SV 18 Problém s čelistmi

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

23. 2. 2018, 12:16

Tyhle pakny jsou staré cca 30 let a jsou prokaleny durchum durch. Nebo si myslíš. že neuumím měřit tvrdost?
www.mosaznevyrobky.cz
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

23. 2. 2018, 5:31

obráběč píše:
origosch píše:Viděl bych to tak, že při popouštění se materiál dostatečně neprohřál.
Viděl bych to spíš na špatné měření protože čelisti TOS se cementují jen do hloubky několik desetin.
|Nerad bych mlátil prázdnou slámu o tom, jak který pakny ze svitav jsou cementovaný :mrgreen: - ale ty, co tu mám já všude po výrobě rozptýlený - asi tak 50 sad jsou normálně zušlechtěný.
Mj. u těch těles pro měkký pakny, by pak museli řešit závity (kdyby to cementovali), takže to bych teda chtěl vidět, kdo by to za takhle nesmyslně v serií cementovaný dělal
(a pak to navíc jako sabotáž zakalil takhle do měkka - aby to mělo těch cca 50 HRc plus).
obráběč
Příspěvky: 234
Registrován: 23. 4. 2015, 12:16

23. 2. 2018, 8:49

Tak jsem schválně zavolal do TOS, ne že bych pochyboval o svých letitých zkušenostech v oboru. Ptal jsem se jestli pasují ty nové čelisti do starých sklíčidel, pán řekl že pasují do sklíčidel vyrobených od roku 1976, ptal jsem se jestli jsou čelisti prokaleny v celém průřezu, pán řekl že jsou cementované a lidé je často přebrušují až probrousí tu tenkou tvrdou vrstvu. Dále řekl, kalené v celém průřezu se nevyrábí a nikdy nevyráběli protože by se pro křehkost při silnějším utažení vylámaly zuby.
Nedá se nic dělat ale špatně jsi měřil.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

23. 2. 2018, 10:55

Z té pakny se odsoustružilo cca 20mm, tak třeba umí cementovat 20mm. Toho pána ses měl zeptat, jak je tam v té fabrice dlouho. :D Když se mi podařilo ulomit zub a to se určitě podaří každému, tak tam žádná vrstva vidět nebyla. Nedalo mi to a změřil jsem kotrolní tyčinku a hodnota sedí, tak měřit umím.
www.mosaznevyrobky.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

23. 2. 2018, 11:49

obráběč píše: Ptal jsem se jestli pasují ty nové čelisti do starých sklíčidel, pán řekl že pasují do sklíčidel vyrobených od roku 1976,l.
to co jsem psal o nepasujících paknách někde nahoře ve vláknu bylo způsobeno pár setinama přesahu mezi drážkou v hlavě a boční hranou zubů závitu na paknách o x let starších - ale pořád toho novějšího provedení od 1976(??) výše
to je nedůležitý a určitě velmi volně tolerovaný rozměr
po lehkém odbroušení hrany zubů na čelistech to funguje bez problémů
ty hlavy a čelisti do toho r. 1976 (?) mají úplně jiný tvar a jsou otáčecí (!!), na první pohled se poznají podle tvaru zubů závitu
ty starší zuby na otáčecích čelistech vypadají jako soudek (), ty novější neotáčecí jako měsíček ))
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“