5-os frézka z inshop

Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

9. 1. 2016, 2:24

Nepořídil už si někdo tuto frézku? https://cnc.inshop.cz/cnc-frezky-a-rout ... tenem-800w" onclick="window.open(this.href);return false;
Nějaká zkušenost? čajna?
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

9. 1. 2016, 2:41

http://www.ebay.com/itm/CNC-3040-5-Axis ... xy-WxTAyMl
Myslím že je tam určitá vzhledová podobnost :D
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

9. 1. 2016, 2:53

havelaircraft píše:http://www.ebay.com/itm/CNC-3040-5-Axis ... xy-WxTAyMl
Myslím že je tam určitá vzhledová podobnost :D
na stránkách prodejce vidím, že se jich loni chystali prodat 300 ks, tak asi to bude ta Čajna. Za ty prachy už by to někdo v ČR mohl vyrobit precizně. Opravdu dát skoro kilo za čajna šmejd, to je masakr.
jaromir.hendrich
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 8. 2014, 2:17

11. 1. 2016, 8:18

Tak z tý "Čajny" je i ten monitor do kterýho právě teď čučíš,a není zas tak špatnej,ne?
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

13. 1. 2016, 10:46

.. tipuji na polyš dobrý :D max. dřevo, ale taky by mě zajímalo, jak to chodí, obchodníci to vždy vidí báječně, ale asi to nikdo nečte, cituji: "... Celá konstrukce 5-osé CNC frézky je provedena z masivních duralových bloků. Vedení je řešeno kombinací přesně broušených podepřených a nepodepřených tyčí ...", já bych napsal měkký hliník a pojezd po pode- i nepode-přených tyčích na pěti-osce!! - z toho plynou velké vnesené vůle celé sestavy, plus pružení materiálu, vůle se sčítají a na pěti osách už to bude jezdit kam chce, záleží jestli to bude jen na modelařinku, balza, překlížky, max. plexi, tak snad za velké spotřeby nástrojů a času to pojede, jinak na hliník bych nebral, ale možná se pletu.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

13. 1. 2016, 3:42

Pepa z depa píše:.. tipuji na polyš dobrý :D max. dřevo, ale taky by mě zajímalo, jak to chodí, obchodníci to vždy vidí báječně, ale asi to nikdo nečte, cituji: "... Celá konstrukce 5-osé CNC frézky je provedena z masivních duralových bloků. Vedení je řešeno kombinací přesně broušených podepřených a nepodepřených tyčí ...", já bych napsal měkký hliník a pojezd po pode- i nepode-přených tyčích na pěti-osce!! - z toho plynou velké vnesené vůle celé sestavy, plus pružení materiálu, vůle se sčítají a na pěti osách už to bude jezdit kam chce, záleží jestli to bude jen na modelařinku, balza, překlížky, max. plexi, tak snad za velké spotřeby nástrojů a času to pojede, jinak na hliník bych nebral, ale možná se pletu.
Takhle v Číně neuvažují, máš dobrou cenu tak ber. Někteří co na tom v jejich výrobě dělají, ani neví co to je. Tak to tam chodí. Ale, že to tady někdo prodává se 100 % "darauf", tak to už je síla.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

13. 1. 2016, 3:47

jaromir.hendrich píše:Tak z tý "Čajny" je i ten monitor do kterýho právě teď čučíš,a není zas tak špatnej,ne?
Srovnávat monitor a CNC stroj je trochu mimo. Mimochodem monitory z Číny jsem distribuoval a dopředu nám dávali 20 % skonto na reklamace, abychom to neposílali zpět.
jaromir.hendrich
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 8. 2014, 2:17

13. 1. 2016, 10:17

Podívejse,i Číně Ti dají vybrat z kvalitního zboží nebo šmejdu. Můsíš si najít spolehlivé zdroje. Pokud hledíš jen na nejnižší cenu,dostaneš balast.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

14. 1. 2016, 5:45

.. jo, souhlas, bereme z Činy na přímo, majitel tam jezdí, kámoši obchodníci občas taky, právě kvůli tomu vybrat kvalitní výrobu a dá se, no .. jo, dá se to :D,
ale solidní pětiosku na nepodepřenejch tyčích nedá dohromady ani nejšikovnější Němec se Švýcarem po boku :D .. na měkké materiály možná OK .. možná! ... jakože kilo bych za to nedal, za to už si postavíš solidní 3-os a to "kývátko" na pětiosu se dá od Chiňana dokoupit sólo potom.

Takhle frézuje hliník, skoro nulový záběr, skoro nulová rychlost a piští, jak kdyby jsi to držel v ruce a to má být reklamní video (podotýkám, že je to plný profil ne jekl) :D https://www.youtube.com/watch?v=hG5drLe5Jgw" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

14. 1. 2016, 6:02

ty rychlosti toho naklápění stolu jsou taky úžasný , je ten mach vůbec schopnej jet kontinuálně všema pěti osama naráz ?
jaromir.hendrich
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 8. 2014, 2:17

14. 1. 2016, 9:34

Ona ta zmíněná pětiosa taky v Číně 100tis nestojí,ale tak pětinu.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

14. 1. 2016, 10:59

skoro nulová rychlost a piští
Piští i do plastu.
https://www.youtube.com/watch?v=dQLt-UOuw_w" onclick="window.open(this.href);return false;
Kdybych to uměl naprogramovat, jako chinan, tak bych si poradil, aby mi to nepištělo. :D
www.mosaznevyrobky.cz
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

14. 1. 2016, 11:11

jaromir.hendrich píše:Podívejse,i Číně Ti dají vybrat z kvalitního zboží nebo šmejdu. Můsíš si najít spolehlivé zdroje. Pokud hledíš jen na nejnižší cenu,dostaneš balast.
Problematika udržení kvality, kterou si s Číňanem nastavíš je na samostatnou knihu a pokud Číńan uzná že vydělá víc pokud ti tam dá něco jiného, příští várku dostaneš ojebanou .
Co uděláš? Nic, komu si stěžovat, reklamovat? Vše stojí peníze a nikde se nedovoláš, nic ti neprozradí a vše bude zase dobrý. Po mých zkušenostech s Číňany o nich nechci slyšet.
Pokud nemáš v Číně v továrně přímou investici a svého drába, tak většinou je to pro dovozce průser, ale o tom se musí každý přesvědčit sám. Vždyť ono je to tak lákavé, všechno je naleštěné a tak levné:-)
jaromir.hendrich
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 8. 2014, 2:17

14. 1. 2016, 6:56

Tak podívej se. Já jsem si na vlastní triko letos dovezl z Číny CNC soustruh. Konkrétně CKE 6140/750 od DMTG s řízením Fanuc. Konkrétně tento výrobce vybavil technologiemi již druhý závod VW v Číně. Současně patří mezi tzv. Čínskou "čtyřku",což je čtveřice výrobců kteří mají skutečně co nabídnout. V ČR to prodává MoosTrading,v Němecu Knuth,na Ruském trhu StankoMach,mají zastoupení v USA. Těchto strojů je v ČR velká spousta a má je vestrojním parku i Stim Vsetín. Na stroji jsem přímým dovozem ušetřil nějakých 240tis. Vyšla mě bez dopravy a cla na 19.800USD včetně rozšíření záruky pro Evropu na ŘS. Ano,jsou tam (v Číně) i stroje od výrobců kde soustruh stejných parametrů vyjde od 9-12tis USD,ale to je už výroby na repasi :D . Je potřeba najít spolehlivého výrobce a nevybírat dle co nejnižší ceny. Takže ,tím v globálu nevychvaluji Čínu,spíš dávám typ případným zájemcům o CNC. Bohužel tento výrobce hračky nevyrábí.

J.
jaromir.hendrich
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 8. 2014, 2:17

14. 1. 2016, 7:00

A ještě video z výroby v DMTG........

https://www.youtube.com/watch?v=WbFHdefOf9Q" onclick="window.open(this.href);return false;




J.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“