5-osé Japonské obráběcí centrum / Programování

Sem patří nekomerční nabídky obrábění a souvisejících technologií. Zkrátka máte li čas, prostředky a um, zde je to pravé místo se prezentovat.
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Alfoo
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 5. 2017, 8:13

16. 5. 2017, 3:33

Zdravím všechny strojní nadšence, kutily a ostatní, kteří se zaobírají ať už obráběním, programováním, či jinou činností této problematiky.
Pracuji pro jednu Japonskou společnost, zabývající se výrobou, prodejem a servisem horizontálních a vertikálních center různých specifikací a počtem Os.

V našem odštěpném sídle v Praze máme sklad, kde se nachází jeden nevyužitý DEMO stroj, který je plně funkční a je možné na něm provádět vysoce precizní 3D obrábění.
Bohužel však nejsem s tímto strojem obeznámen co se týká programování a následný proces obrábění a rád bych se střetnul s někým, kdo má s daným systémem zkušenosti a popřípadě by měl zájem si něco na stroji vyrobit s mojí asistencí v rámci načerpání zkušeností a vědomostí.
Něco málo o programování vím, ale bohužel se více orientuji v systému FANUC a tento stroj je postaven na systému Yaskawa Siemens YS840DI což je v podstatě Sinumerik akorát postavený na Yaskawa motorech. Jednalo se o kolaboraci těchto dvou firem, avšak základ je vesměs identický.

Ohledně specifikací stroje níže přikládám oskenovaný Spec. list.
Jedná se o stroj Xion-II-5AX

Stroj obsahuje pár programů včetně jednoho obrobeného kusu malé turbíny, která sloužila čistě v výstavním účelům, avšak tento program pracuje správně.

Budu rád za jakoukoli reakci či dotaz.

Obrázek

Kdyžtak full odkaz tu:
http://www.imgup.cz/images/2017/05/16/X ... fikace.png
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

30. 5. 2017, 6:55

asi bude nejrychlejší cesta (ale ne nejlevnější) projít školením na CAM pro 5 os, koupit licenci, udělat postprocesor a cavakat to tam jak Baťa cvičky:), nedovedu si představit, že bych k tomu stroji pustil někoho zvenku, to taky může skončit bouračkou a to by sis pěkně naběhl.
Alfoo
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 5. 2017, 8:13

30. 10. 2017, 1:07

Ahoj Marte, díky za reakci a užitečnou radu, ikdyž už jsem to touto cestou zkoušel a bohužel jsem se nedostal ke kladné odpovědi.
Mám k tomu pár náhradních dílů včetně vřetene, takže s bouračkou by až takový problém zas nebyl, ale i v tom máš samozřejmě pravdu.
Momentálně se pokouším svépomocí o první program jednoduchýho obrábění do čtverce s použitím silonovýho materiálu.

Mám takovej pocit, že Siemens není uplně ideální na počátky programování, ale určitě přidám výsledek, jestli se k nějakýmu dobelhám.

Hodně zdaru všem CNCčkařům co si stim lámou hlavu podobně jako já.
tsin
Příspěvky: 63
Registrován: 13. 4. 2016, 1:40
Bydliště: ústecko

30. 10. 2017, 1:14

Programování v Siemens NX 3-5os můžu pomoci. S postprocesorem ovšem nikoliv.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2017, 2:06

Pěknej strojek, akorát co se vejde do domácí dílny :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Volné výrobní kapacity“