Nabídka práce - Zlínský kraj

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Lishaack
Příspěvky: 172
Registrován: 22. 3. 2017, 6:09
Kontaktovat uživatele:

14. 6. 2017, 9:59

Táta má na Petrůvce (mezi Luhačovicemi a Slavičínem) malou nástrojárnu (FOLUS spol. s.r.o.).
Vyrábí formy do vstřikolisů, práce má nad hlavu. Stroje má klasické (frézka, soustruh, vyvrtávačka, brusky na plocho, brusku na kulato) a EDM (3x vyjiskřovačka, 1x drátovka).
Na dílně momentálně 2 lidi + táta = totální podstav, potřebuje lidi jako sůl. Poslední člověk mu odpadl kvůli zdravotním potížím a nutně by potřeboval někoho nového.
Dílna je v objektu bývalého státního statku, je čistá, vytápěná. Jede se jedna směna + možnost si přivydělat přesčasy. Pevná pracovní doba není, někdo chodí na 6, někdo na 7.
Když se něco podělá, tak se to řeší týmově, na prachy se nešahá, i mistr tesař..
Tata potřebuje někoho zaškolit hlavně na EDM stroje, aby to nemusel tahat skoro sám - klidně si někoho zaučí od píky, stačí chtít makat. Na věku nezáleží.
Peníze byste řešili až s tátou při pohovoru, záleží na zkušenostech atd.

Kdyby měl někdo z vás zájem, dejte mi vědět do zprávy, předal bych spojení popřípadě doplnil info pokud bude potřeba.
A tož já sem tu přes povlaky, pokud chcete poradit, v tomhle mohu sloužit.
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 6. 2017, 5:33

Pokud neuvedes alespon rozpeti v jakem se bude pohybovat plat, nikdo se ti v dnesni dobe nebude namahat na ten pohovor vubec chodit.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 6. 2017, 7:08

Jeden z mala mozna uprimne napsanych inzeratu. Bohuzel penezma to zacina i konci. Dnes uz opravdu nikdo nechce pracovat, proto castka musi byt skutecne lakava, jinak je nabor ztrata casu.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 6. 2017, 7:36

řekl bych že je to jinak...nejsou lidi pro odborné profese a dochází k přetahování a přeplácení zaměstnanců a nástrojař odborná profese je...
tady na Zlínsku bere schopný samostatný fachman na centru cca 150kč na hodinu ale to je u výroby forem, kdy má velkou zodpovědnost v seriové výrobě bude ta hodinovka mnohem menší
v středních čechhách to bude daleko víc
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

15. 6. 2017, 8:05

vidím to trochu jinak, je to nabídka pracovat v "rodinné firmě" (2+1 co jiného to je) kde se dají vydělat peníze podle toho, co dokážu nabídnout. Uvádět mzdu dost dobře nejde a myslím, že by to nabídku i deklasovalo. V takovéto firmě pracovat je přednost jinde, než jen v penězích.

Na druhou stranu znám z okolí inzeráty - plat až xx tisíc - pak se zjistí, že pochopitelně až po zkušební době ... a pak dotyčný dostane výpověď poslední den zkušební doby ... protože ta nárazová zakázka je už hotová.

Myslím, že je to dobrá nabídka práce a pokud někdo chce práci různorodou v malém kolektivu ... že to co umí či je ochoten se naučit dostane dobře zaplaceno.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

15. 6. 2017, 8:33

ještě doplním "chb" z pozice a se zkušeností majitele rodinné firmy
tam je strašně důležitý, jak si zaměstnanec a zaměstnavatel padnou do oka
je tam doslova partnerský vztah
od toho se odvíjí i plat atd
je to úplně něco jiného, než se nechat zaměstnat jako 1001. kus v montovně
....
abych předešel zbytečné diskusi - to samozřejmě neznamená, že i v té rodinné firmě majitel/zaměstnavatel nemůže být kreten/vydřiduch/atd nebo zaměstnanec lempl/hajzl (obecně, nevztahovat na konkrétní případ!!!!!)
Naposledy upravil(a) testone dne 15. 6. 2017, 8:58, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2017, 8:40

Tady snad nikdy nebude inzerát který by někdo nekomentoval jako že je něco špatně.Zrovna tenhle je podle mě ten o který bych se zajímal pokud bych přemýšlel o změně zaměstnání.
To že dotyčný nepíše kolik očekávat plat je naprosto v pořádku, protože to není agentura ,a o platu se jedná mezi čtyřma očima,navíc se očekává samostatný a gramotný zaměstnanec který umí psát a telefonovat.
On je rozdíl přijmout šmudlu co má doma hliníkovou hračku s Machem ,,bez čtrnácti dní tejden ",a když mu ukáže centrum tak má vytřeštěný oči z velikosti mašiny a výměny nástrojů , nebo pokud nastoupí kluk co si mašinu sám naprogramuje a nikdo si ho nemusí všimnout.Jak velký rozdíl asi v platu bude?? Přece není možný aby oba zájemci měli stejný plat ,Nebo snad jo ??
Vždycky pobaví když peníze řeší ti co vlastně o místo nemají zájem ,nebo nesplňují podmínky ,zřejmě si potřebují zjistit o kolik přišli svojí leností nebo neschopností :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

15. 6. 2017, 9:33

Se stačí podívat na justice.cz a o platu se dá udělat představa.
K.
MAS FU2A, TOS SM16A
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 6. 2017, 11:17

Bylo to mysleno jako dobre minena rada. Kdyz v dnesni dobe shanim lidi a neuvedu plat, neozve se mi prakticky nikdo. Pokud je nekdo schopny a predpokladam ze takoveho hleda, nebude ztracet cas jezdenim k nejakemu pohovoru kdyz ma spoustu jinych nabidek kde mzdu uvedou.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2017, 12:28

Proto se předpokládá že umí telefonovat :D Kdybych chtěl zaměstnat nehledal bych sliby z inzerátů velkých firem kde mě budou dřít co to dá ,ale spíš tu rodinou firmu,a hlavně bych rád viděl vybavení a pokecal s lidmi ,jestli je tam rozumná atmosféra .Hold už pro mě není nejdůležitější jen plat.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lishaack
Příspěvky: 172
Registrován: 22. 3. 2017, 6:09
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2017, 2:26

Je to tak, jak píšou nade mnou.

Tata potřebuje někoho, kdo jako první nebude bezhlavě řešit, jestli dostane u nás X a u Tondy za kopcem X + 500,- a nakonec tatovi zdrhne.
Budou se spolu vídat denně, diskutovat o práci nebo o tom co je potřeba atd. Tata za nikým nestojí s bičem a nehoní normy, je prostě jen potřeba za to umět občas vzít když na to přijde a taky u toho aj přemýšlet.
Je potřeba (aspoň podle mě) vidět pracovní prostředí, pobavit se o konkrétní náplni práce, zkušenostech a pak o platu. Jedna věc je, co sem napíšu a druhá věc je, co pak člověk uvidí na místě.
Nevím jak kdo, ale do své stávající práce jsem šel na pohovor a taky jsem nevěděl, kolik za to bude. Až podle pohovoru jsme se domluvili, jaké budou platové podmínky. Je to taky dost o tom, že když přijde někdo kdo je z jiného oboru a pojede od nuly, tak samozřejmě bude plat zase jiný než u zkušeného atd. A zase - vše je na domluvě.

Samozřejmě se může stát, že si nesednou - tak spolu prostě nebudou spolupracovat, nemá cenu nic lámat přes koleno a v takto malém kolektivu je prostě potřeba spolu vycházet. Od toho je zkušební doba.
Takže když budete mít zájem nebo budete o někom vědět, tak budu rád za zprávu.
A tož já sem tu přes povlaky, pokud chcete poradit, v tomhle mohu sloužit.
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 6. 2017, 2:56

No delej jak myslis, ja ti rikam jake mam osobni zkusenosti s hledanim lidi. Ptat se na penize neni nic bezcharakterniho nebo jak to nazvat, je to prece jediny duvod proc tu praci zamestnanci delaji :-)
I dneska je spousta vykuku kteri si mysli ze jim nekdo bude delat temer zadarmo a ti mzdy v inzerci neuvadi. Kdyz uchazec zavola, nebo absolvuje par pohovoru u takovych firem jen aby zjistil skutecnost, na ostatni obecne znejici nabidky nebude reagovat i kdyby slibovali nevimco. Je to podobne jako u "cena dohodou" na bazosi.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2017, 3:21

t256 píše: I dneska je spousta vykuku kteri si mysli ze jim nekdo bude delat temer zadarmo
To asi jo ,ale mám spíš pocit že je ještě víc těch co po absolvování rekvalifikace jsou tak dobrý že to můžou učit, a za 30litrů ani nevstanou z postele. :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

15. 6. 2017, 3:29

Já třeba na ceny dohodou na bazoši vůbec nereaguji, jo stačí zavolat, ale po pár zbytečných hovorech tě přejde chuť.
Ta firma má dle několik let starého daňového přiznání obrat 3M to není žádná výhra. Věřím, že zákazníci v tomto oboru moc neplatí, takže není na rozhazování na výplaty. Podle mě je jediná šance najít někoho ze stejné nebo vedlejší vesnice, kdo má zajištěné bydlení a nepotřebuje investovat do baráku nebo auta. Pak si s platem 15hrubého asi vystačí. Kdokoliv jiný potřebuje peníze bez ohledu na to, že by se mu práce líbila. A dělat přesčasy když má člověk rodinu tak to ani nejde, je třeba vyzvednout děti ze školky apod. Radši pak jde pracovat do automobilky. Kde dostane 24 hrubého nástup 8h směna a nemusí nic umět, navíc dostane prémie, plat mu poroste každý rok a to v malé firmě neuvidí.
Naposledy upravil(a) Carl_FM dne 15. 6. 2017, 3:31, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1866
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

15. 6. 2017, 3:30

To máš těžký - jsou "podnikatelé" a "podnikatelé"... někteří vědí proč jejich zaměstanci chodí do práce a jiní to zase třeba nevědí... (já vím že chodí do práce kvůli penězům)

Já třeba jsem si už dneska spočítal a naplánoval v Excelu kolik budu zaměstancům platit za hodinu jejich práce hrubýho a kolik bude superhrubá mzda - tak aby oni byly spokojení a já abych vydělal.

A klidně takhle dopředu ti můžu napsat že pokud pojedu dál podle plánu tak za rok a půl zaměstnám jednoho až dva lidi podle množství zakázek a nabídnu jim nástupák 180 Kč/hod. tj. v super hrubý mzdě pro mě náklad cca 260Kč.

A buď budu spokojen a bude vydělávat nebo ne a rozloučíme se...

Proč mají tedy podnikatelé a velké firmy problém se sdělováním mzdy dopředu? Já vám odpovím - buď nevědí kolik sami vydělají (prostě si to neumí spočítat a nebo nemají jistotu) a nebo u velkých firem prostě lidi obírají a platí málo a proto to nezveřejňují...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Prace“