To Thomeeque: Pisou tam, ze radialni i axialni hazivost by nemela prekrocit 0,02mm coz v pripade vyroby upinani v mem podani je hodne spatny hi,hi.
P.S. Mas predstavu cim to planujes roztacet ? Skladove zasoby jsou bezne asynchron motory a neco specialniho kupovat neni smyslem bastleni.
Jj, nejdřív to vyzkoušim přímo na svý brusce, až bych potřeboval brusku osadit jinak, možná něco spáchám z picomova motorku č. 3, i když 30W bude asi hodně málo, tak nevim. Každopádně jak řikáš, něco relativně obyč.
Kilovolt píše:...a ještě nějaký odsávání k tomu- občas si půjčím brusku a diamantem brousím TK nástroje a ty piliny-to je fakt hnus.
A sakra, ještě tydle vidle :( Normální lux z toho ai moc nadšenej nebude, co?

Jinak chci to používat asi výhradně na karbidový nástroje.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 1. 2016, 12:00

teď mě napadlo - použij pračkovej motor + regulace
ideální kandidát, jen dodělat kousek krytu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 1. 2016, 9:49

Jo,jo, dobra myslenka. Prackac zkrotit regulatorem tady od mistra a zakrytovat, coz je uz mene zabavne. Na druhe strane nejlevnejsi reseni se sirokym spektrem otacek a rezervou vykonu.
P.S. 30W asi nebude uplne to prave.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

8. 1. 2016, 10:29

Že bych tomu pračkovýmu motoru nakonec neunik? :)

Btw. 55W bruska od ATASu :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 1. 2016, 10:33

Ze to prodavaji (55W) jeste neznamena, ze prace bude nejaka hitparada. Kazdy poradny bastlic ma prijmou prackovou vyzvu hi,hi :-)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

8. 1. 2016, 10:54

Thomeeque píše:Že bych tomu pračkovýmu motoru nakonec neunik? :)

Btw. 55W bruska od ATASu :)

Hele nechci tě odrazovat , ale za ty peníze to je naprostý nesmysl , má to plastový unašeč kotouče a podobně , to je pro modeláře na broušení dřívek , a malinkatých nástrojů nic výc
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

8. 1. 2016, 11:21

Packa má pravdu, ten motorek je opravdu nic moc. Já pro strojky do bytu (dílna je psací stůl) používám motorky Atas 80-100 W. Na drobnosti to stačí a dají se občas koupit na aukru za slušný peníz.

NCJ4C
Výkon W 80 - 100
Napětí V 230˜
Otáčky 1/min 2800
Provoz S1
Krytí IP 20
Hmotnost kg 2 - 2,6
Rozměry mm Ø 91 × 133 - 153
Katalogový list

NCJ4C
Výhoda nic nemusím krytovat a běží velmi tiše. :D
Krása pomíjí, blbost je věčná
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 1. 2016, 11:48

Thomeeque píše:Že bych tomu pračkovýmu motoru nakonec neunik? :)

Btw. 55W bruska od ATASu :)
to je strašnej krám
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

8. 1. 2016, 11:56

packa píše:Hele nechci tě odrazovat , ale za ty peníze to je naprostý nesmysl
Kupovat to nehodlám, jen že něco takovýho existuje. A je otázka, jestli by to nestačilo i na todle (hitparáda to bejt nemusí, stačí když to půjde nějak, nebudu to dělat často).
sisi píše:Packa má pravdu, ten motorek je opravdu nic moc. Já pro strojky do bytu (dílna je psací stůl) používám motorky Atas 80-100 W. Na drobnosti to stačí a dají se občas koupit na aukru za slušný peníz. .. NCJ4C ..Výhoda nic nemusím krytovat a běží velmi tiše. :D
No vida, dílna je psací stůl - jsme na tom stejně, taky si dost hlídám hluk, to budu sledovat, dík za tip.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 5. 2016, 11:16

Zdar, teď zrovna moc nekutim, tak jsem nechal aspoň ohranit základní desku a udělal pár fotek aktuálního stavu :)
IMG_1638.jpg
IMG_1639.jpg
IMG_1642.jpg
IMG_1629.jpg
IMG_1647.jpg
IMG_1653.jpg
Poslední fotka demonstruje, proč jsem zvolil pro ohranění tak šílenou barvu (soustruh budu odkládat na zem, tak abych minimalizoval nebezpečí ukopnutí palce). Původně jsem plánoval udělat ještě sokl pro zabudování veškeré elektroniky (včetně většiny měniče), ale už takle je to dost těžký, nechám to nejspíš oddělený.

Pěknej zbytek neděle, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

28. 9. 2016, 8:11

Nejake novinky vylepsenia vyrobky?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 9. 2016, 8:56

atlan píše:Nejake novinky..
V CNC módu mi ujíždí podélnej posuv, budu muset poladit :roll:
atlan píše:..vylepsenia..
Obrázek

Závit do pinoly koníka pro vytláčení vrtáků, hrotů atp. (říká se tomu taky nástroje?), někdy jsem musel dělat dost hrozný věci, abych to z toho dostal, teď je to pohoda.
atlan píše:..vyrobky?
Obrázek

Redukce pro menší ložiska do Atase (pak jsem ještě spíchl druhou, nicméně experiment se moc nezdařil)

Obrázek

redukce pro 1/8" nástroje do 6mm kleštiny (ta dopadla hodně dobře, škoda, že jsem Atase nerozběhal)

A pár ještě větších prkotin, který ani nemám zdokumentovaný, je to teď slabý..

Dík za optání, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 11. 2016, 8:32

Thomeeque píše:
atlan píše:Nejake novinky..
V CNC módu mi ujíždí podélnej posuv, budu muset poladit :roll:
Při podrobnějším pozorování se ukázalo, že ujíždí úplně všechno, včetně údajů z enkodéru, problém byl v rušení z novýho měniče. Vrátil jsem pod něj originální RFI filtr (dávám je pryč, protože mi některé vyhazují proudovou ochranu), proudová ochrana kupodivu drží a je po problémech. Velké díky všem zúčastněným za tuto diskuzi, díky ní jsem šel celkem najisto :)

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2017, 8:21

Ahoj pantato,dlouho jsem nečetl od tebe žádný příspěvek, nějaký postup na některé z mašinek?
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“