Nakup frezky pro modelarske ucely

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
zbysek.nemec
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 5. 2017, 9:39

16. 5. 2017, 10:01

Dobry den,
posledni tyden nasavam informace o frezovani a aktivna procitam toto forum a mockrat diky za vsechny materialy.
Kazdopadne proc sem pisu, resim ted nakup frezky pro modelarske ucely, budu pracovat s preklizkou, duralem a hlinikem, spis veci malych rozmeru do delky 15cm, vysky 4cm a hloubka max 2cm.
Aktualne zvazuji koupi bud Proxxon FF 230 nebo OPTIMUM OPTImill BF 16 Vario.
Zakladni budget bych se chtel drzet do 25k, je mi jasne ze za dalsi naradi casem vyplacam dalsi penize, ale jsem uplny zacatecnik a jedna se mi o to, se vubec o frezovani naucit a ulehcit si hodiny stravene s lupenkovou pilkou, pilnikama a dalsim rucnim naradim.

Prosim tedy o radu a pripadne tipy s jakym zarizenim zacit.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

17. 5. 2017, 7:59

pokračuj ve čtení + jeď se k někomu podívat ať tušíš, co vše to obnáší, co to umí, kde jsou limity, a kolik korunek to ještě bude stát - a až pak začni vybírat co koupit.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
zbysek.nemec
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 5. 2017, 9:39

17. 5. 2017, 8:09

Dobry den,
Diky za odpoved. Frezovani v praxi jsem uz videl (vetsinou na velkych frezkach majicich par metraku) a obcas si necham frezovat veci na modely takze nejake ocekavani mam nastaveno (clovek taky nechce travit vecery jen s tou lupenkovou pilkou), ale uz me stve s tim porad nekam chodit a pripominat se az bude mit nekdo cas na blbinky pro modelare.
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

17. 5. 2017, 8:30

Zbysek,

Nech zacnes s cimkolvek, az casom a pouzivanim prides na to, ze to ma pre teba nejaky limit, ktory ti vadi.. a pojdes dalej...
Zalezi na tom ake mas ocakavanie, ake velke veci chces robit.. a hlavne ako to bude vyzerat.

ja osobne robim drobne veci na modely s MF70 od proxxonu, nieco vacsie na kamarátovej BF25, nieco na kamarátovej velkej potvore a raz zacnem svoje veci robit na nejakom malom cnc - nemyslim tym cinu...
Takze kup si to co chces a casom ked zistis ze ti to nevyhovuje, sa zacnes pozerat po niecom inom..
pocitaj s tym ze, na zaciatok, minies kopec penazi za nastroje, prislusenstvo.. atd..

Proxxon - je podla mna hracka...
BF16 je asi lepsia cesta
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

17. 5. 2017, 10:47

aby jsme si rozumněli, nejde o to, zda víš co je to frézování, ale navštiv někoho, kdo to má jako koníčka (nejlépe tvé cenové skupiny :-) ) - a tam si nech povykládat, co vše tě čeká.

já bych do výběru přidal nějaké levné čínské CNC v podobné ceně, (jsme přeci na CNC foru :-) ) třeba i z druhé ruky ... těžko se radí, nevíme co chceš, co máš a co umíš
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
1asv
Příspěvky: 458
Registrován: 2. 1. 2011, 9:33
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

17. 5. 2017, 11:58

Ahoj, kamarád koupil na modelařinu tohle:
https://shop.boukal.cz/kovoobrabeci-str ... -20-super/" onclick="window.open(this.href);return false;
a je nadmíru spokojený.
A k tomu na Bazoši sadu kleštin s upínačem ER16.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

17. 5. 2017, 12:27

Vyzera to ako proma len drahsie. Tj zbytocne zaplati viac
http://www.priemyselnydom.sk/proma/prom ... g3391.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Akueat priecny posun je dost maly no...
Goor
Příspěvky: 82
Registrován: 23. 3. 2009, 5:38

20. 5. 2017, 7:28

Já pro modelářské účely v roce 2009 koupil Proma FP25V. Frézování a vrtání duralu a mosazi bez problému. Pokud nepotřebuješ obrábět rozměrnější věci, doporučil bych frézky BF 16 nebo BF 20. Dvacítka se vyrábí i s prodlouženým stolem, dá se frézovat i 500mm dlouhý kus. Podle toho, co jsi popsal, by stačila BF 16. Promu nedoporučuji, BOW nabízí lepší stroje.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“