Křížová hlava na FA3U (korejská FS2)

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

27. 7. 2017, 4:38

Pořídil jsem křížovou hlavu k fréze FA3U.
jedná se o korejskou výrobu a tedy označení je FS2. Má to starší upnutí na tři šrouby. Chci z ní vyndat tu přírubu na ty tři šrouby a dát na ní z obrážecí hlavy přírubu na uchicení klínovými lištamy.
Hlava se ani netočila, takže jsem jí kompletně rozebral a nemile a zároveň mile mne překvapila. Jak dlouho ležela (cca 30let) tak zarezly ložiska vždy v tom spodním místě kde se asy držela vykondenzovaná voda. Hlavě ale jinak vůbec nic není, takže pouze vyměním 4 ložiska a to příjemné překvapení je, že nikdy nebyla nandaná na fréze a je to funglovka.
Dávám pár fotek pro inspiraci jak to vypadá rozházené.
Má ISO30.
Jen budu muset sehnat popřípadě vyrobyt ten náhonový trn, jelikož je to ten se čtyřmi drážkami. Na obrážecí hlavě mám zase prozměnu jen kulatou hřídel s pérem.
Nemáte někdo náhodou frézu na tu 4drážkovou hřídel? Asy ji budu muset udělat, jelikož jsem to ani nenašel v tabulkách a standart jsou hřídele o 6 drážkách, takže předpokládám že ty 4 drážky bude nějaká specialita TOS.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

30. 7. 2017, 11:35

Tak po vyzkouseni zameny montaznich prirub mam dobrou zpravu. Pasuji, takze nemusim vrtat ty 3 diry do sloupu frezy.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“