Vřeteno...přestavba pantografu

Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

4. 8. 2015, 5:53

A nemůže se to nějak "zakalit" ???
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 8. 2015, 6:10

Zihani. Obycejna vetsi novejsi pec na hlinu ma nastavitelny nabeh teploty i postupne vychladani, muzes vychladat i dny. Chystam se to casem vyzkouset :-) Na hlinu to umi tusim az 1200C tak hlavne neroztavit svuj vytvor hi,hi,hi
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7211
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

4. 8. 2015, 6:24

Borin píše:A nemůže se to nějak "zakalit" ???
ne
musel bys to prudce ochladit ve vodě
navíc v běžně dostupném plechu i těch lepších jakostí není dost uhlíku na to, aby to nějak výrazně ztvrdlo - on by ten plech pak nebyl svařitelný.......
na argument nerovnoměrného chladnutí v popelu odpovídám rovnou - ideální to určitě není, pořád je to ale výrazně lepší než surový svařenec
pro zajímavost - tyhle stroje
http://www.serdimachines.com/index.php/us/" onclick="window.open(this.href);return false;
mají stojany/lože vč. té horní vodící plochy kde je nutná rovinnost v tisícinách taky svařované z ohýbaných plechů tl. cca 15mm a lože je plech 30mm....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2015, 5:38

Tak hlava je doma...je z nějaké malé německé frézky a je to funglovka...výsuv pinoly 50mm

Obrázek

Obrázek
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2015, 5:41

elbarto píše:Zihani. Obycejna vetsi novejsi pec na hlinu ma nastavitelny nabeh teploty i postupne vychladani, muzes vychladat i dny. Chystam se to casem vyzkouset :-) Na hlinu to umi tusim az 1200C tak hlavne neroztavit svuj vytvor hi,hi,hi

Hmm,tak zrovna pec na hlínu se mi doma neválí :lol:

testone píše:tak to zkus
čtyřhrannou skříň jako je jekl svaříš z desek taky a máš ho s 20 mm stěnou
a můžeš si ho udělat ohnutej, zkosenej, jak je libo
nejsi omezenej rozměrama
z metalurgie v tomto případě zas nedělej takovou vědu
ohřát v ohni do červena, nechat v popelu vychladnout
pak to otryskat a je to luxus
Hmm tak to asi zkusím, ale moc se mi do toho sváření nechce... neviděl jsi někde něco podobného ???
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2015, 6:48

cihla se pali na 950, jede to peci 30h, uz jsem to v praci zkousel, jde to, lepsi je to dobre svarit, pak se nemusi resit opicarny, nevsim jsem si, ze by ve fermatu nekam vozili zihat a tak velkou pec tam nemaji
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 8. 2015, 8:05

Parada !!! Tusim, ze mas stejnou radost, jako kdyz jsem slovil svoji kebuli :-) Ja do posledni chvile neveril, ze chlapik nakonec proda.
P.S. Je otazkou zda svarovat. Zda nestaci vzit treba 20matros pasovinu, srovnat ji na kolmost a cele to sroubovat ??
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7211
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

6. 8. 2015, 10:41

Borin píše: Hmm tak to asi zkusím, ale moc se mi do toho sváření nechce... neviděl jsi někde něco podobného ???
jo
nedávno jsem obráběl nějaký svařenec vyžíhaný v kovářské výhni
šlo to luxusně, i přes svary, vůbec nebylo lze poznat co je co
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2015, 6:56

Pořám vymýšlím a nechce se mi dělat komplet svařenec, opravdu se chci vyhnout svaření nějakého hybridu, který by se několik hodin musel obrábět... napadlo mě řešení viz obrázek (nesmát se, je to jen od ruky, když jsem chytl tvůrčí průjem) pořád mi připadá, že jekl by to mohl zvládnout...použil bych zmíněný 150x150x12mm přes jeho boky by byli navařené bočnice z 20mm výpalku, po přivaření by se vrch jeklu položil na stůl a přefrézovali se spodky bočnic, na které bych pak přivařil podstavu z 40mm výpalku a přefrézoval by se spodek. Pak bych navařil čela jeklu z 40mm výpalků a nechal projet díru skrz na horizontce, do které bych pak strčil silnostěnou trubku s ložisky na náhon hlavy s přírubou na hlavu a přišrouboval k přednímu čelu. Kdyžtak mě někdo opravte, jestli to je špatné řešení. Díky


Obrázek
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 8. 2015, 9:15

Mozna uz ten jekl bude problem. Ve velkych rozmerech neni prilsis vyber nebo zakaznika tlaci do odberu po 6 metrech. Ted tvorim ze 120x120x5 a uvnitr je nechutny a obri svar. Nevim zda se to vubec da v tomto rozmeru sehnat jako bezesve ?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7211
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

13. 8. 2015, 11:50

Borin píše:Pořám vymýšlím a nechce se mi dělat komplet svařenec, opravdu se chci vyhnout svaření nějakého hybridu, který by se několik hodin musel obrábět... napadlo mě řešení viz obrázek (nesmát se, je to jen od ruky, když jsem chytl tvůrčí průjem) pořád mi připadá, že jekl by to mohl zvládnout...použil bych zmíněný 150x150x12mm přes jeho boky by byli navařené bočnice z 20mm výpalku, po přivaření by se vrch jeklu položil na stůl a přefrézovali se spodky bočnic, na které bych pak přivařil podstavu z 40mm výpalku a přefrézoval by se spodek. Pak bych navařil čela jeklu z 40mm výpalků a nechal projet díru skrz na horizontce, do které bych pak strčil silnostěnou trubku s ložisky na náhon hlavy s přírubou na hlavu a přišrouboval k přednímu čelu. Kdyžtak mě někdo opravte, jestli to je špatné řešení. Díky
nechápu proč tam furt cpeš ten jekl
Ušetříš dva svary?
stejně to celé svařuješ a obrábíš
komu není rady...
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2015, 1:02

Elbarto : Tak bezešvý nemám, ale mám svařovaný...svar uvnitř by mě netížil a dal bych ho svarem k jedné z bočnic...


Testone : Vymejšlím to s ním, protože to je jediná věc, kretá by byla "rovná" a bylo by to k čemu chytit a od čeho se odpíchnout...nejde mi o ten jeden nebo 2 svary navíc ale o to, aby se mi to celé při svařování nezkroutilo na sračku...doma mám jen 180A cočko a v práci 400A, kterým bych to svářel, akorát, že v práci nemám možnost si to dát na stůl a stáhnout to k měmu svěrkama...musel bych si to nabodovat doma a zavařit v práci "na zemi" a tam by mohl být hlavní problém...
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 8. 2015, 1:22

Bastleni je tezke. Vetsina lidi tady napise "delas to blbe", ale jak to udelat dobre (konkretne) napise malokdo :-(
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2015, 6:52

Asi tak, a ani ve světě jsem nic nenašel...takovýhle stroje snad nikdo nedělá jen portálovky :?
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 8. 2015, 12:08

Nez zalozim solo vlakno pokusim se tady, snad to nezapadne. Potreboval bych udelat zakladni nastrel vhodnych pohonu a driveru. Nemam problem za to zaplatit nejakou kacku, vim ze casy jsou zly :-)
Zakladni predstavu mam od Karlasklo, kteremu timto dekuji. Chci "popohnat" dve osy, material uz bude neco stat, tak to nechci delat pokus omyl. Diky za rozumne nabidky.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“