Ruská mašina 6P10

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Záhorák
Příspěvky: 32
Registrován: 18. 7. 2017, 9:43

23. 7. 2017, 1:09

Ahojte
Pred nejakým časom sa nám s bráchom podarilo zaobstarať ruskú frézku 6P10. Chcel som sa opýtať či niekto na fóre túto frézku má aké s ňou má skúsenosti s či už niekto menil ložiska vo vretene. Inak frézka bola u predchádzajúceho majiteľa nevyužívaná a povodne pochádza zo SPŠE takže stol je docela dofrézovaný a ešte aj nejaký chitrák vybral dorazy s X sovej osy a tým pádom došlo ku stlačeniu mazacích trubičiek. Inak sme celú frézku poumývali a premazali ale ešte sme sa nedostali k výmene olejov a neviem vôbec aký olej tam dať zatiaľ som nemal ani čas to študovať takže ak má niekto nejaký tip budem rád. https://scontent.fbts3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59768B99" onclick="window.open(this.href);return false;
https://scontent.fbts3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5976B16E" onclick="window.open(this.href);return false;


Ešte ma napadlo skúšali ste niekto tmeliť prípadne nejak inak opravovať stôl_?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

23. 7. 2017, 3:11

Olej KV 46 od parama tu viskozitu ti zjistím zitra
na pravé straně jak máš ten první obrázek tak je plnící hrdlo a vedle něj je přepínač pro mazání stolu a konzoly
středová poloha je vypnuto a pak po každém spuštění přepneš na jednu a pak na druhou stranu asi na 2-3 sekundy a je promazáno
stůl je trochu pofrézovaný ale s tím se dá žit
proč chceš řešit ložiska ve vřetenu je tam nějaký problém?
já jsem měnil akorát kosoúhlé ložisko na hypoidním soukolí a musel jsem nechat udělat novou hřídel.
Jo pozor na jednu věc fáze musí být zapojené tak aby souhlasilo otáčení vřetena tak jak je na přepínači
v opačném případě nepujde rychloposuv a bude to blokovat posuvový motor
tak nech se daří
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lukin1156
Příspěvky: 579
Registrován: 7. 11. 2012, 8:42

23. 7. 2017, 8:38

já mámm taky 6P10. Ty ložiska by mě taky zajímaly proč je měnit. Jestli se ti zdá hlasitá tak to je docela normální. A většinou je to stejně ozubením. Ten stůl dej někam přebrousit.
SN320,SUI 32 CNC,Maho 700 CNC, Mikron UME 600, Boley BKN 100C, Brother TC 201
Záhorák
Příspěvky: 32
Registrován: 18. 7. 2017, 9:43

23. 7. 2017, 9:09

Nezdajú sami hlučné, len ma to zaujímalo. Bol tam problém v elekrike vadný stykač a ešte je poškodená skutka na vysúvanie vretena.
Tú čast kde je prepínač namazanie sme mali otvorenú bola tam vypadnutá trubička mazania a bordel.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“