Zahradní nábytek

Sem patří nekomerční nabídky obrábění a souvisejících technologií. Zkrátka máte li čas, prostředky a um, zde je to pravé místo se prezentovat.
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
kakan
Příspěvky: 132
Registrován: 1. 11. 2010, 6:01

14. 5. 2017, 3:52

Vykopej si diru pred strojem a muzes frezovat cepy na stojaka z cela stroje i u 2m dlouhych dilcu.
Uživatelský avatar
MichalKraft
Příspěvky: 98
Registrován: 28. 1. 2016, 10:09
Bydliště: Mirošovice
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2017, 8:45

Šroubovaný zahradní nábytek? To mi hlava nebere. Zato by se měly řezat ruce. Vruty jen na sedákovou část a to ještě zespodu. Pohledová část má být čistá. Jinak buk není vhodný na zahradní nábytek ale každý má jiný vkus.
Tohle je z mojí produkce celé poctivě čepované. Materiál modřín. Po deseti letech se ani nehla. Šroubky? ? Jen zespodu pod sedakovými prkny.
Nechci nijak ne zvažovat tvojí práci, ale tohle co tu ukazuješ je hrů..
Lidi neznalé je potřeba poučit. Zajímalo by mě jak by obstála verze se šrouby na křivé zemi a tři těžké lidi. Čepovaná se zkroutí a vrátí zpět ale šroubovaná tam se ty vruty časem vytahají.
Obrázek
Nemám čas ztrácet čas.
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2017, 9:25

to je jak prace z ucnaku 2 rocnik obor tesar.
Uživatelský avatar
MichalKraft
Příspěvky: 98
Registrován: 28. 1. 2016, 10:09
Bydliště: Mirošovice
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2017, 10:07

Ještě k tématu šrouby. Každý dělník z dřevo oboru ví, že šroub v čele opravdu nedrží. Pokud je požadavek na pevný rozebíratelný spoj v čele reší se speciální vsazenou maticí, ale i tento spoj je čepovaný - šroub nahrazuje jen lepidlo!!
Viz foto
Obrázek
Nemám čas ztrácet čas.
Uživatelský avatar
MichalKraft
Příspěvky: 98
Registrován: 28. 1. 2016, 10:09
Bydliště: Mirošovice
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2017, 10:21

bobik píše:To víš, ono je rozdíl mezi cenou nábytku z hromadné výroby a kusovkou. To moc lidí nepochopilo, proto truhlářů ubejvá. Je to dost náročný povolání málo oceněný. A na rozdíl od horníků truhlářům jejich zanesený plíce stát důchodem nekompenzuje.
Konečně někdo taky vzpomněl na nás truhláře. !! Přece máme mít odsávání a dýchací masku :-) ukaž mi dílnu kde mají alespoň pořádné odsávání pač nikdy to všechno nevezme a zbytek spolyká chudák dělník. Brácha kancl. myš mi občas pomáhá a kašle jak divý já jen se slovy "to si zvykneš" :-)
Sorry , ale to jsem odbočil od tématu.
Nemám čas ztrácet čas.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2017, 4:16

Neskuhrejte, dřevěnej prach v plicích časem vyhnije :)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

19. 8. 2017, 4:37

No von ten dřevěnej prach taky obsahuje dost minerálů, které strom vytahá ze země. Bohužel čistej uhlík to není.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2017, 8:24

bobik: Minerály vstřebáš a ještě ušetříš za potravinové doplňky.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

21. 8. 2017, 3:05

QNX píše:bobik: Minerály vstřebáš a ještě ušetříš za potravinové doplňky.
Tak mne napadlo, že smrt zastřelením klasickou olověnou kulkou je vlastně otrava olovem, ale z nějakého záhadného důvodu hodně rychlá ... normálně je olověná otrava hodně dlouhá a docela útrpná záležitost :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

24. 8. 2017, 9:51

lapa píše:
QNX píše:bobik: Minerály vstřebáš a ještě ušetříš za potravinové doplňky.
Tak mne napadlo, že smrt zastřelením klasickou olověnou kulkou je vlastně otrava olovem, ale z nějakého záhadného důvodu hodně rychlá ... normálně je olověná otrava hodně dlouhá a docela útrpná záležitost :-).
To bude taky možná i tím, že když do tebe přiletí ta olověná koule, tak je tam toho olova najednou nezvykle moc a když se strefí do příhodného místa, tak hydraulický systém v tělě z toho dostane šok...
Odpovědět

Zpět na „Volné výrobní kapacity“