Praca CNC programatora

pracovni nabidky a poptavky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.

Re: Praca CNC programatora

Příspěvekod Mart76 » 12 bře 2018, 09:35

Mám kamaráda. Vyučený nástrojař. 10 let pracoval v nástrojárně. Pak sehnal nějaké stroje a začal pracovat na vlastní pěst. Jednu frézku si sám předělal na CNC a začal se učit s Inventorem a SolidWorksem. Po pár letech už ho nebavilo trčet od rána do noci u sebe v práci, ženu a děcka viděl vlastně jen v posteli.
Nechal se zaměstnat u firmy s CNC mašinama a po roce přesedlal do kanclu. Dělá kostruktéra a ty mašiny programuje.
A je tam za velikého šéfa, protože pokud mu někdo řekne, že to nejde, tak si stoupne k mašině a všem ukáže, že to jde.
A teď bude šéfovat konstrukci, protože zatím nemají nikoho s titulem, kdo by se mu vyrovnal.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Mart76

Příspěvekod jafi » 12 bře 2018, 09:47

Samozrejme, s tym suhlasim ze sa to nauci iba programovanim a programovanim, ALE!
Nespravne postupy sa moze naucit aj doma a je lepsie ked mu to raz niekto ukaze ako sa to ma, ako keby mal badat a stracat cas.
Moj brat tak vyucil a zasvatil uz troch ludi.
Títo si to vsak odkrutili aspon rok pri masine.
a to: MART76

Pred takymi ludmi davam klobuk dolu. To su tzv. majstri svojho remesla, pretoze ked vidim co niektori konstrukteri vymyslia tak sa iba chytame za hlavu a volame aby to prerobili.
jafi

Příspěvekod PeteCZ » 04 dub 2018, 09:16

prochaska píše:
jafi píše:Kupit si svoje cnc a skusat a skusat? To snad nemyslite vazne.

Ovšem že to myslím vážně. Sám jsem to přesně tak udělal. Programovat (cokoliv, počítače i CNC) se člověk naučí jen programováním, nijak jinak. Když se to bude od nuly učit v pracovním poměru u nějaké firmy, tak to jednak půjde pomalu (kdo nechá začátečníka tři dny sedět v kanclu a programovat čtvereček s dírkou, když to opravdový programátor udělá dřív než se mu uvaří voda na kafe), jednak může pochytit omezené či nesprávné firemní postupy a nikdy se nedozví, že je to úplně špatně :-) Tady na fóru mu to lidi aspoň (byť bez servítků) řeknou :-)

Pokud nedelas v kusove vyrobe, muzes si zkouset programovani na stroji, zatimco ho obsluhujes. :) Takto jsem se ucil ja.
PeteCZ

Reklama

Průmyslové snímače tlaku, hustoty, teploty, průtoku a výšky hladiny.
Staňte se partnerem jednoho z předních výrobců prumyslových snímačů v Evropě
www.aplisenscz.cz Jičín, Jaselská 636, PSČ 506 01 tel. 737 423 730

Příspěvekod Polesovsky » 16 dub 2018, 15:25

PeteCZ píše:Pokud nedelas v kusove vyrobe, muzes si zkouset programovani na stroji, zatimco ho obsluhujes. :) Takto jsem se ucil ja.

U nekterych novych stroju to jde. Makat a zaroven programovat - pokouset se o neco jineho.
Ja zacal na Tesle kde jsem videl jen jeden radek a cely program jsem zalohoval na derny pasek.
Nove veci jsem se ucil po praci (stipl jsem si odchod ze zamestnani) a pak makal zadara - nebylo to malo hodin.
Proste staci jen chtit :wink:
Polesovsky

Předchozí

Zpět na Prace