Frézky Relicut

OndreJFrezar
Příspěvky: 39
Registrován: 29. 12. 2014, 6:17
Bydliště: Praha

24. 2. 2016, 4:42

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s CNC frézkami Relicut?

Např.:
https://cnc.inshop.cz/cnc-frezky-a-rout ... ervopohony
Ondřej Suchomel PLASTY
777 688 199 Nízkosériové vstřikovaní plastů+formy
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 2. 2016, 5:00

to si chceš koupit? 430000 dát za takovou malou portálku mě příjde jako šílenost.. od stroje za skoro půl mega bych asi očekával ATC takhle je to podle mě srovnatelné s nějakou hobby stavbou za 100-150000.. a věřím tomu že se za takovouhle podobnou cenu dá koupit přímo v číně, větší cenu to podle mě nemá..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

24. 2. 2016, 6:53

RaS píše:to si chceš koupit? 430000 dát za takovou malou portálku mě příjde jako šílenost.. od stroje za skoro půl mega bych asi očekával ATC takhle je to podle mě srovnatelné s nějakou hobby stavbou za 100-150000.. a věřím tomu že se za takovouhle podobnou cenu dá koupit přímo v číně, větší cenu to podle mě nemá..
... no ale vždyť to přece přesně sedí: Stroj z číny za 120000,- přidám obvyklou marži výše zmíněného obchodu (tedy od 250% do 400%) a jsem na těch 430000,- :roll:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 2. 2016, 6:59

no vždyť jo, proto se divím že by to chtěl kupovat tady a za takovéto peníze..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

24. 2. 2016, 7:07

vzhledem k existenci tohoto obchodu a jeho neustálému růstu se očividně najde dostatek lidí, kteří neví co s penězi :shock:

Všem je tedy přáno jen to nejlepší :!:

(já osobně ale podobné "obchodníky" sponzorovat nebudu, dokud bude existovat jiná varianta :wink: )
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

24. 2. 2016, 7:13

Díky výkonnému vřetenu 2200W lze tento stroj s vynikajícími výsledky používat i pro zpracování měkčích ocelí :lol: .
Chtěl bych vidět, jak to ten čínskej vodník frézuje.

Za 400 tisíc už pořídíš starší profesionální stroj vč repase.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2016, 7:23

Kratus píše:Díky výkonnému vřetenu 2200W lze tento stroj s vynikajícími výsledky používat i pro zpracování měkčích ocelí :lol: .
Chtěl bych vidět, jak to ten čínskej vodník frézuje.

Za 400 tisíc už pořídíš starší profesionální stroj vč repase.
jako prd :lol: hloubka záběru 0,1 na zub 0,015 a průměr nástroje 6mm to dokáže i frézka z kartonového papíru :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
OndreJFrezar
Příspěvky: 39
Registrován: 29. 12. 2014, 6:17
Bydliště: Praha

1. 3. 2016, 11:59

Potřebujeme do firmy poměrně rychle další stroj - ostatní varianty jsou na dlouho nebo hodně drahé (AZK - zdlouhavá komunikace - nemožnost získat např. cenovou nabídku, Datron drahý, repase staršího stroje na dlouho).

Viděli jsme stroj obrábět dural - vypadalo to velmi dobře. Prodejce tvrdil, že stroj je perfektně zaúhlovaný a dělá v setinách.

Domnívám se, že pokud by stroj prodával český dealer, poskytne i náležitou servisní podporu + záruku.

Máte tip, kde na webu najít asijské dodavatele CNC frézkek a jejich výtvory vyhledat dle parametrů?
Ondřej Suchomel PLASTY
777 688 199 Nízkosériové vstřikovaní plastů+formy
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

1. 3. 2016, 8:57

OndreJFrezar píše: Viděli jsme stroj obrábět dural - vypadalo to velmi dobře. Prodejce tvrdil, že stroj je perfektně zaúhlovaný a dělá v setinách.

Domnívám se, že pokud by stroj prodával český dealer, poskytne i náležitou servisní podporu + záruku.
taky jsem na scifi, dealer se bude stebou bavit dote doby než zaplatiš....
tohle je řeč teměř každeho zakaznika, potřebuju to hned a pokud možno zdarma. skus se nad tím zamyslet, rychle a za malo peněz navíc z číny. to je kombinace která ti může zlomit vaz.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2016, 9:18

OndreJFrezar píše:Viděli jsme stroj obrábět dural - vypadalo to velmi dobře. Prodejce tvrdil, že stroj je perfektně zaúhlovaný a dělá v setinách.
Tak to raději napiš, jak to opravdu je: "Na základě prohlášení prodejce, že to dělá v setině, jsem se rozhodl koupit tento stroj. Pochvalte mě a napište mi, že je to správné rozhodnutí". Pak tě tu nikdo nebude prudit nějakými pochybnostmi :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2016, 10:10

neni nic jednodussiho nez nechat stroj u prodejce obrobit jeden vas vyrobek a donest na merak
dale si vyptat kontakty na lidi co uz neco koupili a poptat se na spokojenost se servisem

mit te za zamestnance
dat ti za ukol vytipovat stroj
ty bys tohle neudelal a ja na to pri prvnim pruseru prisel
....

jinak receno je to i tvoje povinnost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
OndreJFrezar
Příspěvky: 39
Registrován: 29. 12. 2014, 6:17
Bydliště: Praha

2. 3. 2016, 10:59

Obrobit vzorky si v případě pokračujícího zájmu určitě necháme - pod našim dohledem do našeho materiálu. Reference jsem již také poptal (tu i u dodavatele).

0,03mm se mi zdá poměrně malá polohovací přesnost - necháme udělat vzorek a uvidíme.

Jaké jiné konkrétní alternativy k tomuto stroji doporučujete?
Jedná se o stejný případ, který řeším tu: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=115&t=15897
Ondřej Suchomel PLASTY
777 688 199 Nízkosériové vstřikovaní plastů+formy
Mayb
Příspěvky: 147
Registrován: 7. 1. 2008, 2:45

2. 3. 2016, 12:11

Co neco takoveho? Premyslel jsem, ze bych neco pritahl primo od cinanu. Poptavane pres alibaba.com
Přílohy
Skyfire+CNC+SVM-1series+price+list+2016+v1.0.pdf
(3.78 MiB) Staženo 2067 x
Skyfire+CNC+SVM-2series+price+list+2016+v1.0.pdf
(3.57 MiB) Staženo 4686 x
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 3. 2016, 12:13

Zdravím Pánové,musím reagovat na vaše odpovědi na výše napsaný dotaz.Nerozumím za jakým účelem je toto forum spuštěno,ale při pozorném pročítání vlákem se toho člověk moc nedozví ač by rád.Ale zato se dozví,že vámi vybraný stroj je šit z číny,že prodejce na vás vydělává,že to nemá hmotnost atd.Co kdybychom si začali opravdu radit a sdílet zkušenosti než pomlouvat stroje.Rozumím vašim názorům na tyhle strojky,ale mám pocit,že dotaz zní většinou jinak.Sám jsem položil otázku na frézky numco a světe div se 155 lidí si tu přečetlo mou otázku a ani jedna odpověď.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2016, 1:04

Balloo píše:Zdravím Pánové,musím reagovat na vaše odpovědi na výše napsaný dotaz.Nerozumím za jakým účelem je toto forum spuštěno,ale při pozorném pročítání vlákem se toho člověk moc nedozví ač by rád.Ale zato se dozví,že vámi vybraný stroj je šit z číny,že prodejce na vás vydělává,že to nemá hmotnost atd.Co kdybychom si začali opravdu radit a sdílet zkušenosti než pomlouvat stroje.Rozumím vašim názorům na tyhle strojky,ale mám pocit,že dotaz zní většinou jinak.Sám jsem položil otázku na frézky numco a světe div se 155 lidí si tu přečetlo mou otázku a ani jedna odpověď.
Taky se divím proč je tu tolik lidí když se tu nic nedozví a jenom se tu pomlouvá :lol:
Třeba numco nikdo nemá a při pohledu na technické řešení stroje je lidem kteří se o problematiku zajímaj jasný jaké jsou výhody a nevýhody tohoto uspořídání.
Taky bude asi trochu důležitá formulace a způsob dotazu a těžko čekat odpověď když už z dotazu je vidět že tazatel se vykašlal na vlastní vzdělávání a chce radu aniž by pro to něco udělal.
Sám jako výrobce součástek do závodních automobilů taky neodpovídáš na každej přihlouplej dotaz a nebo dotazy vyčůránků který chtěj jen těžit z tvých pracne nabytých znalostí a skušeností,prostě si odpověď musíš zasloužit a né jako mladej zobák v oboru tu chtít vyprudit ostatní.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“