Programátor v CAM,Praha,brigáda,přivýdělek

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Hangman76
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 4. 2016, 8:20

18. 11. 2016, 8:53

Zdravím , hledám ideálně pražáka , nebo nejbližší okolí , který mi zvládne naprogramovat CAM pro CNC stroj.Velmi jednoduché věci,platba okamžitě,ideálně s výukou. Praha 10 - Strašnice , garážová výroba doma,najíst,napít dám,odměna smluvní.Nárazová práce.Začínám,nemám žádné zkušenosti.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 11. 2016, 8:34

Hangman76 píše:Zdravím , hledám ideálně pražáka , nebo nejbližší okolí , který mi zvládne naprogramovat CAM pro CNC stroj.Velmi jednoduché věci,platba okamžitě,ideálně s výukou. Praha 10 - Strašnice , garážová výroba doma,najíst,napít dám,odměna smluvní.Nárazová práce.Začínám,nemám žádné zkušenosti.
No možná by bylo dobré napsat co máš za systém na CNC a jaký máš k dispozici CAM. ;-)
Popřípadě v čem (jaký máš CAD) budou kreslené podklady pro ten CAM ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 11. 2016, 9:02

Uplne uprimne tyhle inzeraty lidi vylozene odrazuji. Text: odmena smluvni, dostanes jist a pist, atd. je prilis virtulani. Pripadny zajemce ma pocit, ze programovani a navic jeste s vyukou chces poridit za polivku. Napis rovnou dam 500kacek hodinovku at ma pripadny zajemce jasno a ma motivaci. Za mene ti asi ani Junior z postele nevyleze.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 11. 2016, 9:35

elbarto píše:Uplne uprimne tyhle inzeraty lidi vylozene odrazuji. Text: odmena smluvni, dostanes jist a pist, atd. je prilis virtulani. Pripadny zajemce ma pocit, ze programovani a navic jeste s vyukou chces poridit za polivku. Napis rovnou dam 500kacek hodinovku at ma pripadny zajemce jasno a ma motivaci. Za mene ti asi ani Junior z postele nevyleze.
No to by se asi vyjasnilo po prvním telefonátu ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Hangman76
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 4. 2016, 8:20

16. 5. 2017, 12:21

Stále aktuální , ano napsal jsem to blbě,odměna finanční po vzájemné dohodě. Ty kafata atd. byli myšleny jako bonus a definice přátelského prostředí.
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

16. 5. 2017, 7:19

Pořád by to chtělo specifikovat CAD, CAM a pro úplnost řídící systém mašiny.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

16. 5. 2017, 3:24

Zdenek Valter píše:
elbarto píše:Uplne uprimne tyhle inzeraty lidi vylozene odrazuji. Text: odmena smluvni, dostanes jist a pist, atd. je prilis virtulani. Pripadny zajemce ma pocit, ze programovani a navic jeste s vyukou chces poridit za polivku. Napis rovnou dam 500kacek hodinovku at ma pripadny zajemce jasno a ma motivaci. Za mene ti asi ani Junior z postele nevyleze.
No to by se asi vyjasnilo po prvním telefonátu ;-)
Na ktery ovsem nedojde - stejne jako v pripade bazaru a podobne kde "cena dohodou" znamena ze inzerat ani neoteviram ...
Hangman76
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 4. 2016, 8:20

20. 5. 2017, 8:57

Ok . Vzhledem k tomu že o tom vím opravdu houby,jen co chci vyrábět a že jsem koupil postavený stroj , v počítači je nainstalován MACH3 , já mám zatím stažený nějaký cracknutý softy než se naučím. Kupovat rovnou nějaký soft za vysoké peníze se mi nechce,abych se neukvapil. V zásadě tím že jsem absolutní prvnička,tak bych to viděl že na čem mne někdo naučí , na tom asi budu dělat. V zásadě do začátku nepotřebuji nic složitého,jen nějaké drážky a otvory. Byl jsem přichystán někomu platit za naprogramování Gcodu,spíše mi šlo o základní obsluhu.
TiborTrojan
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 3. 2015, 10:40

14. 6. 2017, 7:53

Aký mate stroj?? Aky je v tom systém?
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 6. 2017, 9:06

trochu zmatečné požadavky - ale to je u začínajícího pochopitelné.

jednoduché tvary - drážky otvory ti nikdo "programovat" nebude, ale není problém tě to naučit napsat si sám. (navíc přímo Mach3 lecos umí sám)
Koupě softu je ta menší položka, ta větší část je naučit se jej využívat a používat. (internet nabízí spoustu videonávodů - žel, většinou anglicky))

pokud plánuješ výrobu několika stejných kusů, pak to jde bezproblémově udělat dodavatelsky - prostě to někdo připraví a ty jen opakovaně spouštíš
pokud se ale výroba bude měnit, pak ti nezbývá, než se hodně naučit sám

ad výroba - je to hobby téma nebo boční výpomoc při jiném podnikání, nebo to má být hlavní náplň činnosti ?

doporučil bych ... láhev vína do ruky a kouknout po někom,(podobném tvé představě výroby) kdo tě pustí do dílny a ukáže ti, co vše to obnáší.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Hangman76
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 4. 2016, 8:20

21. 6. 2017, 10:36

Ano , já sháním někoho komu zaplatím za to že mne to naučí. Stáhnul jsem si ArtCAMPro , jak definovat materiál,na to jsem přišel,průvodce je good. Nicméně již ve chvíli kdy jsem chtěl navrhnout otvor,byl jsem v čudu. Nějak jsem nezvládnul přesnou pozici a rozměr. Takže kdo máte čas a chuť mne to naučit,popřípadě pomoct vytvořit Gcod na jednoduchý projekt,řekněte si hodinovku,o ceně se nehádám. Praha 10 Strašnice 776822667
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

22. 6. 2017, 9:43

zrovna v ArtCamu je to celkem OK.
vybereš kružnici, otevře se ti Cirkle Creation, zadáš souřadnice středu a radius nebo diametr a máš kružnici, kde ji potřebuješ. A tak je to se všemi objekty
Ale to je stejné ve všech CAD.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 6. 2017, 10:37

Hangman76 píše:Ano , já sháním někoho komu zaplatím za to že mne to naučí. Stáhnul jsem si ArtCAMPro , jak definovat materiál,na to jsem přišel,průvodce je good. Nicméně již ve chvíli kdy jsem chtěl navrhnout otvor,byl jsem v čudu. Nějak jsem nezvládnul přesnou pozici a rozměr. Takže kdo máte čas a chuť mne to naučit,popřípadě pomoct vytvořit Gcod na jednoduchý projekt,řekněte si hodinovku,o ceně se nehádám. Praha 10 Strašnice 776822667
Hochu, hochu, stále nikdo neví co máš k dispozici.
Jak Ti pak máme poradit nebo pomoci?
BTW. nechceš zítra přijít do hospody?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Hangman76
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 4. 2016, 8:20

22. 6. 2017, 11:05

Ciao,díky vsem za snahu , v tom ArtCamu to zkusim , zadani kvoty mne nenapadlo . Coa vlastne po mne potrebujete vedet ohledne stroje? Je to stavba,vreteno Makita s 6mm upinakem,rizene Mach3.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 6. 2017, 11:44

Hangman76 píše:Ciao,díky vsem za snahu , v tom ArtCamu to zkusim , zadani kvoty mne nenapadlo . Coa vlastne po mne potrebujete vedet ohledne stroje? Je to stavba,vreteno Makita s 6mm upinakem,rizene Mach3.
No minimálně to cos sem teď napsal. ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Prace“