Praca CNC programatora

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

12. 3. 2018, 8:35

Mám kamaráda. Vyučený nástrojař. 10 let pracoval v nástrojárně. Pak sehnal nějaké stroje a začal pracovat na vlastní pěst. Jednu frézku si sám předělal na CNC a začal se učit s Inventorem a SolidWorksem. Po pár letech už ho nebavilo trčet od rána do noci u sebe v práci, ženu a děcka viděl vlastně jen v posteli.
Nechal se zaměstnat u firmy s CNC mašinama a po roce přesedlal do kanclu. Dělá kostruktéra a ty mašiny programuje.
A je tam za velikého šéfa, protože pokud mu někdo řekne, že to nejde, tak si stoupne k mašině a všem ukáže, že to jde.
A teď bude šéfovat konstrukci, protože zatím nemají nikoho s titulem, kdo by se mu vyrovnal.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

12. 3. 2018, 8:47

Samozrejme, s tym suhlasim ze sa to nauci iba programovanim a programovanim, ALE!
Nespravne postupy sa moze naucit aj doma a je lepsie ked mu to raz niekto ukaze ako sa to ma, ako keby mal badat a stracat cas.
Moj brat tak vyucil a zasvatil uz troch ludi.
Títo si to vsak odkrutili aspon rok pri masine.
a to: MART76

Pred takymi ludmi davam klobuk dolu. To su tzv. majstri svojho remesla, pretoze ked vidim co niektori konstrukteri vymyslia tak sa iba chytame za hlavu a volame aby to prerobili.
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

4. 4. 2018, 9:16

prochaska píše:
jafi píše:Kupit si svoje cnc a skusat a skusat? To snad nemyslite vazne.
Ovšem že to myslím vážně. Sám jsem to přesně tak udělal. Programovat (cokoliv, počítače i CNC) se člověk naučí jen programováním, nijak jinak. Když se to bude od nuly učit v pracovním poměru u nějaké firmy, tak to jednak půjde pomalu (kdo nechá začátečníka tři dny sedět v kanclu a programovat čtvereček s dírkou, když to opravdový programátor udělá dřív než se mu uvaří voda na kafe), jednak může pochytit omezené či nesprávné firemní postupy a nikdy se nedozví, že je to úplně špatně :-) Tady na fóru mu to lidi aspoň (byť bez servítků) řeknou :-)
Pokud nedelas v kusove vyrobe, muzes si zkouset programovani na stroji, zatimco ho obsluhujes. :) Takto jsem se ucil ja.
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

16. 4. 2018, 3:25

PeteCZ píše: Pokud nedelas v kusove vyrobe, muzes si zkouset programovani na stroji, zatimco ho obsluhujes. :) Takto jsem se ucil ja.
U nekterych novych stroju to jde. Makat a zaroven programovat - pokouset se o neco jineho.
Ja zacal na Tesle kde jsem videl jen jeden radek a cely program jsem zalohoval na derny pasek.
Nove veci jsem se ucil po praci (stipl jsem si odchod ze zamestnani) a pak makal zadara - nebylo to malo hodin.
Proste staci jen chtit :wink:
cent610
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 4. 2018, 8:07

24. 4. 2018, 8:39

k té práci, za 10 a víc let, určitě bude, určitě se budou dál vyrábět auta atd, takže tato práce bude potřeba, jak již někdo psal výše, je možné že obshluha už nebude tak potřeba u cnc strojů, ale to je hudba budoucnosti a pro TOP firmy, který na to mají ... je spousta firem malých co mají staré konvenkční soustruhy ale dost z nich zainvestovalo do nových cnc (využily dotace z EU 40-50% z PC) ... jinak finančně velká firma víc peněz menší mín to je jasné ... :) kolik má programátor nevím, ale dá se zjistit ze portálu nabídek práce,

každopádně počítej s tím, že v menší firmě nebude stačit jen sedět u počítače, ale dost často být i u stroje ...

třeba obsluha soustruhu v menší firmě se pohybuje 20-25k hrubýho, ve větší firmě kde se dělá na směny to je 35-40k hrubýho ...

trochu odbočím, ale třeba kluci z učnáku (zámečník) co nic neumí, ani svářet, hned po škole v menší firmě mají tak základní mzdu, ve velký dostanou už i 20k, ale v té velké třeba fakt nic umět nemusí, stačí ukázat že má chuť se učit a starší ho to naučí, ale jak vidí že je to lempl co se fláká a nic ho nezajímá tak se ho zbaví během zkušebky .. u té malé firmy to tak být nemusí, ti mají nedostatek lidí a za ty malý peníze jim to třeba i stačí takovýto člověk ..
LukasGunther
Příspěvky: 429
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

24. 4. 2018, 1:45

cent610 píše:jinak finančně velká firma víc peněz menší mín to je jasné

třeba obsluha soustruhu v menší firmě se pohybuje 20-25k hrubýho, ve větší firmě kde se dělá na směny to je 35-40k hrubýho ...
pises velky nesmysl... pracoval jsem v male firme 3 zamestnanci a sef s sefovou 200kc na hodinu plus placena doprava a obedy a hlavne jedna smena... Velka firma Zako turcin 150 na hodinu dve smeny system vyplat na procenta takze musis makat aby si dosahl 100% vydelku atd... hnus hnus hnus.

Barumka tam mas cca 180 na hodinu spousta benefitu ale 4 smeny provoz takze jeden vikend mas snad nekdy volny jinak jedes jak osel cely rok...
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

24. 4. 2018, 3:08

Zdravím,

s tymi dotaciami to nieje take ruzove ako pisete.
3 roky musis podnikat, a hlavne musis mat znamosti alebo firmu ktora ti urobi projekt.
Take firmy beru 15-20%.
Po druhe: musis to zaplatit a peniaze mozu byt v nedohladne.
A samozrejme nekonecne vela byrokacie a papierovaciek.

U nas ma nas zamestnanec 7€ na hod, zaplatene obedy a ked potrebuje odist tak ide a ku masine idem ja.
Mne ako sefovi to vychadza na hodinu 3,5€ a mesacne odrobim min. 350 hod. Hold bez prace niesu kolace.
Pozdravujem
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

25. 4. 2018, 8:15

LukasGunther píše:
cent610 píše:jinak finančně velká firma víc peněz menší mín to je jasné

třeba obsluha soustruhu v menší firmě se pohybuje 20-25k hrubýho, ve větší firmě kde se dělá na směny to je 35-40k hrubýho ...
pises velky nesmysl... pracoval jsem v male firme 3 zamestnanci a sef s sefovou 200kc na hodinu plus placena doprava a obedy a hlavne jedna smena... Velka firma Zako turcin 150 na hodinu dve smeny system vyplat na procenta takze musis makat aby si dosahl 100% vydelku atd... hnus hnus hnus.

Barumka tam mas cca 180 na hodinu spousta benefitu ale 4 smeny provoz takze jeden vikend mas snad nekdy volny jinak jedes jak osel cely rok...
Zkl Brno mistr co nerozumi vyrobe 60tis mesicne + ctvrtletni premie. Pracovnik 130-200Kc/hod(meridla si kup za svoje). Tam je to spise strafika pro pratele :oops: .
Jina mala firma inzeruje plat od220Kc/hod (prace na jednu smenu) a pri podpisu jen 140 kc/hod (socialni zazemi des - srat na kybl).

Nejhorsi jsou nabidky od agentur, jen sliby a kde nic tu nic. :twisted: :!:
Odpovědět

Zpět na „Prace“