Pedersen Vepematic 5v - TNC360

cncprecision
Příspěvky: 21
Registrován: 8. 1. 2014, 6:56

9. 1. 2014, 11:18

Zdravím členy CNC fóra. Jsem novým a možná i zajímavým členem :-)
Koupil jsem si domů výše zmíněné CNC. S TNC 360 nemám žádnou zkušenost, pracoval jsem s TNC430 a potom a ted pracuji s 530kou.
Pokud by ctěl někdo s něčí okolo tohoto paradit, tak mám za tu domu co se tim živím celkem dost zajímavých zkušeností, hlavně se stroji Hermle.
Já bych naopak potřeboval poradit s historickým TNC360. Jsou tam jednoduchy stary cykly co jsem tak videl. Tak mě zajímá přes jaký CAM je třeba nejlepší a nejjednoduší do tohoto stroje dělat nějaky složitější PGM. A potom taky jak je do stroje dostat. Mám tam konektor jak do monitoru akorát je delší... to je asi předchádce usb... Je nějaká redukce z tohoto na usb?
Kdyby měl někdo chut se mnou pokonverzovat, tak bych byl rád. Je to lepší, než na všechno přicházet sám...
Jinak se zabývám opravami aut, motorek a pneuservisem. Sídlo mám v Lutíně u Olomouce kde mám i svůj nový přírůstek a šikoným lidem rád pomůžu...
Ještě stroj nemám spuštěný, protože čekám na větší jistič. 25A v B chrakteristice je málo...
Jinak jestli někdo znáte tento stroj, tak taky budu rád za informace, protože já jsem o této značce neslyšel nikdy a ani jsem o ní absolutně nic nevygůglil...
Děkuju všem případným odpovídajícím :-)
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1006
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

9. 1. 2014, 11:54

Není potřeba zakládat dvě stejná vlákna v různých sekcích. Pokud ti někdo dokáže poradit, poradí i tak.

Není to náhodou Dr. Johannes HEIDENHAIN???

Má ten konektor, co je podobný jako na monitoru, dírek 15, 25 nebo 9 ???
Pak by to nebyl konektor z monitoru, ale buď Sériový port(COM, RS-232) nebo Paralelní port(LPT), nebo něco jiného, na co někdo použit stejný typ konektoru.
Je dokázáno, že redukce USB-LPT pro tento účel obvykle (téměř vždy) nevyhoví.
Redukce USB-COM jsou běžně k zakoupení, a jejich funkčnost je různá.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 1. 2014, 12:07

jeden z konektoru je rs232, je to 25pin, snad se da jeste koupit redukce nebo kabel 25>9, z pc se tam daji kontinuelne posilat data, je na to sw, jmenuje se tusim tncremo
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Sargon
Příspěvky: 33
Registrován: 8. 11. 2013, 3:02

10. 1. 2014, 5:16

Ahoj,
port tam mas stary rs-232 nejspis nebo port ktery byval na tiskarny - LPT,.. pokud pres to budes tahat program slozitejsi, tak s nejvetsi pravdepodobnosti ti to spadne treba v pulce (treba pgm 2mb a vic..) ten port to moc nezvlada... v praci jeden takovy stary stroj, resp. rv 2005 a ten ma jeste tohle propojeni, na nem mame redukci na sitovy propojeni (pac pres redukci com -> usb ti nemusi fungovat tnc remot pro prenos...), pak uz se pouziva jinej sw, peripheral server, tery vytvori propojeni se strojem a pak se da pripojit pres TNC remo... rychlost prenosu dat na techto portech je podobny rychlosti modemu (krize). My ten stary stroj mame teda na novejsim systemu 426 (z tech starych)...
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7208
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 1. 2014, 6:20

ke komunikaci potřebuješ PC (stolní, ne noťas) se seriovým portem, kabel (buď ho koupíš u Heidenhaina nebo si ho uděláš, schemata jsou tady na foru) a SW TNCremo (ten je zdarma ne stažení u Heidnů)
pokud máš dlouhý pgm který se nevejde do paměti systému, bude si ho systém průběžně sosat z PC pomocí TNCserver, ke stažení tamtéž
PC stačí jakýkoli desktop s vestavěným seriovým portem (RS232) a Win XP
jakákoli redukce USB/RS232 v tomto případě spolehlivě nefunguje
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
cncprecision
Příspěvky: 21
Registrován: 8. 1. 2014, 6:56

28. 1. 2014, 6:05

tak vřeteno se roztočilo, tak se jdu zabývat kompaktibilitou s PC. To schéma na ten kabel RS-232 jsem tu nikde nenašel, nevíte někdo kde je?? TESTONE psal, že je tady někde na fóru...
Jinak TNCremo jsem našel a stahnul, dnes ho zkusim nainstalovat, ale ten TNCserver, pro to braní si PGM přímo z PC taky nic, nemáte někdo odkaz?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7208
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

28. 1. 2014, 6:31

zadej si do vyhledavače vpravo nahoře "tncremo" a vyplivne ti to hromadu odkazů sem na forum
za ručičku tě vodit nebudu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
cncprecision
Příspěvky: 21
Registrován: 8. 1. 2014, 6:56

8. 2. 2014, 6:47

tak mám všechno nachystany, staženy a připraveny, ale komunikace nejede... vždy když se pokusim připojit tak to napiše chybu.
Kabel mám v pořádku, tak mě napadá něco v parametrech, jsou to parametry 5010,5020,5030, nemáte někdo TNC 360 připojen přes RS232? Podívat se jak jsou tam ty parametry nastaveny... Hrál jsem si s tim dnes celej den a už nějak nevim čeho se chytnout...
Děkuji opět za rady
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5199
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 2. 2014, 9:38

cncprecision píše:tak mám všechno nachystany, staženy a připraveny, ale komunikace nejede... vždy když se pokusim připojit tak to napiše chybu.
Jakou?
cncprecision píše:Kabel mám v pořádku,
Jaký kabel jsi použil ?
Máš zapojení pinů ?
cncprecision píše:tak mě napadá něco v parametrech, jsou to parametry 5010,5020,5030, nemáte někdo TNC 360 připojen přes RS232? Podívat se jak jsou tam ty parametry nastaveny... Hrál jsem si s tim dnes celej den a už nějak nevim čeho se chytnout...
Děkuji opět za rady
No a co rychlost připojení ?
Jak máš nasteveného Heidna jak program ?
Zkoušels terminálovou emulaci ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
cncprecision
Příspěvky: 21
Registrován: 8. 1. 2014, 6:56

9. 2. 2014, 8:41

to je právě to, já si tu cybu nepamatuju... Ale bylo to nějak lsv2, nebo něco takovyho. Vždycky když jsme se pokusili to spijot tak to tam skočilo.
Zkoušel jsem nastavovat parametry podle návodu. Rychlost přenosu mám 9600, jestli je to ta hodnota Beu cosi v uživatelsých parametrech.
Pak tam mám navoleny taky Ext.
Kabel má zapojený z 9 na 25 pinů, podle normy. Akorát teda norma říká že ten 25 pin má být samica a je tam samec. Myslim si osobně, že tam bude chyba v tom zapojení kabelu. Že to maji vymyšleny prostě nějak jinak
cncprecision
Příspěvky: 21
Registrován: 8. 1. 2014, 6:56

9. 2. 2014, 8:43

Jak myslíš nastavený Heidenahain? A co myslíš tou Emulací???
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5090
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 2. 2014, 9:12

Co já ví tak v manuálu od heidena to zapojení kabelu je tak to udělej podle toho. Případně to napoje přímo do desky tam je taky 9 pin.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5199
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 2. 2014, 11:09

cncprecision píše:Jak myslíš nastavený Heidenahain? A co myslíš tou Emulací???
No jestli máš Heidna nastaveného na stejnou rychlost, handshake, jako máš program.

Ověřit by se to dalo terminálovým emulátorem - Putty nebo lépe Teraterm v nejhorším i Hypertermem ve woknech.

Pokud ani to nepomůže pak bych ještě otestoval kabel nějakým indikátorem, jestli Ti data chodí jak mají včetně hanshake.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
cncprecision
Příspěvky: 21
Registrován: 8. 1. 2014, 6:56

11. 2. 2014, 8:02

Lubošovi díky, zapojil jsem to podle návodu a spojení se uskutečnilo.
Jenomže nic nemůže fungovat bez problémů, takže opět další ze série... Při pokusu o přetažení programu, který se jmenuje 3333.h , takže podle mě asi formát který by mělo TNC brát vyskočí chyba že si s tím TNC neporadil..
Nenapadá vás někoho co by tomu mohlo zase chybět??? Parametry jsem zkoušel nastavit snad všelijak, ale mám pocit že to bude nějaká blbost, protože to na nic takovyho nereaguje.
Spojení se uskuteční vždycky a bez problémů...
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5090
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

11. 2. 2014, 8:18

Není zač, měl jsem heidena jen chvíli ale všiml jsem si že ten jejich 25 pin konektor co mají většinou na bednách je jinak a i v dokumentaci jsem to zapojením našel. Bohužel jsem to nikdy nepoužil tak víc nepoumůžu :D
Zkoušel jsi se podívat do manuálu jaký by to mělo mít formát?
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“