Identifikace soustruhu

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

26. 8. 2017, 9:36

No vidíš ale já mám v ty objímce jakoby díry ale ne skrz tak mě napadlo udělat nějakou objímkou která by byla naříznuta aby se dalo suportem podélně a když chceš.pricne tak se objímka stáhne
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

26. 8. 2017, 10:24

icewing píše:No vidíš ale já mám v ty objímce jakoby díry ale ne skrz tak mě napadlo udělat nějakou objímkou která by byla naříznuta aby se dalo suportem podélně a když chceš.pricne tak se objímka stáhne
Nevím jestli je vhodné, abych zrovna já tady radil, a to jak z pozice nováčka, tak z pozice amatéra, ale tak, jak to mám na tom soustruhu já, je správně - hladká objíma se zámkem a drážka v posuvovém šroubu - zajištujě, že podélný posuv bude funkční i při sepnutém příčném posuvu... Viz fotky
Přílohy
Náhon příčného posuvu v suportu
Náhon příčného posuvu v suportu
Posuvový šroub s drážkou
Posuvový šroub s drážkou
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

26. 8. 2017, 11:22

To já vím že tak to má být ale když to máme jinak tak asi i tak to někdo měl vymyšlené bez pera v posuvovem šroubu.
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

26. 8. 2017, 11:29

icewing píše:To já vím že tak to má být ale když to máme jinak tak asi i tak to někdo měl vymyšlené bez pera v posuvovem šroubu.
Můj názor je ten, že to ani jinak udělat nejde, pokud by to jelo pouze na sevření šroubu do hladkého pouzdra, tak bude docházet k prokluzu, stejně nepůjde pojíždět podélně a ta funkčnost nebude taková, jak má být. Nechat vyfrézovat do šroubu drážku, dodělat zámek do objímky je podle mě naprosto banální úkon a funkčnost bude perfektní.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“