Mazání Strigon ME 250

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

5. 12. 2017, 2:50

....
Naposledy upravil(a) hausnumero dne 13. 12. 2017, 8:30, celkem upraveno 2 x.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 12. 2017, 3:18

a to je problém to najít v německém manuálu?

něco xxx OL xx litrů se snad dá přeložit i bez znalostí němčiny..
případně ten kus manuálu sem nakopírovat a někdo by ti to třeba přeložil..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

5. 12. 2017, 3:34

Bohužel, dnes jsem ten německý manuál prolistovával třikrát a nic o množství oleje jsem tam nenašel. Je tam jen převodní tabulka na oleje různých značek, ale o množství v náplni nikde nic...
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

5. 12. 2017, 9:36

Nikdo nic neví? Takže "díky". Opět jsem se utvrdil v názoru, že tohle fórum je pro řemeslníka naprosto zbytečné, protože pokud se zde člověk chce něco dozvědět, nikdo buď nic neví, nebo jen dělá že ví a stejně poradí hovadiny, anebo se snaží z tazatele udělat vola. Bohužel... Tak tedy dobrou noc a omlouvám se že jsem si dovolil vás poprosit o trochu vašeho času a o radu...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 12. 2017, 9:45

Dobrou.
A ráno zkus vstát pravou nohou, ne levou.
Svět sice stojí za hovno, ale lepší nemáme.
;-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 12. 2017, 10:44

řemeslník by si měl uvědomit, že už není ve školce, aby ho každej tahal za ručičku..
co je asi tak jiného na nějaké maďarce oproti třeba české TOSce? Myslíš že by nebaštila stejnej olej co obdobná TOSka? Myslíš, že dnešní oleje jsou v něčem horší než ty před 50lety?
jakej olej do čehokoliv se tady řeší pořád.. a že nedostaneš hnedka odpověď to je na okamžité odhlášení ze zbytečného fóra..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

5. 12. 2017, 11:09

....
Naposledy upravil(a) hausnumero dne 13. 12. 2017, 8:31, celkem upraveno 1 x.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 12. 2017, 11:12

Strigon nemá olejoznak? obsluha nemá oči? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 12. 2017, 11:16

řemeslník by taky mohl znát význam slova obdobná :D 500kg a 5tunová frézka jsou podobné akorád v tom, že obě frézují..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

6. 12. 2017, 7:36

Cože? Hydraulika má olejoznak??? A kdyby měla, tak na něm je nápis značící obsah olejového zásobníku v litrech??? Nehledě k tomu, že otázka byla položena těm, kteří stejný stroj mají doma. Já jsem se ptal proto, že mi ten stroj příští týden přivezou a já připravuji olejové náplně, abych jej mohl ihned uvést do provozu. Tudíž se asi těžko podívám na olejoznak, když ten stroj doma ještě nemám.


Takže odpovědi můžeme zařadit do kategorií:

1. Mlčení jehňátek - žádná odpověď, nejčastější "reakce".Ale když tuhle nereakci porovnám s ostatními, tak je vedle nich nejlepší. Tihle mlčící jsou moudří, neboť se nevyjadřují k tomu, o čem vědí jen velké kulové...
2. Já o koze, ty o voze, často špatně přečtená otázka či neporozumění psanému textu.
3. Co jsi to za vola, že to nevíš? Typ odpovědí, při kterých neznalý odpovídající onanuje a opájí se tím,´jak mi to "nandal", aniž by na otázku relevantně odpověděl...

Takže moje teorie o tom, že tohle fórum je o ničem, se potvrdila. Už se nesnažte, vaše rady již nepotřebuji.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 12. 2017, 8:06

někdo hledá problémy tam kde nejsou, někdo je řeší..
mimochodem, má reakce byla až na tvůj ubrečený příspěvek, že ti nikdo neporadí a že fórum je nanic.. uznávám, že jsi chtěl asi odpověď typu je tam X litrů oleje typu XY, ale nemůžeš se rozčilovat nad tím, že jsi takovou odpověď nedostal hned, když se někdo zeptá na FNku nebo nějakou TOSku dostane odpověď hned.. otázky na méně obvyklé frézky, kterých tady je "pár", jejich uživatelé nesedí denně na fóru obvykle tak rychlé nejsou.. tak mnohdy někomu může pomoci i univerzální rada.. samozřejmě člověk ten stroj musí mít, pokud je to jen teoretická úvaha nad strojem, který nemám a někdo mi napíše koukni se na olejoznak tak samozřejmě chápu, že mě to neuspokojí :D ale jak to má asi někdo vědět..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
vrtani
Příspěvky: 115
Registrován: 12. 1. 2016, 5:42

17. 1. 2018, 9:15

mozno to este niekomu pomoze, do prevodovky som lial dokym neukazalo 3/4 olejoznaku a to bolo 11litrov, pouzil som olej HM46 [hydraulicky, vyskozita ako OLJ 46] iny v robote nemame :D prevodvka ide potichu, do posuvovej zatial neviem povedat kolko vojde
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

19. 1. 2018, 1:09

vrtani píše:mozno to este niekomu pomoze, do prevodovky som lial dokym neukazalo 3/4 olejoznaku a to bolo 11litrov, pouzil som olej HM46 [hydraulicky, vyskozita ako OLJ 46] iny v robote nemame :D prevodvka ide potichu, do posuvovej zatial neviem povedat kolko vojde
Blbé je, že nemají ti Maďaři množství oleje napsané nikde ani v podrobném manuálu...
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“