Pevná luneta na SUI32

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

22. 11. 2017, 5:06

Ahoj pánové.
Mám jednu prosbu , marně sháním pevnou lunetu na svoji mašinu SUI 32. Zkoušel jsem od kamaráda půjčenou lunetu na SV18, ta samozřejmě nepasuje a tak se ptám? Bude pasovat na lože luneta z SUI 40-ky? Těchto lunet je na internetu "hafo". Díky za odpovědi.
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

22. 11. 2017, 7:01

Samozrejme ze nie, nechapem ako ta taky nezmysel mohol vobec napadnut. Ved 40 a 50 je o dva cisla vacsia rada. Sleduj bazos z casu na cas sa tam nieco na SUI 32 objavi. Teraz som tam videl napr. licnu dosku, asi pred pol rokom bola aj pevna luneta. Vela stastia
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

22. 11. 2017, 11:05

http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic.php?f=8&t=25737" onclick="window.open(this.href);return false;
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

26. 11. 2017, 9:32

Ahoj Deny,
reaguji ještě na tamto vlákno v sekci prodej.
To se vůbec omlouvat nemusíš, to vůbec nebylo kvůli tobě. To aby si se necítil nějak provinile.
Měj se, ahoj.
Sběratel strojů :-)
bu_bu
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 11. 2017, 9:50

26. 11. 2017, 11:38

.
Naposledy upravil(a) bu_bu dne 27. 11. 2017, 2:21, celkem upraveno 1 x.
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

27. 11. 2017, 5:34

bu_bu píše:
deny píše:Ahoj pánové.
Mám jednu prosbu , marně sháním pevnou lunetu na svoji mašinu SUI 32. Zkoušel jsem od kamaráda půjčenou lunetu na SV18, ta samozřejmě nepasuje a tak se ptám? Bude pasovat na lože luneta z SUI 40-ky? Těchto lunet je na internetu "hafo". Díky za odpovědi.
Sice jsou tu za takovéhle rady červené karty, ale risknu to:
Jestli na to spěcháš a netrváš ortodoxně na originálu, tak u pevné lunety jde přeci pouze o to, aby se třmen vešel nad lože, packy se sešly v ose, šlo s nma točit a byla kolmo na saně a dál je to přeci plusmínus autobus. Stejně jí vždy pokaždé musíš nastavit podle obrobku, tak o co jde? Jakákoli pevná luneta, u které se ti třmen ( kruh) vejde nad lože bude vyhovující, spodek si podle lože přeci lehce upravíš, buďto podložku a klidně i sešroubovat nebo na prasáka uříznout a vyfrézovat plochu a V a to jde při troše přemýšlení i na soustruhu.
A když si vypálíš z plátu 2 kruhy, rozřízneš je, navaříš mezi ně pant a vedení pro packy, dolů vedení na sáně tak zas ti to bude sloužit, svařenec bude sice možná časem pracovat ale za tu hodinu nebo jak dlouho v tom budeš mít upnutý obrobek, tu odchylku pravděpodobně nikdo nedokáže ani změřit.
Osobně na soustruhu vesele používám pevnou lunetu původně z nástrojové brusky, které jsem odřízl spodek a přikolíkoval a přišrouboval k ní vyrobené vedení, pohyblivou jsem si posvářel z výpalků a podle mě taky dobrý, nestěžuju si.
Podívej se třeba na tohle, proč by ten jejich povařenec nebyl jako pevná luneta použitelný a nebyl dostatečně přesný? Já bych si tam sice udělal ještě pant a šroub když už bych se s tím dělal, ale i tak:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... WeGc34fgNQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestli ale trváš pouze na originálu, tak se upřimně omlouvám ...
Ahoj.
No o té svařované lunetě jsem věděl a už jsem se na ní chystal. Pak se ale objevila nabídka na koupi originálu a tak jsem neváhal. Ono by to cenově a hlavně časově bylo tak nějak nastejno. mám soustruh jen na domácí použití a tam , jak píšeš, by svařenec opravdu stačil. :wink:
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

27. 11. 2017, 6:50

Bu-bu vítej z5. :wink: :D
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“