Doporučte CNC frézku

Bischop
Příspěvky: 19
Registrován: 15. 10. 2015, 4:14

20. 7. 2017, 2:16

Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit stolní CNC frézku s rozměry stolu okolo 300x300x150 mm?

Materiál pro frézování bude nejčastěji plast, ABS, PVC atp., minimálně hliník, dřevo

Nechci žádou čínu. Stoj musí mít CE prohlášení o shodě.
Je to pro firmu.


Děkuji za nápady
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 2:32

Tak to si priprav pul mega
Za cinskou bys dal 60 000

Ja jen vim ze CE umi i cinani a i kdyby ne tak spouste firem to k legalnimu provozovani neschazi

Ani v zasade nevim co to CE v tomto ohledu prinasi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 3:13

A nebo kup čínu, ale předem se domluv s někým, kdo ti CE bude ochoten po kontrole a přeměření toho stroje vystavit - ušetříš...
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 4:35

Neco takoveho jsem mel na mysli ale jako provozovatel stroje CE nepotrebujes
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 4:56

CE nefrézuje :-) Spíš si hlídej, aby výrobce závazně prohlásil, že stroj splňuje normy přesnosti (DIN, ČSN atd.), zjednodušuje se tím případná reklamace.
Aleš Procháska
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 7. 2017, 5:18

a jaktože nepotřebuje provozovatel stroje stroj s CE?

přivezu si blbej DECT telefon z ameriky nebo z číny za pár dolarů bez CE odporující americké normy.. tady to pustím a zaruším signál mobilního operátora..

já jsem vždycky žil v tom, že nesmím provozovat stroj bez CE.. naopak prodejce může prodat stroj bez CE (upozorní malým písmem, že není určen pro evropský trh a je z obliga) přece chudák prodejce nemůže vědět že to chceš taky provozovat.. :D to je třeba případ rušiček mobilního signálu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2671
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

20. 7. 2017, 5:24

Ale většina čínskejch výrobků má CE. Jelikož si tu značku nikdo nenechal chránit, tak to kluci šikmovoký používaj taky. Znamená to China Export.. :D
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 7. 2017, 5:27

jenže to je uplně jinej grafickej znak.. to že to neznalec nepozná je věc jiná..
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zna%C4%8Dka_CE" onclick="window.open(this.href);return false;
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 5:33

Ty dve znacky se daji od sebe poznat
Cinani maji CE a EU ma C E s mezerou

Podle me teda CE nepotrebujes nevim o tom ze by ti neco narizovalo mit na vsechno CE
Nicmene potrebujes mit vse podle mistne platnych norem ktere se te tykaji. Protoze az se stane pruser bude se ti to hodit. Kdyz se na vyrobku najde C E tak by to tak automaticky melo byt.

Samozrejme kdyz si koupis vysilac s C E a prepnes ho do americky normy tak je to spatne bez ohledu na ty pismenka.

Zadny z cinskych routeru fakticky vsechny normy pro provoz techto stroju nesplnuje.
Ale ani spousta ceskych. napr. Me napada Sahos kterej jsem nedavno potkal.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 7. 2017, 5:38

pro uživatele "není důležité" jestli je splňuje nebo nesplňuje, ale jestli to CE má nebo nemá.. protože pokud ho má, tak předpokládá, že splňuje a může to provozovat, když se něco stane tak je krytej.. pokud se zjistí, že nesplňovalo a že ten výrobce tam to CE má nějakým podvodem je to problém výrobce..
na pár přednáškách od ČOIky jsem služebně byl a myslím, že to prostě být musí.. u hraček nějakejch strojů a nějakejch vybranejch kategorií zařízení.. samozřejmě pokud se nic nestane tak asi nikdo nebude nic řešit...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 7. 2017, 5:40

http://dovoz-stroju.cz/bezpecnost-stroju/" onclick="window.open(this.href);return false;
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 5:44

Presne jak pises C E je vec prodejce
I ta COI to potvrzuje

Pro provozovatele to je jakasi jistota ze to ma byt OK
Ale kdyz to tam nema a ujisti se ze je vse podle norem tak je to pro nej to same, ne li lepsi protoze vi na cem je misto sladke nevedomosti a pocitu ze ho nejake CE chrani.

Mimo jine jsem se casto setkal s tvrzenim a nevim nakolik je spravne. Ze normy jsou vpodstate jen doporucenim. Jakymsi alibi. A kdyz se neco stane a ty to nemas podle normy tak te na tom snadneji udelaji. Uz nikoho nezajima co se stalo a kdo si z vlastni blbosti ublizil. Proste nemas to podle normy a nemas tudiz alibi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

20. 7. 2017, 5:45

Bez prohlášení o shodě ( CE ) se výrobky nesmí prodávat na území EU. Výrobce si prohlášení o shodě může vystavit sám ( na některé věci se musí poslat na státní zkušební ústav ) ale musí mít výkresovou dokumentaci, el. schéma návod v příslušném jazyce atd. Ani jeden s čínských routerů ho nemá. Kdyby se na stroji stal ve firmě smrtelný úraz nebo amputace atd. a poškozený by uvedl ( pokud by ještě mohl ) že se to stalo na tom nebo na tom stroji bez CE tak v případě že by byl zaměstnanej tak se z toho majitel firmy posere do výšky.

Zjišťoval jsem to z důvodu výroby strojů a jejích uvedení na trh.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2017, 5:56

Nebo jeste jinak
Kdyz po tom budes touzit muzes tam mit holy draty treba s kilovoltama. Cirkularky na robotickejch rukach pohybujici se bleskovou rychlosti a buhvi co jeste. Muze to uplne odporovat vsemoznym normam.
A je jen na tobe jaky si udelas opatreni aby to bylo bezpecne a muzes to provozovat a i kdyz se neco stane tak jsi z obliga kdyz ty opatreni budou fungovat.
Z hlediska prodejce je vec uplne jina to uz tu padlo. Ale tak dotaz neznel.

Jeste existuje takovy figl vyrobcu a prodejcu obestlat stroj mnozstvim nesmyslnych bezpecnostnich zabran a zarizeni ktera stroj ucini nepouzitelnym. Nasledne zasahy do stroje se v pripade pruseru prohlasi za svevolne a neopravnene a posle se ten pesek dal.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jaromir.hendrich
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 8. 2014, 2:17

22. 7. 2017, 12:50

Co to tu řešíte za koniny ? Jak malý děcka. Já jsem z Číny kupoval dvoutunovej CNC soustruh a za CE komponenty jsem doplácel 500USD. Oni berou na vědomí že bez toho to do Evropy neprodají ,tak ti to tím za příplatek osadí.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“