Plastové ozubené kolečko-prosím o pomoc

dagpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 10. 2013, 8:58

20. 10. 2013, 7:02

To věřím, také by mě potěšilo, kdyby to někdo pro mě udělal:-D
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

21. 10. 2013, 2:27

dagpav píše:To věřím, také by mě potěšilo, kdyby to někdo pro mě udělal:-D
A co Ti v tom brani?
Namodeluj si to v CADu, uloz jako STP (pokud ten, co Ti to bude tisknout nema stejny CAD) a zajdi se domluvit k nekomu na vytisknuti :wink:
Relativne jednoduche, ale pokud nenapises mesto od kud jsi. Tak Ti nikdo nepomuze. Nikdo nebude posilat veci do Puchova :roll: .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2013, 8:02

asi tak
vpodstate ti to diky vaze a velikosti klidne hodej do bublinkovay obalky a na postu takze ani tu vzdalenost nic neomezuje
tisk si muzes objednat napriklad tady:
http://www.3dtiskarna.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
pokud jsem dobre koukl maji celou radu technologii 3D tisku takze tam posli data a poptej technologii a cenu
za ten tyden co se to tu resi to uz mohlo byt doma
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 10. 2013, 8:08

myslím že teď nastane druhý problém nakreslit to.. asi nebude moc mamin od kočárků které vládnou cadem.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2013, 8:09

tak treba prosba tady na foru doprovazena cmaranici od ruky s dulezitymi rozmery
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
dagpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 10. 2013, 8:58

24. 10. 2013, 12:28

Jsem z Brna a kreslit vážně bohužel neumím ;-) Manžel slíbil, že se zeptá design. inženýrů v práci, ale zatím nic :-(
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 10. 2013, 12:32

vyměnit manžela :D
ale vážně, jestli v té práci mají design inženýry, pak tam určitě mají i nějaký CAD (Solidworks, Inventor, Catia......)
namodelovat v něm to kolečko je otázka 10-15 minut
uložit model do formátu .STP, to ty CADy uměj všechny
ten .STP pověs sem na forum a on už se najde někdo, kdo Ti to vytiskne
je samostatné forum i o 3d tisku
amaterské 3d tiskárny ( "Průša" a pod ) mají dnes na každé průmyslovce a kde kdo doma atd.
v tuto chvíli je myslím největší problém ten 3d model, musel by pro starý kus někdo někam jet a ...........
když bude mít k dispozici .stp, kde kdo to vezme jako výzvu "zkusím, jestli to dokážu vytisknout" a někde se to povede
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
dagpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 10. 2013, 8:58

26. 10. 2013, 10:55

Diky moc;-)
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

28. 10. 2013, 12:46

dagpav píše:Jsem z Brna a kreslit vážně bohužel neumím ;-) Manžel slíbil, že se zeptá design. inženýrů v práci, ale zatím nic :-(
Tak tim bych zacal. Jsem z Brna...
Stejne by me zajimalo, jak jsi se dostala na toto forum. :wink:
dagpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 10. 2013, 8:58

28. 10. 2013, 7:45

Jednoduše jsem se přihlásila, abych se mohla poradit s někým, kdo tomu rozumí a mohl by mi případně poradit :-).... Mimochodem, ještě bych se ráda zeptala, jak pevné jsou materiály, ze kterých se tiskne v 3D? To kolečko by mělo být dost pevné, aby tu brzdu utáhlo.......
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

28. 10. 2013, 8:31

dagpav píše:Jednoduše jsem se přihlásila, abych se mohla poradit s někým, kdo tomu rozumí a mohl by mi případně poradit :-).... Mimochodem, ještě bych se ráda zeptala, jak pevné jsou materiály, ze kterých se tiskne v 3D? To kolečko by mělo být dost pevné, aby tu brzdu utáhlo.......
Na přímé použití to asi nebude, ale i kdyby na tak jako mustr pro odlitek z nějaké pevné pryskyřice to bude supr. ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

29. 10. 2013, 8:31

Zdenek Valter píše:
dagpav píše:Jednoduše jsem se přihlásila, abych se mohla poradit s někým, kdo tomu rozumí a mohl by mi případně poradit :-).... Mimochodem, ještě bych se ráda zeptala, jak pevné jsou materiály, ze kterých se tiskne v 3D? To kolečko by mělo být dost pevné, aby tu brzdu utáhlo.......
Na přímé použití to asi nebude, ale i kdyby na tak jako mustr pro odlitek z nějaké pevné pryskyřice to bude supr. ;-)
Komerční 3D tiskové služby na webu tisknou přímo z kovu anebo materiálů podobných vlastností. Bude to přesnější a ve výsledku i levnější než zmiňované odlévání.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

29. 10. 2013, 3:38

Zdenek Valter píše:
dagpav píše:Jednoduše jsem se přihlásila, abych se mohla poradit s někým, kdo tomu rozumí a mohl by mi případně poradit :-).... Mimochodem, ještě bych se ráda zeptala, jak pevné jsou materiály, ze kterých se tiskne v 3D? To kolečko by mělo být dost pevné, aby tu brzdu utáhlo.......
Na přímé použití to asi nebude, ale i kdyby na tak jako mustr pro odlitek z nějaké pevné pryskyřice to bude supr. ;-)
Ach jo. :roll: Prvne si zarid model kolecka. Neh si jej vytisknout na tiskarne na - VUT Brno, sstebrno nebo jinde. Odzkousej a pak res jestli z nejakeho jineho materialu. :wink:
Kamosovi jsem tak udelal podobne ozubene kolecko na startovani do motorove pily a maka jiz 2 rok bez problemu.
Pokud chcete vozit dite v kocarku vic roku tak to reste az Vam to zase praskne. Model uz budete mit.
Samozrejme, kocarek je do nekolika kil nosnosti a 100kg drobka to ma problem uvezt. Pripadne maminku, ktera zabrzdeny kocarek tlaci po chodniku. :lol:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 10. 2013, 5:02

než se to vyřeší tak kočárek nebude potřeba
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

29. 10. 2013, 8:52

dagpav píše:Jednoduše jsem se přihlásila, abych se mohla poradit s někým, kdo tomu rozumí a mohl by mi případně poradit :-).... Mimochodem, ještě bych se ráda zeptala, jak pevné jsou materiály, ze kterých se tiskne v 3D? To kolečko by mělo být dost pevné, aby tu brzdu utáhlo.......
Hele. Jses z Brna, tak zajdi na Http://www.sstebrno.cz" onclick="window.open(this.href);return false; .
Střední škola technická a ekonomická, Olomoucká 1140/61 , Černovice , tel.:548 515 111
Chtej Ing.Kasprikovou a pokus se s ni domluvit jako zena s zenou.
Vyucuje Solidworks a ve skole maji 3D tiskarnu. :wink:
Pokud to vyjde, tak do 3 dnu mas kolecko doma.
PS: kdyz tam pujdes osobne , tak vem polamane kolecko ssebou.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“