VF25 ci VF25L od Cau Cau - ma nekdo doma?

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
markyparky
Příspěvky: 54
Registrován: 30. 9. 2017, 9:17
Bydliště: Praha

17. 10. 2017, 7:16

Ahoj,

ma nekdo doma VF25 ci VF25L od Cau Cau? Pripadne nejaky jiny z teto rodiny cinskych klonu? PRIMARNE DOTAZ MIRI NA CAU CAU.

Rad bych se o ni dozvedel vice a pripadne se na ni zajel podivat.

Diky,

H.
Naposledy upravil(a) markyparky dne 17. 10. 2017, 9:55, celkem upraveno 1 x.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

17. 10. 2017, 8:40

jsi borec ... půlka lidí má své stroje v profilu a navíc je to nejedno vlákno zde

http://forum.strojirenstvi.cz/viewforum.php?f=21
http://forum.strojirenstvi.cz/viewforum.php?f=22
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
markyparky
Příspěvky: 54
Registrován: 30. 9. 2017, 9:17
Bydliště: Praha

17. 10. 2017, 9:33

chb píše:jsi borec ... půlka lidí má své stroje v profilu a navíc je to nejedno vlákno zde

http://forum.strojirenstvi.cz/viewforum.php?f=21
http://forum.strojirenstvi.cz/viewforum.php?f=22
Ach jo. Asi jsem se nevyjadril dost jasne, ale jde mi primarne o tu verzi od Cau Cau. Zajima me v klasickem prevedeni, proto jsem dal vlakno do konvencnich stroju. Nejde mi o prestavbu na cnc.

Ano, lidi to maj v popisu, ale prijde mi proti srsti, vsechny ty, co ji maj, otravovat pres zpravu.
Myslel jsem, ze kdo ma a je ochotny se o zkusenost podelit, muze zareagovat. Kdo neni ochotny bude to proste ignorovat.

Asi jsem se proste nemel ptat.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

18. 10. 2017, 8:26

dobře, přeložím ti tvou otázku - Cau Cau to nevyrábí, stejně jako řada dalších firem to vozí z číny - stejně jako Optimum, Proma, Výrobnístroje a mnoho dalších. Když to od nich koupíš, dostaneš čínskou bednu s čínským protokolem a jediné od Cau cau (či jiné firmy) bude faktura.

Někde uvnitř mého vlákna o mé BF20 je odkaz na čínského výrobce, (bude to asi spolek více firem) kde je pěkně vedle sebe jejich výrobní program. Je dost široký a jen klonů tohoto modelu je několik.

Jedné věci ale u tebe nerozumím. Vždy když jsem se něco učil, jsem hledal někoho kdo umí a vyprosil si u něj návštěvu. Nějak se mi nikdy nestalo, aby za mnou někdo kdo umí přišel se slovy - pojď, já tě to naučím ...

Jinak máš ve svých představách docela zmatek - dle toho, jak pružně měníš své požadavky. Asi každý tak začínal, to není nic zač se stydět. Jen radím, ještě chvilku hledej, uč se, ptej se, jeď se podívat a až pak začni utrácet za něco peníze.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
markyparky
Příspěvky: 54
Registrován: 30. 9. 2017, 9:17
Bydliště: Praha

18. 10. 2017, 9:38

chb píše:dobře, přeložím ti tvou otázku - Cau Cau to nevyrábí, stejně jako řada dalších firem to vozí z číny - stejně jako Optimum, Proma, Výrobnístroje a mnoho dalších. Když to od nich koupíš, dostaneš čínskou bednu s čínským protokolem a jediné od Cau cau (či jiné firmy) bude faktura.

Někde uvnitř mého vlákna o mé BF20 je odkaz na čínského výrobce, (bude to asi spolek více firem) kde je pěkně vedle sebe jejich výrobní program. Je dost široký a jen klonů tohoto modelu je několik.

Jedné věci ale u tebe nerozumím. Vždy když jsem se něco učil, jsem hledal někoho kdo umí a vyprosil si u něj návštěvu. Nějak se mi nikdy nestalo, aby za mnou někdo kdo umí přišel se slovy - pojď, já tě to naučím ...

Jinak máš ve svých představách docela zmatek - dle toho, jak pružně měníš své požadavky. Asi každý tak začínal, to není nic zač se stydět. Jen radím, ještě chvilku hledej, uč se, ptej se, jeď se podívat a až pak začni utrácet za něco peníze.
Fajn, diky za vysvetleni. Vedel jsem, ze i Cau Cau je cina, stejne jako bernardo a spol. Jen jsem mel dojem, ze kazda z techto koncovych dodavatelskych firem nejakym zpusobem dohlizi na jakost toho sveho klonu... Nekde tady na foru jsem se docetl, ze nekteri jsou horsi, jini lepsi. Treba Proma ze je spis spatna. V tom to duchu jsem byl zvedavy na ty slovaky. I proto, ze se sem tam prodava na bazosi. Taktez jsem se v nejakem valknu docetl fragmenty komunikace s prodejcem a nepusobilo to na me zle. Nedelali ofuky s nejakou lehkou modulaci, seridime, sestavime atd... Prislo mi to lepsi, nez si neco koupit neznameho na aukru a dej se vule bozi. Ano, zacinam a nestydim se za to. Nechci se s tim zivit, je to pro me odpocinek a relax. Ano, priznam se, ze jsem si to ze zacatku predstavoval jednoduseji. Ale pochopil jsem (mimo jine prave procitanim tohoto fora), ze hybatko typu routr z drevotrisky a na 10mm stribrnicich proste nemuze fungovat. Taky tady s nicim takovym neotravuju :-)

Dovolim si nesouhlasit, ze pruzne menim pozadavky. Ty jsou furt stejne. Chci neco na modelarinu a omezene na smrdlani do hliniku. Puvodne jsem myslel, ze to zvladnu jednim strojem a mel nejakou ideu o stavbe. Nechal jsem se poucit a hledam proste jinou cestu jak dojit stale k tomu stejnemu cili - neco na modelarinu a neco na smrdlani do hliniku. Na radu RaSa (tusim, ze to byl on) bych se rad k nekomu zasel podivat, poptal se, osahal si to... Kdyz pomineme, jestli to byla dobra uvaha nebo ne, chtel bych se podivat na Cau Cau bez prastavby a proto vzniklo tohle vlakno. Prosel jsem si v sekci clenove lidi kolem a bohuzel jsem nikoho nenasel, kdo by ji mel.

Chapu, ze cesta je zeptat se nekoho zkusenejsiho, nekoho kdo ten stroj ma uz na nem neco udelal. Ale mrzi me, ze jakmile neco postnu, okamzite to nekdo sfoukne, jak kdybych pristal z marsu. Obavam se, ze kdybych dal Cau Cau vlakno do vlakna o frezkach Proma, zase nekdo vyskoci a da mi zahlavek, ze tohle je preci vlakno o promach a prestavbe na cnc a co tam otravuju se slovenskym cinanem a jeste k tomu v konvencnim provedeni. Ja rozumim tomu, ze ty z vas, kteri tu jste dlouho a uz jste nejakou tu sponu udelali, uz nebavi odpovidat dokola... Ale zkus se na to, prosim, taky podivat z moji strany. Chci se neco dozvedet, naucit, udelat si nazor, ale neni to obcas uplne snadne. Radis mi ptej se, ale kdyz se zeptam, ...

H.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 10. 2017, 10:14

OK, až se budeš chtít podívat na šponu tak klidně přijď.. ale neukážu ti to na žádné takovéhle hračce, s takovejma "strojema" (o třídu lepšíma) jsem skončil před deseti lety ,protože to prostě není cesta.. můj názor je že stroj musí mít minimálně tunu a nepatří do paneláku jinak je to utrpení, ničení fréz a nesmyslná cena finálního výrobku.. mrkni na youtube jak tam nějací pacienti na těhle strojích obrábějí.. chápu že hnedka někdo vystřelí že je to přece hobby, ale i hobby musí bavit a ne dívat se na kvílející stroj šudlat to po desetinách atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
markyparky
Příspěvky: 54
Registrován: 30. 9. 2017, 9:17
Bydliště: Praha

18. 10. 2017, 10:37

RaS píše:OK, až se budeš chtít podívat na šponu tak klidně přijď.. ale neukážu ti to na žádné takovéhle hračce, s takovejma "strojema" (o třídu lepšíma) jsem skončil před deseti lety ,protože to prostě není cesta.. můj názor je že stroj musí mít minimálně tunu a nepatří do paneláku jinak je to utrpení, ničení fréz a nesmyslná cena finálního výrobku.. mrkni na youtube jak tam nějací pacienti na těhle strojích obrábějí.. chápu že hnedka někdo vystřelí že je to přece hobby, ale i hobby musí bavit a ne dívat se na kvílející stroj šudlat to po desetinách atd..
Super, diky moc za nabidku. Moc rad ji vyuziju, protoze jsi rozhodne bliz, nez muj strycek, ke kteremu obcas zajedu do fabriky. Je to tam pro me jak v kralovstvi hracek, jsou tam desitky tun litiny ve strojich, navic to ma v absolutnim pucu. Jen je ode me pres pul republiky, takze to neni uplne snadne tam casto vyrazit, stat mu za zadkem a hltat tise znalosti. To by bylo zuzo mit to tak vedle v ulici :-) Navic on by se desne rad podelil, uz je na vsechno sam a nikoho kolem nej tenhle obor nezajima. Velka skoda.
Jak uz jsem rikal, rad bych si i koupil FA2 nebo radeji FA3 (kvuli dostupnejsimu prislusenstvi), ale jak sam rikas, do panelaku to uplne neni.

H.
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

18. 10. 2017, 11:12

RaS píše:..... s takovejma "strojema" (o třídu lepšíma) jsem skončil před deseti lety ,protože to prostě není cesta.. můj názor je že stroj musí mít minimálně tunu a nepatří do paneláku jinak je to utrpení, ničení fréz a nesmyslná cena finálního výrobku.. mrkni na youtube jak tam nějací pacienti na těhle strojích obrábějí.. chápu že hnedka někdo vystřelí že je to přece hobby, ale i hobby musí bavit a ne dívat se na kvílející stroj šudlat to po desetinách atd..
Právě že u hobbíků to je možná naopak. Po desetinách si právě "pořádně" zafrézují, zasoustruží..... :D
Co by z toho měli, kdyby to bylo frk, frk a už je hotovo. Oni to dělají pro potěšení z toho, pro zábavu. Je to něco jako když si chceš pro radost na silnici "trochu zazávodit". Sedneš si do (když jsme v Česku) výkonného nového Superbu a tu rychlost v tom autě ani moc nepocítíš. Pak si vlezeš do vytuněné jedničkové lehké fábie a při 130 máš smrt v očích a zatáčky bereš po dvou kolech. To je teprve ten správný adrenalin.... :wink: 8) :lol:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 10. 2017, 11:40

no jenže musíš vzít taky v úvahu ekonomiku toho frézování.. ale já jsem svůj názor napsal, cestičku jsem si už vyšlapal a je na každém jak si nabije svoji hubu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

18. 10. 2017, 11:58

Jo, však od toho je fórum. Každý napíše své zkušenosti nebo svůj úhel pohledu a tazatel má nad čím uvažovat. :)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

18. 10. 2017, 12:07

ja se taky tem lidem divim, ze si neporidi poradnou masinu a misto toho jednu soucastku smudlaji cely odpoledne, stejne se divim rybarum, ze jak trubky sedi cely odpoledne u vody s nejistym vysledkem, misto aby tu rybu koupili a meli by ji hned
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 10. 2017, 12:14

to není uplně stejné přirovnání... ten rybář z toho má něco navíc.. třeba ten klid..

ale u toho obrábění koupíš frézu třeba za 500, profi stroj s ní udělá třeba 100výrobků než ji celoplošně otupí a zahodí tedy náklady 5kč/kus, hobby stroj se rozechvěje a musí frézovat konečkem frézy tedy s ní udělá třeba jen 10 nebo taky 5 výrobků náklady jsou potom 50-100kč/kus .. strojní čas třeba 10minut verzus třeba 1-2hodiny.. a ve finále to spočítáš.. dám to profíkovi za 600/hodinu on mě to vyrobí za 10minut tedy za 100ku + 5kč opotřebení tedy 105,- udělám si to sám 2hodiny mého času plus náklady jsou stejné.. když pujdu na ty 2 hodiny vybalovat do Lidlu zboží tak jsem ještě 150 v plusu a tedy celá tato akce bude ještě výdělečná.. protože mi na konci zůstane profi výrobek a 45kč v kapse :D

ale to nemá smysl řešit hobíci mají svoji pravdu a radši si budou vyrábět šroub kterej jde za 3,5kč koupit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

18. 10. 2017, 12:27

RaS píše:to není uplně stejné přirovnání... ten rybář z toho má něco navíc.. třeba ten klid..

ale u toho obrábění koupíš frézu třeba za 500, profi stroj s ní udělá třeba 100výrobků než ji celoplošně otupí a zahodí tedy náklady 5kč/kus, hobby stroj se rozechvěje a musí frézovat konečkem frézy tedy s ní udělá třeba jen 10 nebo taky 5 výrobků náklady jsou potom 50-100kč/kus .. strojní čas třeba 10minut verzus třeba 1-2hodiny.. a ve finále to spočítáš.. dám to profíkovi za 600/hodinu on mě to vyrobí za 10minut tedy za 100ku + 5kč opotřebení tedy 105,- udělám si to sám 2hodiny mého času plus náklady jsou stejné.. když pujdu na ty 2 hodiny vybalovat do Lidlu zboží tak jsem ještě 150 v plusu a tedy celá tato akce bude ještě výdělečná.. protože mi na konci zůstane profi výrobek a 45kč v kapse :D

ale to nemá smysl řešit hobíci mají svoji pravdu a radši si budou vyrábět šroub kterej jde za 3,5kč koupit..
hobici to maji jako konicek, tam jde o relax bez ohledu na prostredky typu cena/vykon, coz pochopi jen clovek, ktery ma nejaky konicek, tim nemam namysly otroky sama sebe, co tvrdi, ze jejich prace jim je konickem, mas nejaky konicek?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
dhaman
Příspěvky: 68
Registrován: 11. 2. 2016, 9:01
Bydliště: Banska Bystrica - Vlkanova
Kontaktovat uživatele:

18. 10. 2017, 12:32

@Ras profik sa na teba bude pozerat ako na zazrak, ked mu povies, ze chces za 10 min len tento jeden kus usmudlat...
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

18. 10. 2017, 12:40

Spíš se na něho ani nepodívá... Holt každý žijeme ve vlastním vesmíru. :D
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“