Letni skola obrabeni

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Merlin
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 9. 2011, 12:48
Bydliště: Bratislava +-

19. 7. 2012, 7:42

Mam mozna blbou otazku, mozna uplne naivni.

Nevi nekde nekdo o nejakem miste, skole, odborne skole, ucilisti, kde by pod odbornym vedenim, pocas jednoho-dvou tydnu se nekdo dokazal za mirnou uplatu venovat nekolika lidem, zasvetit je do zakladnich obrabecich postupu na soustruhu, pripadne frezce, brouseni nozu a pod?

Vim, ze moje otazka je velmi velmi najivni, stacil by nejaky kovosrot, nebo hruba dilna.

Mozna ale, zde pritomni by se take radi zucastnili takoveho odborneho vycviku a prakticke ukazce, pripadne si pod odbornym vedenim vytocili neco, nekde, kde je nauci zakladnim postupum.

Ted v lete je vetsina takovychto mist obnvykle zivajici prazdnotou, pokud by se dalo, a bylo mozne sehnat nekde nejake ubytovani, blizko, bylo by to jeste lepsi.

Jde o to, ze parta lidi ze spolecnymi zajmy, kteri si mozna koupili, nebo maji soustruh, frezku by se rada nejak dostala do nejake faze, kdyby se podarilo jim dostat do rukou zakladni navyky prace na takovychto strojich.
Predevsim domaci bastleni se bez jiste okoukane praxe a grifu neobejde.

Vid forum
http://www.willpro.cz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Dik moc.
Elektronika je jako dezinsekce, porat na kolenou a hledame svaby v jinem smeti...
Radek.P
Příspěvky: 65
Registrován: 23. 6. 2012, 9:15

20. 7. 2012, 5:26

Když by se něco našlo, tak bych měl určitě taky zájem.
https://www.facebook.com/1422.cz
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2012, 10:46

Nad tímhle projektem už delší dobu uvažuju. Mám prostory a taky dostatek menších strojů na kterých se i neznalí kurzisti nezmrzačí.... :lol:
Takže by mně taky celkem zajímalo jaký by byl mezi nadšenými příznivci špón o takový projekt zájem. Pokud by to bylo životaschopné (byl by zájem) tak bych tu dílnu vybudoval a tu školu na příští prázdniny otevřel. Popřípadě i dříve jako víkendovou akci. :wink:
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2012, 10:50

Tak si mě napiš jako vážného zájemce.
SABLE-2015
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2012, 11:16

gnat píše:Tak si mě napiš jako vážného zájemce.
Safra to je ale fofr, jestli bude takovej kalup i u dalších výrobců špón, tak to abych už začal shánět zedníka na úpravy prostorů.... :lol:
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

21. 7. 2012, 6:04

Engineer píše:
gnat píše:Tak si mě napiš jako vážného zájemce.
Safra to je ale fofr, jestli bude takovej kalup i u dalších výrobců špón, tak to abych už začal shánět zedníka na úpravy prostorů.... :lol:
take bych se prihlasil
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

21. 7. 2012, 1:42

No o obrábění víš hodně, takže by jsi mohl uspokojit mnoho lidí tím, že by jsi natočil instruktážní videa, která by jsi mohl za rozumný peníze prodávat ve vebšopu.
Per aspera ad astra
Slava A123
Příspěvky: 159
Registrován: 15. 1. 2012, 7:38
Bydliště: Úholičky Praha západ

21. 7. 2012, 8:14

Dobrý nápad
Do nějakého kurzu obrábění bych se taky přihlásil
Knihy si mohu přečíst doma, ale ta praktická část kolikrát chybí.
Nedávno jsem četl poznání ocelí podle broušení a marně si snažil představit ty odletující jiskřičky. :D
A dobře investovaná tisícikoruna do kurzu zachrání spoustu nástrojů, zkaženého materiálu a času.
Pokud se tento nápad uskuteční tak se hlásím.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 7. 2012, 9:37

Ben Ash píše:No o obrábění víš hodně, takže by jsi mohl uspokojit mnoho lidí tím, že by jsi natočil instruktážní videa, která by jsi mohl za rozumný peníze prodávat ve vebšopu.
Nápad je to zajímavej, ale video na tohle nestačí, resp. nedá to člověku ten správnej zážitek na kterej se prostě nezapomíná, je potřeba sáhnout na břit kudly, prohlídnout si ji pod optikou, naučit se správně tu kudlu ustavit a pak pěkně točit kličkama za hlasitého klení instruktora.... :lol:
To je teprv ta správná škola. :wink:
Ne vážně, každej chápe jinak rychle a vnímá jiný věci takže je důležitý mít možnost se okamžitě ptát na to co člověku není jasný nebo co se nedaří. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem se třeba před lety učil dělat s plechem přesnou práci tak byl doslova k nezaplacení kamarád zámečník ke kterýmu jsem jezdil a kterej byl prostě PAN řemeslník. Tři návštěvy u něj mi ušetřili mraky nervů a ve finále i spoustu peněz a hlavně vše šlo pak mnohem rychleji.... to samý třeba když jsem se učil řezat sklo, taky jsem našel chlapíka, kterej to opravdu uměl ... a ono zvládnout řezat sklo síly 0,7mm tak aby se to nerozprsklo je opravdu makačka.
Bobes
Příspěvky: 84
Registrován: 5. 6. 2007, 6:05

21. 7. 2012, 11:05

Ties sa hlasim.
Merlin
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 9. 2011, 12:48
Bydliště: Bratislava +-

8. 8. 2012, 8:41

Toz to se to zacina hybat, ani sem netusil, ze by se nekdo obetoval.
Ja sice sem vice mene samouk, ale pod silnym odbornym dohledem, take bych se zucastnil, mozna poradil, eventualne i neco naucil.
Je to uzasna vec, mit nejake zakladni navyky obrabeni.
Kdyz uz je dnes takova spatna doba, ze se z nas snazi definitivne zase udelat proletare* a to bez vyjimky, nadarmo mnohym z nas sou doma stroje, co sme je vytahli z kovosrotu, kdyz na mnohe seda prach a zahali, protoze mnohdy ani nevime co snima delat.
Ted se z nas mohou stat diky tendencim "neoproletari"**

*
Proletář, z lat., slove příslušník třid nemajetných, odkázaných toliko na denní mzdu, častěji značí proletář člověka práci nevalně vyhledávajícího, nemajetného, žijícího ze dne na den neb dokonce na útraty jiných. – Odtud také proletariát, t. j. soubor nižších tříd dělnických a chudých, pracujících i nepracujicích. Rozmnožení proletariátu jest jednou ze značných vad našich poměrů společenských a jest úkolem národohospodářství jemu čeliti.

**
A jak se tomu celi?...
Neoproletar je novotvar, odvozeny od slova Proletar, ktery znaci blbce, kteri sice maji furu diplomu, osvedceni od TUV, (tepla uzitkova voda) a jine, ale nejsou schopni krome smyslene sikovnosti a prolezenim skol, (casteji skoleni) zivit se zrucnosti a stejne jako proletari nemajice vyrobnich prostredku odkazani jsou pouze na chabou mzdu urednich simlu.

Z tohoto muze ale vzniknout neodelnik, ktery dojucha z ouredni driny 8hod za pocitacem u nesmyslnych tabulek a skoci si do sve dilny vyrobiti skvosty nezakoupitelne.

Zdar!
Elektronika je jako dezinsekce, porat na kolenou a hledame svaby v jinem smeti...
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

9. 8. 2012, 11:52

Uz jsem to rikal drive osobne, urcite je to zajimavy pocin a rad bych se pridal. Treba i na celovikendovou akci v blizsi dobe nez je pristi leto :-)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

9. 8. 2012, 1:08

Pro me osobne by treba bylo i docela zajimave dozvedet se co za krasne prislusenstvi Svycari k tomu memu soustruhu vymysleli a jak se nektere pouziva :-)
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2012, 11:32

vvitty píše:Pro me osobne by treba bylo i docela zajimave dozvedet se co za krasne prislusenstvi Svycari k tomu memu soustruhu vymysleli a jak se nektere pouziva :-)
Tady máš tak nějak přehledně zdokumentovaný co ke standartní 102-ce existuje. Já toho mám ale bohužel minimum i když popravdě stejně bych to nepotřeboval. Jsou to ale krásný věci.

http://www.lathes.co.uk/schaublin/page5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.lathes.co.uk/schaublin/page6.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.lathes.co.uk/schaublin/page4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Není tam asi úplně všechno, z katalogů znám ještě pár dalších věcí......
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

11. 8. 2012, 8:33

Seminář pro formaře (Brno)

Zveme vás na seminář pro formaře, který se koná v úterý 21. srpna 2012 od 9:00 do 14:00 v prostorách firmy SolidVision. s.r.o., Josefy Faimonové 2409/11a, Brno.
Program semináře:

IMOLD V11 – je aplikace určená pro podporu a komplexní navrhování forem v prostředí SolidWorks. IMOLD je plně integrovaný do SolidWorks, pracuje na stejném modelu a svými nástroji rozšiřuje možnosti těch stávajících v SolidWorks - jedná se zejména o vytváření dělících ploch, vícenásobných dutin, vtoků, vyhazovačů, jader, chlazení, rámů forem a dalších.
IMOLD EDB V11 – Konstrukce elektrod je automatizovaný modul pro konstrukci a správu elektrod a jejich držáků, který pomáhá při výrobě detailů a těžce obrobitelných prvků na formách a lisovacích nástrojích.
SolidWorks Plastics je modul určený pro analýzu vstřikování plastů. Je plně integrován do CAD systému SolidWorks a je určen pro návrháře plastových dílů a konstruktéry forem. S jeho pomocí je možné, již během návrhu výlisku, před vlastní konstrukcí a výrobou formy, odhalit problematická místa při plnění a rychle najít optimální tvar dílu. Dále je možné analyzovat správné umístění vtoku, rovnoměrnost chladnutí výlisku a další podmínky vstřikovacího procesu, a tím eliminovat více náklady spojené s přepracováním formy.
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“