Pizzapec+výheň

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
martinodipraga
Příspěvky: 256
Registrován: 20. 4. 2009, 12:10
Bydliště: Praha

17. 12. 2012, 10:29

Ahoj
uvažuji o stavbě pizzapece ve které by se dalo občas něco upéct,zakalit,popustit,vykovat.Nejsem ani pekař ani kovář ani kalič.Je mi jasné že nemohu něco postavit a pak to upravovat,možná že by stačilo v podlaze té pece vyndat 2cihly přidat ventilátor s roštem a ledvinkami a na pizzu to zase vyndat.Nemáte s tím někdo zkušenost?

Díky za reakce.Martin
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2012, 10:37

nejsem sice odbornik ale pec a vyhen jsou dve veci
paklize chces kalit tak radsi pec
na kovani vyhen, to v peci moc nepujde
pec neni dost intenzivni
navic v te vyhni to muzes resit lokalne a taky se to schovava do toho uhli aby to neoxidovalo

podobne bude rozdil mezi peci na pizzu a na kaleni
rekl bych ze rozdil pracovnich teplot bude natolik znacny ze se to bude blbe resit aby to bylo obojetny
navic na to kaleni pak budes treba resit jeste zlepsovani povrchu a to uz jsi hodne daleko od hygieny

tj. postav dve pece pripadne pec na pizzu a vyhen
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

18. 12. 2012, 12:52

:arrow:
Naposledy upravil(a) Miller dne 31. 1. 2013, 11:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2012, 1:17

To: Robokop, a máš to, tohle si myslím já, je ten tvůj troll. Tohle přece nemůže nikdo myslet vážně, (mám za sebou 4 pece, na výpal keramiky, 160, 240, 380 a 880 litrů,bývalá žena a tchán pekařka /pece na chleba/, jezdím na setkání nožířů/výheň/, jako mladej soustružník ,jsem si opékal vuřty na lihu na dural/zapálil jsem fabriku/, atd..) ale tohle je fakt blábol.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
martinodipraga
Příspěvky: 256
Registrován: 20. 4. 2009, 12:10
Bydliště: Praha

18. 12. 2012, 7:11

GeeSnake píše:To: Robokop, a máš to, tohle si myslím já, je ten tvůj troll. Tohle přece nemůže nikdo myslet vážně, (mám za sebou 4 pece, na výpal keramiky, 160, 240, 380 a 880 litrů,bývalá žena a tchán pekařka /pece na chleba/, jezdím na setkání nožířů/výheň/, jako mladej soustružník ,jsem si opékal vuřty na lihu na dural/zapálil jsem fabriku/, atd..) ale tohle je fakt blábol.
Bohužel mimo Robokopa nikdo neapsal žádnou konstruktivní odpověd,čekal jsem kritiku,ale aby někdo psal současně co všechno udělal a kde všude byl a nenapsal nic podnětného,mě připadá jako by si sem chodil léčit své ego,možná by si měl koupit nové software jak dodává pod každým svým příspěvkem.

Jinak děkuji Robokopu za konstruktivní příspěvek s tou hygienou máš pravdu,chtěl bych využít prostor i energiji zatím mne napadlo pouze pod podlahu pece umístit plynovou výhen něco jako (Plynové výhně - výheň | JATAGAN.eu) tam by se dalo využít zbytkové teplo k žíhání i k pečení možná by stačil jenom šamotový šuplík že bych do něj občas dýchl propanbutanovým hořákem chtělo by to asi dva teploměry.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

18. 12. 2012, 7:33

Já většinou pálil v peci barvy na sklo , proto mám k takovýhle kombinaci odpor. Radši na to kalení přemýšlej o jednoúčelovce , čas od času se taková pec /kalící,laboratorní a.t.d/ objeví ,myslím , že by to bylo lepší řešení. U elektrickejch často bývají regulátory kde nastavíš teplotní rampy ,časy,chlazení a podobně.A s dobrou izolací a správně nastavenýma parametrama /derivace a podobně / můžou bejt dost přesný.Od píky by to bylo dost laborování , ale je to zas zábava a radost.Přesto , kombinace jídlo a výpal /ať už čehokoliv/ mi nejde moc pod nos.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2012, 9:03

GeeSnake píše:To: Robokop, a máš to, tohle si myslím já, je ten tvůj troll. Tohle přece nemůže nikdo myslet vážně, (mám za sebou 4 pece, na výpal keramiky, 160, 240, 380 a 880 litrů,bývalá žena a tchán pekařka /pece na chleba/, jezdím na setkání nožířů/výheň/, jako mladej soustružník ,jsem si opékal vuřty na lihu na dural/zapálil jsem fabriku/, atd..) ale tohle je fakt blábol.

pisu ze nejsem odbornik a davam to tu jako svuj nazor,
jsem s tim trochu laboroval a vim ze jde vzdy o neco dost jineho, stejne jako u pece na keramiku
co je tedy spatne a co spravne?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2012, 9:13

Ta tvoje odpověď byla dobrá, prvotní myšlenka je hloupost.
Třeba pec která se použije na výpal keramiky, nejde použít na ohýbání skla, protože kyslelé výpary z glazur, keramické hmoty, jsou ve stěnách pece, a zpětně se uvolňují, tak třeba na tom skle to udělá takový duhový povlak, /oxidace, atd./, ta pica by byla načichlá vším co se v té peci pálilo předtím a obráceně, železo do skla, keramiky, nejde to univerzálně používat.

U výroby solné glazury se hází lopatou do otevřené rozpálené pece sůl, ale pokud je ta pec elektrická s odporovými dráty, vždy se zničí, takže se používají pece na dřevo, nebo pece za zenitem, určené ke zničení.
Kousek železa v peci zapomenutý, /šroubovák/ zničí vše okolo, a je hned starej, rezavej.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2012, 9:25

Kluci kteří kovou nože z lepších materiálů, ani výheň nezapálí nějakým sajrajt papírem, ale používají krabice od vajec, takové recyklované, atd.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“