Limity a Home

Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2017, 12:07

Jojo, já jsem si to tak myslel, protože jakmlile jsem zo jen zkoušel se snímačem v ruce, tak je to první věc co mně napadla. Já je tam budu dávat napříč.
Teď řeším jinou věc. Čiňani si moc v závitech nelibují, tak sice tam je upínací šrob, ale ani jeden funkční závit, takže nemám jak uchytit frézu. Redukce mi sice dali, dokonce dvě, ale jen pro vrtačku bez závitu pro šroub. Tak musím nejdříve udělat toto. Fakt masakr. Udělej si sám...

ANO, JSEM DEBIL !!! MĚL JSEM SI POSTAVIT VLASTNÍ OD ZAČÁTKU: !!!
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

19. 12. 2017, 4:49

A za limity, před limity nikdo nesmí stát :D , bo jsou tam mechanické rozpínací na E_stop.
Já je tam ještě taky nemám :D , ale už jsou alespoň v krabici nachystané, všech šest. Jinak tedy abych se přiznal, tak limity řeším pouze softwarově, a indukční mám jen jako referenci.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2017, 7:40

Já jsem teprve ve fázi, že zjišťuji jak to je, takže jsem na tom podobně. Koupil jsem 6 mechanických koncáků a 3 indukční. Indučáky jsem zapojil ale ještě neumístil. Vše funguje a softvérové limity taky. To jsem asi pochopil. Teď ale nevím, kam mám zapojit ty mechanické koncáky. Myslím, že by tam měly být. Sice jsem na dorazy dal gumové silenbločky, takže kdyby vše selhalo, tak stůl narazí do gumy a když se přetíží motor, tak ho driver odpojí a mašina stojí. Takže v krajním případě se snad nic nestane. No ale ty koncáky bych tam samozřejmě dal. Jak se je ale zapojuje? Mám desku: http://cncshop.cz/PDF/CNC_IO_Board.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; a ta umí jen XYZ a Estop. Můžu všechny koncáky připojit na Estop? Nebo kde to můžu zapojit? Mám smoothstepper a ten má ještě dva porty. Mám dokoupit ještě jednu oddělovací desku a koncáky připojit k té druhé desce? Nebo jak to děláte?

Díky
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 12. 2017, 7:49

Na e-stop to můžeš připojit taky.
Ale na té desce máš ještě jeden volný vstup (pin 15 na LPT).
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“