NPS - mazlík z Aukra

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 9. 2017, 2:38

zdár, tak jsem si říkal, jestli něco tvoříš?
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
ok1in
Příspěvky: 172
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Slaný

2. 9. 2017, 5:34

Thomeeque píše: Při podrobnějším pozorování se ukázalo, že ujíždí úplně všechno, včetně údajů z enkodéru, problém byl v rušení z novýho měniče. Vrátil jsem pod něj originální RFI filtr (dávám je pryč, protože mi některé vyhazují proudovou ochranu), proudová ochrana kupodivu drží a je po problémech. Velké díky všem zúčastněným za tuto diskuzi, díky ní jsem šel celkem najisto :)
T.
Jó motor s měničem dokážou divy, pokud není správně filtrováno, stíněno a zemněno. Není to tak dávno, co jsem řešil podobnou patálii na 370kW motoru (pohání Cu hrubotah), co se choval díky zarušení IRC jako servo - neuvěřitelná divočina... :mrgreen:
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 9. 2017, 10:56

piskoteek píše:Ahoj pantato,dlouho jsem nečetl od tebe žádný příspěvek, nějaký postup na některé z mašinek?
Pepa z depa píše:zdár, tak jsem si říkal, jestli něco tvoříš?
Naposledy jsem tvořil nový pohyblivý držák na fixku a vedl nečekaně tuhý boj s polystyrenovou krabičkou. Navíc jsem mírně ladil soft pro již fyzicky připojenou děličku (jen drobnosti), "zákazník" je spokojený. Při tvorbě pouzdra jsem měl docela drsný karambol při úpichu ocelové kulatiny, nůž se zasekl o šponu, pohon je teď tak silný, že to nevzdal, tak se to celé nějak prohlo, zlomilo to plátek, povolila příruba (poprvé jsem jí viděl odšroubovanou od osy :roll:), po našroubování zpět to háže, přemýšlim, co s tim (chtělo by to ten šroubovaný spoj nějak zafixovat a přírubu znova líznout, jen už jí moc nezbývá), jedna z variant je i zakoupení trochu standardnějšího soustruhu. Každopádně žádný pořádný projekt, čekám na nápad.

Co tvoříte vy, taky jsem od vás dlouho nic neviděl..? :|
ok1in píše:Jó motor s měničem dokážou divy, pokud není správně filtrováno, stíněno a zemněno. Není to tak dávno, co jsem řešil podobnou patálii na 370kW motoru (pohání Cu hrubotah), co se choval díky zarušení IRC jako servo - neuvěřitelná divočina... :mrgreen:
Věřim :)

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 9. 2017, 12:54

Thomeeque píše:...... Při tvorbě pouzdra jsem měl docela drsný karambol při úpichu ocelové kulatiny, nůž se zasekl o šponu, pohon je teď tak silný, že to nevzdal, tak se to celé nějak prohlo, zlomilo to plátek, povolila příruba (poprvé jsem jí viděl odšroubovanou od osy :roll:),
To chceš říct, že šroubení příruby má levý závit, který se povolí když zapíchneš kudlu?
Thomeeque píše:po našroubování zpět to háže, přemýšlim, co s tim (chtělo by to ten šroubovaný spoj nějak zafixovat a přírubu znova líznout, jen už jí moc nezbývá), jedna z variant je i zakoupení trochu standardnějšího soustruhu. Každopádně žádný pořádný projekt, čekám na nápad.
......
Litiny mám dost ;-) - popřípadě pokud ji budeš chtít vytočit ....
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 9. 2017, 3:56

Zdenek Valter píše:To chceš říct, že šroubení příruby má levý závit, který se povolí když zapíchneš kudlu?
Závit je pravý, ale ten děj byl o dost složitější, než jak jsem ho popsal, různě to sebou cukalo (zvlášť, když prdnul ten insert) a tak. Sám přesně nevim, co vše se tam odehrálo, výsledek je, že se to najednou dalo rozšroubovat.
Zdenek Valter píše:Litiny mám dost ;-) - popřípadě pokud ji budeš chtít vytočit ....
Díky za nabídku, promyslím, co s tím a případně bych se ozval.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“