Jak uvázat FN22

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
ves178
Příspěvky: 528
Registrován: 25. 3. 2016, 8:23
Bydliště: Tichá okr NJ

11. 11. 2017, 11:47

Zdravím, chtěl bych se zeptat za co uvázat frezku FN22 abych ji mohl zvednout kladkou, napadlo mě že zhodím svislou hlavu a namontuji trám pro opěrné ložisko a za něho to zvednu, jen se mi nezdá moc vhodné zvedat to tímto způsobem protože celá hmotnost bude působit přes pohyblivé uložení podélného posuvu, nechtěl bych poškodit rybiny. mám to tak zvednout nebo je to blbost?
WEILER LZ280, FNA22
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 11. 2017, 1:15

u každého stroje v manuálu je napsáno jak ho bezpečně zvedat.. mají nějaké otvory v základně, nějaké oka atd.. prostě to chytat za základnu stroje, nikdy ne za nic co se hýbe nebo točí..
ale je to tvůj stroj.. minule tady taky nějakej profík popisoval, že soustruh zvedá za trubku v univerzálce a v koníku a připadalo mu to uplně normální, protože přece za svůj život tak odnesl mnoho soustruhů..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 11. 2017, 1:53

... nase ceske pravidlo rika: "kdyz vsechno selze vezmi navod" :-) v kazdem manualu je vazani. Pred par dny sem na forum nekdo FN22 urcite daval. Obecne se vaze pod svislou hlavou nebo pod hlavu a horizont rameno. Kebuli sundavat nemusis. Pochopitlne se hodi rameno utahnout hi,hi :-) Pri stehovani moji trinovky visela pouze uvazana pod hlavou, predchozi majitel horiznot rameno ufiknul, pry mu zabiralo moc mista :-(

Obrázek Obrázek
ves178
Příspěvky: 528
Registrován: 25. 3. 2016, 8:23
Bydliště: Tichá okr NJ

11. 11. 2017, 3:27

V manuálu jsem nic nenašel možná ho nemám kompletní, Na základně v předu je hák ale vzadu nevím kde, zvedání za základnu je pochopitelné ale zdá se mi to hodně nestabilní hlavně když to uvážu na lano, asi zvolím jiný postup a zavolám zemědělce z kolchozu, prej tam mají zdvižku tak uvidím :)
WEILER LZ280, FNA22
Uživatelský avatar
mladysoustruznik
Příspěvky: 137
Registrován: 10. 7. 2015, 2:28
Bydliště: Plzen

14. 11. 2017, 10:26

Cau,
podvaz to zespodu, od zakladny na kazde strane (dve smycky na kazde strane), vzniknou ti ctyri lana, popruhy (podle toho co pouzijes) vedouci smerem nahoru k haku, ktery to bude nasledne zvedat. Proti tomu, aby se frezka nezvratila na stranu mezi temi lany, ci popruhy, se v horni tretine vysky frezky stahne cela frezka jednim sponovakem (lanem, remenem od kalhot ... zkratka cim chces) v horizontalni rovine. Takhle to predepisuje napr. Steinel ve svem manualu, je to jednoduche jak facka a funguje to naprosto perfektne. Stehoval jsem takhle svoji frezku a nebyl nejmensi problem.
100% souhlasim s RaS; rozhodne nebrat za nic, co se ma hybat,tocit (vretena!!!), posouvat v rybinach a pod. Je jsane, ze to ten stroj takto take prezije, nicmene uz nevis, jak hodne jsi si vymacknul napr. ty rybiny, vreteno a pod. Ne vzdy musi litat trisky, kdyz se kaci les ... :-)
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“