Stavba CNC frezy

QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 10:14

havelaircraft: No, nesmysl, ale když stroj požadovaných parametrů na trhu schází, tak jinou možnost ani nemáš. Zrovna malé tuhé mašiny moc běžné nejsou a každý si nemůže dovolit mnohatunovou obludku.
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

21. 7. 2017, 6:09

Já chápu že ne všechno jde běžně koupit ale stavba mašiny je opravdu tak pro někoho jako hobby.
Nemůžeš to řešit jako stroj do podnikání. Tam si sečteš i hodiny které Jsi na tom nechal a zjistíš že jsi si mohl koupit dvě profi cnc.
Takže podle mne to chce rozdělit. Pokud to máš jako hobby a stavba tě baví , tak si cnc postav. Pak je timi většinou jedno kolik času u to strávíš
Jestli na něm chceš něco vyrábět, tak ho kup. Budeš milt i snažší dostupnost dílů, fungující mechaniku stroje a bude to makat relativně hned.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

21. 7. 2017, 4:33

Stavba stroje doma,pokud nemáš možnost v továrně si něco ubastlit,je fakt dle mě mimo mísu.I tak se kolem25tis nedostaneš, protože jen 3x krokac,drivery,deska,zdroj,PC a je min 10v tahu.(neberu věci z aliku) pak šrouby,vražení, kleštiny apod
Na to člověk po několika postavených strojích přijde sám.A to si myslím,že za své stroje se stydět nemusím.Tak aj tak bych si nedovolil někomu slibit díl z hliníku s přesností pod 0,1 i když bych to asi holky daly.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2017, 1:52

havelaircraft: Když je to tak jednoduché s tím nákupem, můžeš mi doporučit nějaké malé, lehké a tuhé CNCčko s X osou min 500mm (Y a Z třeba jen 200mm) a cenou nového do 600k? Myslím, že za 300k to postavím, ale za 600k nekoupím.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2017, 2:03

Za 300+- určitě postavit jde, a pokud máš možnosti vesnické dílny s cirkulárkou ,pásovkou a hoblovkou tak není problém ani se slévárenskejma modelama a odlejt z litiny i pro ostatní kooperující kámoše ,nebo koupit polystyrén na spalitelnej model (polystyren co se dělá pro slévačinu)a slepit z něj části stroje a nechat odlejt (běžně používáno v prototypové výrobě strojů )
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2017, 2:16

fmodel: a co za 600k koupit? Jde podle tebe koupit seriová mašina požadovaných vlastností? Já jsem zatím žádnou takovou nenašel.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2017, 2:48

Za 600 jedině jetý centrum ale váha bude tak 2-3t .
Já bych si jí teda spíš postavil protože vybavení mám,(nějak mě drží malá 5 osa na hliník tak X300 Y200 Z300 váha tak 1500-2000kg , ale zatím se ještě nerozeběh projekt na kterej bude potřeba.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 7. 2017, 3:30

Odstrojený brother TC 229 má asi 1.4 tuny ( komplet má okolo 2). V pohodě jsem ho tahal paletákem po dílně.
Rozjezdy 420x320x250 ( s tím Z si nejsem jistý). Dá se rozebrat na relativně manipulovatelné díly a protahat rámem dveří který má 90cm.
Taková mašina se dá koupit podle stavu za 130 - 250 tis.
následná výměna serv, driverů,systému, případně vedení a šroubů ( pokud je potřeba) je cca 120-180 tis. a nějaká ta vlastní práce. Pak má člověk stroj který je krytý, produktivní, s ATC na který nemusí šáhnout a pokud se něco pokazí tak elektronika je nová a výměna komponentů snadná.
Dají se občas sehnat i stroje do 100 tis ale tam člověk musí počítat opravdu s tím že to kupuje jen kvůli litině jak základu a max vřetenu a atc. Na druhou stranu za 100 tis takový základ podle mě nikdo nevyrobí.
Strojů je mraky jen to chce hledat a jak se něco objeví neváhat.
Ono jen vymyslet a udělat komplet krytování os a celého stroje stojí pěknou hromádku času a nějakou tu kačku.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
sergej_peeteeee
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 1. 2013, 7:46

23. 1. 2018, 9:28

Ahoj kluci,
chtěl bych Vás požádat o pomoc ohledně CNC frézky, nebo spíš její použití. Postavil jsem si cnc frézku, která pracuje se softwarem grbl. Frézku chci převážně na výrobu PCB desek. Naučil jsem se používat eagl a i převod do g-codu, už jsem vyzkoušel první pokus a není k zahození. Chtěl jsem Vás požádat o radu, nebo nasměrování na jiné vlákno, kde mi poradí. Při převodu z eaglu se mi nepřevede text. Nevím jaký jiný program použít když bych chtěl vyfrézovat logo. Zkoušel jsem sketchUp, Inkscape, TurboCad a další, ale pořád se nedaří. Poradíte mi prosím v čem je možné to provést? Tak abych to mohl užívat plnohodnotně? Potom se chci ještě zeptat na zkušenost s frézovacíma hrotama určenýmk pro výrobu pcb desek. První dva které jsem měl byli parádní, akorát jsem je při pokusech zlomil. Ty co mám teď se lámou po chvilce v desce. Nemáte někdo zkušenost, jakou rychlost a posuv použít, aby se nelámaly? Předem děkuji i za případné nasměrování.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“