CNC Jeřábek

Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2015, 1:58

nebo ještě verze,, český obchodník'' koupím stroje 3 pošolichám dám krásný nálepky viz ,,české''sváčečky přihodím ke koupi 200-300% a prodám, z tý marže můžu opravovat do alelujá a ještě stihnu reklamaci do 30 dnů když připlatím za dopravu od číňana .Tak že ty mašiny se nepos..rou tak že by nešlo nic použít a když tak marže zaplatí dalších 9 stroju a ještě nebudu na nule protože dostanu slevu :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
melirx
Příspěvky: 146
Registrován: 4. 5. 2014, 10:02

1. 10. 2015, 2:54

souhlasim s fmodelem, kdyz bych na tom mel jako prodejce 200-300%, tak by me asi zase tak netrapilo,ze se mi obcas nejaka vrati jako reklamace a ani bych nepocital s tim,ze to budu reklamovat cinanovi zpet. Je to jak z prodejem na aukru. Nekdo nakoupi treba v cine vyrobek za 100, za 300 to proda a kdyz mu nekdo z 10ti prodanych kusu 2 vrati,tak porad vydelava. Jde o to,kolik z tech stroju,je spatnych
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

1. 10. 2015, 4:31

no, ono kdyby z deseti kusů byly dva vadné, to by se to kupovalo. On ale nebude vyloženě špatný ani jeden, jen budou všechny (pravděpodobně) na hranici parametrů které bych od takového stroje čekal. Nebudou úplně rovné, nebudou mít úplně precizně opracované styčné plochy, nebudou mít dobře začištěné odlitky, nebudou mít díly ze správného materiálu s ohledem na výdrž ... proste budou čínské - jako dřív bývaly na trhu ruské strojky, prostě velkoseriová výroba s primárním tlakem na množství a cenu a minimálním tlakem na kvalitu a výstupní kontrolu.

Čínský stroj je použitelný když - si jej rozeberu, doobrobím, vyčistím, seřídím, zaškrabu, vyměním ložiska, namáhané díly, část elektroniky ... prostě ten rozdíl ceny doplatím svou prací.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

1. 10. 2015, 6:25

Přesně tak, jak píše chb. U stroje kupovaného přímo od číňana se musí s nějakou prací na rozchození mašiny počítat. Já jsem už poučený, viz vlákno Syil V7. Ale nelituji. Na slovensku je dovozce stejného stroje, který ho prodává za dvojnásobnou cenu. Já ten stroj rozchodil po čtyřech měsících. Ale čistá práce na měm byla pod 80h. Dneska mám jistotu, že ať na něm bude závada jakákoliv, že ji opravím sám. Ale já jsem v situaci, kdy mám jednu zakázku za týden. Pokuď má někdo nasmlouvané zakázky a má obrat 100 000Kč měsíčně, tak rád zaplatí při poruše servis. Sice jeden měsíc mu vypadne výdělek, ale neztratí zákazníka.
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

3. 10. 2015, 5:10

Jen myšlenka.vy tu řešíte že stroj z číny není dokonale rovný, nedosáhne daných rychlostí není perfektně tuhý atd.
Pokud zájemce o stroj potřebuje frézovat nástrojem 3mm do dřeva . tak je mu jedno jestli jede 5m/min nebo 10m/min. ono stejně frézuješ rychlostí 1m/min víc ta fréza nevydrží.
Rovinnost?? to je otázka co na tom chce dělat,ale pokud to má na výrobu kuchyňských prkének a vařeček (pro příklad) tak ho v přesnosti zajímají možná milimetry.
Tuhost?? na to odpovídá třeba to že frézuje právě nástrojem 3mm do dřeva.
Celé je to příklad,ale zamyslete se nad tím co píšete když někomu radíte. Rozumím že je hezké mít mašinu vážící 3tuny která je z litiny,ale pokud ji nepotřebuju tak ji nekoupím.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 10. 2015, 8:42

Ono je lepší uvažovat vždy o level výše, než je současná potřeba. Časem potom nenarazí tak rychle na vrchol možností stroje. Každý, kdo si pořizoval mašinku po čase zjistí, že tohle bych htěl udělat, ale nejde to.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“