jakou emulzi do staršího centra?

Odpovědět
Forrest
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 5. 2014, 10:26

31. 12. 2015, 1:45

Zdravim,

potřeboval bych trochu poradit s emilzí do CNC. Mám starší VMCčko když stroj přišel, tak jsem vyčistil vanu
a dopravník od špon a emulzi co tam byla zlikvidoval. Ještě by to asi chtělo propláchnout chemií, ale to už dělat nebudu.
Takže mi ted stroj stojí bez emulze a zvažuju co použít? Vodu mám tvrdou. A hlavně potřebuju, aby mi to konzervovalo
stroj a dostatečně mazalo nástroje při obrábění. U mě se nedělá na tři směny, ale spíš tak 20h týdně. Jinak stroj bude stát, tak
potřebuju aby mi to nerezlo a nelámali se závitníky. Dělám hlavně ocel a hliník.

Díky za typ.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2015, 2:02

zvaz pouziti oleje
ja uz emulzi na stroje nechci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 12. 2015, 2:20

pokud použiješ koncentraci 10% -12% tak je emulze v pohodě.. pokud klesne koncentrace a dolejvá se vodou tak to pak rezne.. já používám ecocool od fuchsu
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2015, 3:07

před 2 rokama jsem používal v centru polosyntetickou emulzi pro občasnou práci a vydržela velmi dlouho nekazila se a nic nerezlo mám ji v dílně napsanou .Pak jsem za nějakou drobnou práci dostal sud zahraniční emulze minerální a protože mi jí bylo líto tak jí používám ale musím se o ni starat (měřím koncentraci a pH ) ale stejně se občas skazí .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2015, 6:57

Pro delší dobu stojící stroj bych asi dal časovaci hodinky a nejakej pohyb ve vaně..třeba vzduchovaci motorek do akvária pak by mohla emulze vydržet dyl.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

1. 1. 2016, 3:53

piskoteek píše:Pro delší dobu stojící stroj bych asi dal časovaci hodinky a nejakej pohyb ve vaně..třeba vzduchovaci motorek do akvária pak by mohla emulze vydržet dyl.
vzduchovaci motorek - souhlasi. U nas jsme nechali hadici pro vzduch mirne probublavat ve vane s emulsi. Navic jsme par medenych spon pridali. Med totiz nici hodne bakterii. Emulsi jsme menili 1x rocne - obrabeli jsme i litinu a tak jsme museli vanu a dopravnik vice cistit.
Forrest
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 5. 2014, 10:26

4. 1. 2016, 11:36

Zkusim ecocool. Můj dodavatel maziv už mi to také doporučoval. Teď to Ras potvrdil tak uvidíme.
Za 1/2 roku dám vědět. Ještě dám pro jistotu do vany klubíčko mědi.
Koncentraci dám 12% a jak mi to začne reznout, tak to vyleju a zkusim něco jinýho.
S kažením jsem nikdy na žádném stroji problémy neměl.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“