CNC frézka a rapid prototyping

smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

10. 9. 2017, 10:18

Ahoj, jsem častý návštěvník fóra a dost důkladně jsem si přečetl vlákna ohledně mé problematiky. Bohužel jsem ale nenašel žádnou konkrétní odpověď. Zabývám se výrobou prototypů - opravdu kusová výroba. Velkou část věcí vyrábím na 3D tiskárně (SLS technologie), ale dost často bych potřeboval vyrobit nějaké díly z hliníku, duralu, ABS plastu a výjimečně z oceli. Sháním se proto po menší (rozjezd 300x200x60 stačí až až) CNC frézce. Jak jsem psal, obrábět se má hlavně hliník a ABS plast - je to taková 50mm vysoká deska ze které si vyrábím součástky. Jednou za uherský rok bych potřeboval vyfrézovat menší dílek z oceli C45E - samo sebou počítám s tím, že se to pojede pomalu s malým úběrem, ale to neva. Vytíženost bude cca. 10 hodin týdně. Prosím o radu, do jakého zařízení jít. Určitě si nechci nic stavět, na rovinu říkám, že toto neumím. Viděl jsem třeba toto: https://cnc.inshop.cz/cnc-frezky-a-rout ... -400x300mm Prosím Vás odborníky o radu a pomoc. Děkuji, V.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 10:25

Přečetl jsem Váš dotaz a zněl celkem hezky,než jsem došel na konec k odkazu.Doporucim vám forum navštěvovat víc častěji než doposud.
Ale abych trochu pomohl
1-to železo dávejte do kooperace.
2- ta mašinka z odkazu teoreticky měkké kovy nějak přechroustne ale v jaké přesnosti raději odhadovat nebudu s plastem si poradí.
3- ta mašina z odkazu se dá koupit přímo u Číňana za třetinovou cenu,o5 se vracíme k tomu, že sem často nechoďte.
4 - kolik korunek máte nachystáno?
Naposledy upravil(a) piskoteek dne 10. 9. 2017, 10:31, celkem upraveno 1 x.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 10:28

mekke kovy na tomto trosku porod
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

10. 9. 2017, 10:33

S tou kooperací to chápu a doteď to tak musím dělat, ale problém je v kapacitách. Většinou to potřebuji hned a nikdo na mě v dnešní době s otevřenou náručí nečeká. Ale jak jsem psal, ocel je fakt vyjímka (1x za kvartál, takže to bych nějak pořešil). Pro mě je zásadnější ten hliník, to je 80% všeho, na co ten stroj potřebuji. K tomu odkazu - umíte mi jednoduše vysvětlit, co je na těchto frézkách tak špatného? Jsou nepřesné, nebo pomalé, nebo slabé? Nebo vše dohromady? Jen se laicky ptám, protože se v tomto opravdu nevyznám. Děkuji za vysvětlení.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 10:39

Alfa a omega obráběcích strojů je váha.
Stroj na železo pro nic za nic neváží tuny.
Hliník se dá hobby mašinou nějak obrábět ale taky je to ó váze apod.Projdete sekci projekty a udělejte si obrázek.
Teď opravdu nemá smysl dal něco řešit.
Koupit CNC frezku není opravdu hop na krávu a je tele
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

10. 9. 2017, 10:45

Ok. Já možná zkusím ještě ten dotaz specifikovat. Díly, které z hliníku potřebuji jsou většinou cca. 250mmx100mm. Jsou to 2D desky, ze kterých frézuji tvarové součásti. Většinou je tloušťka těch desek kolem 10mm. Já Vám rozumím, že stroj na obrábění železa je těžký, ale když si představím, že pojedu celkem pomalu s malým úběrem, věřím, že bych se na nějaké frézce kolem 100.000 Kč mohl pohybovat.. Děkuji.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 11:05

radsi to ber takhle
hlinik na tom obrabet nejde to je proste fakt
a kdyz bude uplne nouze nejvetsi
to znamena ze to fakt nepujde udelat i prezto ze jsi ve 2 rano busil na dvere u tveho obrabece u ktereho kooperujes
tak bych tam ten hlinik na tuhle masinu zkusil dat
ale s nicim bych nepocital

masina na hlinik (ne na zelezo) vypada totiz treba takhle
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15&t=18217" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 11:31

Řediteli toto už je asi extrém v oblasti frézek na hliník.
Za 100prutu si myslím, že se dá koupit mašina na 2d frézování hliníku s přesnosti do 0,1mm.
Spis ještě víc specifikuj vyrobu (přesnost)
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

10. 9. 2017, 11:34

a jakej je rozdíl mezi frézkou na 2D a 3D frézování?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

10. 9. 2017, 11:44

Potřebuji to na různé upínací desky na přípravky, díly do prototypových forem na vstřikování plastů a podobné srandy. Ta mašina co poslal Robokop je skvělá. A navíc jestli si tohle postavil za 360.000 Kč, tak je to paráda. Já teď ale tolik nemám, sháněl jsem se po něčem levnějším, ale radši to budu dělat jako doteď a ještě střádat a pak si koupím něco pořádného, než vyhodit 70.000 Kč za něco, co budu mít pak maximálně v dílně jako předražené těžítko.. Díky.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 11:48

jo je to perfektni masina na hlinik
to co on potrebuje delat je hlinik
takze si musi koupit masinu na hlinik
ne masinu na plast a gavirovani jak je v tom odkazu ta umi hlinik v nouzi
a pokud jsem spravne pochopil on nepotrebuje delat jen hlinik v nouzi
ale potrebuje delat hlinik a i zelezo v nouzi

to vede spis na nejakou litinovou masinu

posuzovat tuhost masiny podle presnosti 0.1 nebo 0.01 atp.. je blbost
o presnost tu nejde to je dalsi parametr ktery se musi hodnotit (u zmineneho odkazu je tak jak dorazi z ciny i 0.1 zbozny sen)
nicmene ta presnost nema nic spolecneho s tuhosti
nedostatecna tuhost = znicene nastroje, spousta promarneneho casu, priserny povrch ktery se tezko da prezentovat jako vyrobek atd...
a i kdyz suplera nameri presnost v par setinkach nebude to pouzitelne z hlediska ceny vyrobku vzhledem k nadmernemu vystipovani velmi drahych nastroju a strasnemu trapeni s technologii

chtelo by to vzit typicky vyrobek a zajit s tim do 4isp a nechat si to predvest jak to vycamuji a obrobi
myslim ze to hodne napovi

jinak se daji poridit i cinske portalove litinovky ktere by byli po nejake peci schopne delat to co ta rokycanska
a ten zaklad je cca za pulku zmineneho rozpoctu
myslim ze to ted nedavno privezli vyrobnistroje.cz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 11:54

Ras :-)
Zkus kontaktovat člena mirdin tuším že to je on co postavil pár pěkných mašinek a je plus mínus z tvého kraje.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

10. 9. 2017, 11:58

Ano přesně, potřebuji to na obrábění hliníku. To je priorita. Když to zmákne hliník, ABS plast je pro to už hračka, takže v klidu. A ta ocel jen vyjímka. Mám k těm strojům ještě dotaz - https://cnc.inshop.cz/cnc-frezky-a-rout ... kovy-1500w Je toto schopno mi posloužit? Nebo je opravdu nejlepší si najít někoho, kdo to umí postavit a nechat si to udělat na míru, než koupit něco průmyslově vyráběného, co stojí ranec. Popřípadě něco staršího, zrepasovaného..? Děkuji.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 12:15

smoto: odkud jsi?
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2017, 12:30

Nech si tady od někoho vyrobit.Treba kopii jeho stroje a rovnou u nej uvidíš jak ti to bude chodit.Je tu dost šikovných kluků,já už to nedělám, s příchodem rodiny není čas.V tvém případě bych možná oželel portálku a šel do něčeho podobného ale menšího.

http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15&t=21424" onclick="window.open(this.href);return false;
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“