CNC frézky Style cnc machines

Odpovědět
lopollopol
Příspěvky: 124
Registrován: 22. 10. 2008, 6:21

11. 3. 2015, 6:01

Ahoj. Rád bych se zeptal na váš názor, postřehy, recenze, výhody a nevýhody k frézkám holandského výrobce Style. http://www.stylecncmachines.cz/type/frezky/" onclick="window.open(this.href);return false; Doporučili by jste něco jiného v této kategorii a cenové relaci?
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2015, 4:42

Masinky vypadají na obrázku dobře, dostal jsi nějakou cenovou nabídku? Špatně se hodnotí cena/výkon když nevíme kterou sis vybral.
Nikde jsem se nedocetl jakej materiál zvládnou.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
kajos
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 11. 2014, 8:04

5. 5. 2015, 7:25

Ahoj, s CNC frézkami Style mám asi šestileté zkušenosti, pracoval jsem na nich, programoval je a zajištoval i servis dle potřeby.
Hodně veliká výhoda je v programovacím prostředí, má to jakýsi jednoduchý 2D cad-cam, ryche namaluješ parametrickým modelováním přímku, křivku, rádius, drážky , otvory a jiné geometrické tvary, co tě napadne nebo co překreslíš z výkresu, jednoduše nastavíš řezné podmínky pro hrubování-dokončení, vrtání a frézování z přednastavených cyklů je úplně rychlé a jednoduché, i simulace je slušná. Dokonce načteš i dxf výkres z cadu libovolného tvaru a pak nemusíš nic překreslovat, umí číst i klasické iso G kody z jakéhokoliv camu dle postprocesoru takže i 3d díly uděláš, na kusovky prostě nemá konkurenci.
Kvalita strojů je průměrná až nadprůměrná ale je pravda že jsme je dost přetěžovali a tak servis byl u nás dost často, ale záleží hodně v jakých podmínkách stroj provozuješ a co chytneš za kus. Náhradní díly nejsou nejlevnější, ale to asi u žádnejch průmyslovechj strojů.
Mám ještě nějaké kontakty na techniky i prodejce ze Style, jsou chotní před nákupem i po a dokonce i po záruce, radí zdarma i po telefonu. Pokud bys měl zájem mohl bych domluvit i prohlídku strojů v chodu ve firmě kde jsem na nich pracoval, ale je to okres Chomutov, potom jedině přímo Style.
Pokud tě ještě něco zajímá, ptej se :)

Karel
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2015, 8:20

pokud tam není fotka nahaytý mašiny (tak jako se chlubí přední výrobci),tak si neuděláš představu skoro žádnou a pokud ti nepředvedou jak to obrábí díl z tvýho materiálu, a to musíš před tím už něco vidět tak taky nevíš do čeho jdeš a ještě taková maličkost -co budeš na mašině převážně dělat?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

6. 5. 2015, 6:00

lopollopol píše:Ahoj. Rád bych se zeptal na váš názor, postřehy, recenze, výhody a nevýhody k frézkám holandského výrobce Style. http://www.stylecncmachines.cz/type/frezky/" onclick="window.open(this.href);return false; Doporučili by jste něco jiného v této kategorii a cenové relaci?
Skutečným majitelem Style je SafanDarley, SafanDarley pro změnu :mrgreen: vlastní Nivora Group.
Výhody a nevýhody musí být každému kdo se na to podívá zblízka (ne na netu :mrgreen: ) naprosto jasné - pokud nejsou, tak je to pro něj vhodný :) stroj.
lopollopol
Příspěvky: 124
Registrován: 22. 10. 2008, 6:21

21. 5. 2015, 8:12

fmodel píše:pokud tam není fotka nahaytý mašiny (tak jako se chlubí přední výrobci),tak si neuděláš představu skoro žádnou a pokud ti nepředvedou jak to obrábí díl z tvýho materiálu, a to musíš před tím už něco vidět tak taky nevíš do čeho jdeš a ještě taková maličkost -co budeš na mašině převážně dělat?
Železo. A převážně 2,5 D frézování, vrtání, závitování. Nevím jak je na tom mašinka s 3D? Několik jsem jich už viděl ale nikde s tím neměli žádnou zkušenost. Co vy na to?
lopollopol
Příspěvky: 124
Registrován: 22. 10. 2008, 6:21

21. 5. 2015, 8:18

kajos píše:Ahoj, s CNC frézkami Style mám asi šestileté zkušenosti, pracoval jsem na nich, programoval je a zajištoval i servis dle potřeby.
Hodně veliká výhoda je v programovacím prostředí, má to jakýsi jednoduchý 2D cad-cam, ryche namaluješ parametrickým modelováním přímku, křivku, rádius, drážky , otvory a jiné geometrické tvary, co tě napadne nebo co překreslíš z výkresu, jednoduše nastavíš řezné podmínky pro hrubování-dokončení, vrtání a frézování z přednastavených cyklů je úplně rychlé a jednoduché, i simulace je slušná. Dokonce načteš i dxf výkres z cadu libovolného tvaru a pak nemusíš nic překreslovat, umí číst i klasické iso G kody z jakéhokoliv camu dle postprocesoru takže i 3d díly uděláš, na kusovky prostě nemá konkurenci.
Kvalita strojů je průměrná až nadprůměrná ale je pravda že jsme je dost přetěžovali a tak servis byl u nás dost často, ale záleží hodně v jakých podmínkách stroj provozuješ a co chytneš za kus. Náhradní díly nejsou nejlevnější, ale to asi u žádnejch průmyslovechj strojů.
Mám ještě nějaké kontakty na techniky i prodejce ze Style, jsou chotní před nákupem i po a dokonce i po záruce, radí zdarma i po telefonu. Pokud bys měl zájem mohl bych domluvit i prohlídku strojů v chodu ve firmě kde jsem na nich pracoval, ale je to okres Chomutov, potom jedině přímo Style.
Pokud tě ještě něco zajímá, ptej se :)

Karel

Trochu mě od toho odrazuje kluzný vedení stroje. Přeci jenom dnešní CNCéčka jezdí na lineárech. Výrobce se hájí tím, že jsou stroje tužší a že u jejich strojů nejde tolik ani o rychlosti. Přijde my to jako taková vytuněná nástrojářská frézka. Je jasný, že se to třeba s MCV od Kovosvit MAS nedá srovnávat...Kvůli čemu k vám jezdil servis? Co na stroji trpí nejvíce? V jakých podmínkách jste stroj provozovali a co znamená, že jste stroj přetěžovali?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2015, 8:24

mnoho strojů je nabízeno v provedení jak na kluzném tak valivém vedení.. každé má něco do sebe.. nedá se říct co je horší..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1866
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

3. 6. 2015, 7:47

Mě by osobně zajímalo jak je tam řešeno kluzné vedení? Respektive jak je obecně řešeno kluzné vedení aby dokázalo 10.000mm za minutu při 6,6Nm pohonu.

Je mi jasné, že je tam olejový rozvod a maže to kvalitně, ale doma jsem zkoušel jak se těžce posouvá broušená litina po litině s olejovým filmem když tam vznikne spin. Hladce ale při vyšších rychlostech strašně těžko, asi spin nebo viskozita?

Co v tom je za fintu u těchto strojů? To asi nebude litina na litinu což?
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Nemoo
Příspěvky: 138
Registrován: 22. 2. 2014, 8:27

3. 6. 2015, 8:32

martasg1 píše:Mě by osobně zajímalo jak je tam řešeno kluzné vedení? Respektive jak je obecně řešeno kluzné vedení aby dokázalo 10.000mm za minutu při 6,6Nm pohonu.

Je mi jasné, že je tam olejový rozvod a maže to kvalitně, ale doma jsem zkoušel jak se těžce posouvá broušená litina po litině s olejovým filmem když tam vznikne spin. Hladce ale při vyšších rychlostech strašně těžko, asi spin nebo viskozita?

Co v tom je za fintu u těchto strojů? To asi nebude litina na litinu což?

KLUZNÉ VEDENÍ
Princip kluzného vedení je po dlouhá léta neměnný a stálý. Kalená široká lišta, nejlépe z jednoho kusu odlitku základny,
proti kalené liště suport s vnitřní lepenou kluznou hmotou TURCITE. Mazacími drážkami, které jsou vyfrézovány v liště
TURCITE, je dopravován mazací olej, který se vrací zpět do oběhu stroje ztrátovým mazáním. Lišta je zkušeným a
vyškoleným technikem zaškrabána na vysokou rozměrovou a povrchovou přesnost. Kluzná lišta by měla být co nejširší,
vzdálenost mezi lištami co největší kvůli nejvyššímu možnému dovolenému zatížení v osách a na pracovním stole.
Doosan Puma 2100L, Puma 3100L, Lynx 2100LMSA, DNM 500II, MCV 750, SPT 16 NC
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1866
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

3. 6. 2015, 8:51

OK takže na CNC už se nikde nepoužívá litina na litinu? A mimo litiny je TURCITE je jediná možnost nebo jsou i jiné alternativy? Sorry že se takhle blbě ptám ale nikde se o tomto moc věcí nedočtu. Všude jsou jenom střípky informací.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Nemoo
Příspěvky: 138
Registrován: 22. 2. 2014, 8:27

3. 6. 2015, 8:59

martasg1 píše:OK takže na CNC už se nikde nepoužívá litina na litinu? A mimo litiny je TURCITE je jediná možnost nebo jsou i jiné alternativy? Sorry že se takhle blbě ptám ale nikde se o tomto moc věcí nedočtu. Všude jsou jenom střípky informací.
Nejsem tak moc informovaný.

Jen jsem citoval z brožury od Vasonu, kteří nám nabízeli stroje.

Taky tam mají, že na lineárním vedení jsou schopni jezdit až 20 m/min pracovním posuvem. Rychloposuvy 36/36/24 X/Y/Z.
Doosan Puma 2100L, Puma 3100L, Lynx 2100LMSA, DNM 500II, MCV 750, SPT 16 NC
nino555
Příspěvky: 84
Registrován: 1. 10. 2013, 5:56

4. 6. 2015, 8:32

U nových strojů s kluzným vedením se používá vždy turcite. Viděl jsem graf opotřebování turcitu a po 300 kilometrech nájezdu lože tam bylo průměrné opotřebení turcitu kolem 7-8 mikronů. Samozřejmě v případě že je to provedeno profesionálně. Z kluzných hmot které se aplikují na kluzné vedení potom ještě existují hmoty které jsou nanášeny v tekutém nebo kašovitém stavu (vždy na pohyblivou část lože). Tu tekutou formu vyrábí ve Zlíně. jmenuje se to nějak GS-super fluid. Každá z těchto možností kluzných hmot má své plusy a mínusy spočívající v složitosti aplikace a v následných vlastnostech za provozu. Ten turcit vychází nejtrvanlivěji (beze změn na geometrii stroje). Pod turcit musí být plochy v předepsané drsnosti a přesnosti. Oproti tomu ty kašičky nebo vodičky se používají spíš při repasích strojů. Protiplochy nemusejí být tak přesně opracovány. Jen předpis na drsnost. Za provozu mají o něco větší tření tež turcite a i trvanlivost nebude tak dobrá...
Tyto informace mám z knížky. Kdyby byl velký zájem můžu naskenovat. Je to asi 10x A4...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 6. 2015, 9:00

Jasný,zájem je :D Žhav scanner :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
nino555
Příspěvky: 84
Registrován: 1. 10. 2013, 5:56

4. 6. 2015, 9:42

Aplikace kluzných materiálů.rar
(3.26 MiB) Staženo 300 x
Tak tady to je. Možná na některé stránce chybí poslední 1-2 řádky. Kdyžtak to dopíšu sem kdyby někdo potřeboval. Mám malý scan...
Jinak je to z knížky: Technologičnost konstrukce a retrofitting výrobních strojů od nějakých lidí z VUT Brno. Kdysi to prý bylo volně ke stažení na netu v pdf, ale nemohl jsem to najít tak jsem ji koupil. Hlavně kvůli této kapitole...
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“