Když 5-ti osku,,,tak od jakého výrobce?

Odpovědět
obrobna
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 3. 2016, 1:21

5. 8. 2016, 9:42

Zdravím frajeři obraběči..:)

má tu někdo zkušenost s více výrobci 5ti osých fréz??

Dokázal by mi někdo poradit jakého výrobce vybrat??
Chtěl bych plnohodnotné obrábění v 5ti osách.
rozměr obrobku cca 850x850x750mm
Bezkolizní oblast cca 1.100mm
ŘS: HEIDENHAIN
Zásobník cca 28-60 nástrojů.
ot/min cca 20.000
Oplach středem vřeten, odsávání mlhoviny z prac.prostoru
Atd. další potřebné věci.
Rád bych na tom dělal statorová a lopatková kola, turbíny apod.

Děkuji za každý názor.

Obrábění zdar.
8)
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2016, 9:04

Měl jsem tu čest dělat na dmu 85monoblok a super stroj s Haidenhainem.Cena a servis bude nejspíš vyšší,ale v této kategorii stejně na výběr moc není.Jen je potřeba kvalitního programátora a obsluhu....
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2016, 9:12

vetsinou je spis o programatorovi/technologovi nez o stroji, tim ma na mysli ze i trabant muze predjet ferari.

ja bych osobne sel do haas 750 SS i kdyz nema haidnhaim ale s temi stroji se daji delat dobry veci na to kolik stoji.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

8. 8. 2016, 8:31

Hovez - Podle inzerátu co sem pan vkládal(nabídka práce), si myslím, že chce Haidna, protože už na dílně min.1 kus stojí.
- Měl jsem před rokem možnost po tom co sem se xx let motal kotel mašin s H. kouknout na Haase a úplně mě odradil.Ale to bude asi tím, že jsem na Haasovi nevyrostl.
- Prošel jsem si za ty roky praxe tou pomyslnout cestičkou,obsluha, programátor-technolog a není to o tom,že něco v Camu vyklikáš a jeto..30% mého času je o tom, že obsluha je slabá a prakticky to je o tom, že vlastně školím firmě i obsluhu.No a je to jednoduché vše je o penizkách..Kluci co se to naučí utíkají pryč a ja sem pořád v začarovaném kruhu. Někdy si říkám, že bych měl svatý klid dělat si vše sám, ale kdo by mi zaplatil 3 pozice v 1?

Nicméně DMU(DMG, Mori seiki a nevim kdo si to teď koupil a prodal) sou stroje, které šlapou ok s Haidnem. Mají pár much, rozhodně bych od nich chtěl nějakou min 2 letou záruku(asi příplatek)..Stávalo se nám, že roletky na stroji mají blbé vedení a podobné prkotiny(ale podstatné). Hlavní mechanika šlapala víc jak dobře!
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“