LJayova dílna

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

31. 5. 2016, 10:57

bu_bu píše:Jednodušší mi to připadá takhle, už asi 10 let mi to slouží
Obrázek
Stačí po rozebrání panenky udělat pístnici jiné dno s přípojkou pro hadici, do panenky kus trubky s víčkem. Dole pak nic nepřekáží, neplete se pumpovací páka a nechá se za ní i pořádně zabrat
To je zajímavý nápad, to by mě nenapadlo :roll:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

31. 5. 2016, 8:36

A proč se ve vláknu na frézku řeší nějakej lis?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 5. 2016, 8:42

Protože tady ho nikdo nikdy hledat nebude a LJay si vlákno lisem zasvinil sám :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

1. 6. 2016, 9:37

jova, Thomeeque: abych tu nešířil hlouposti, tak sem páku včera ještě jednou zkusil nasadit obráceně :) Po snýtování a vypodložění spojovacího ramena (základna / páka) se s tím dá pumpovat i v zátěži, protože se to přestalo celý křivit. Kvůli jinýmu způsobu přepákování to jde ale znatelně hůř, než když tam mám nasazenou tu upravenou páku.

bu_bu: tipnul bych, že se to zavzdušňovalo přes pumpovací pístek, který ve válci těsní jen jeden O-kroužek. Už sem si všimnul, že při větším tlaku ve válci a určitým stupni náklonu pístku z toho odkapává olej. Až bude čas, tak do toho pístku budu muset nechat vysoustružit drážku pro druhý O-kroužek.

lubbez, fmodel: protože sem nechtěl kvůli třem fotkám lisu zakládat separátní vlákno. Stávající téma sem přejmenoval, tak snad bude spokojenost :)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

1. 6. 2016, 10:05

LJay píše:jova, Thomeeque: abych tu nešířil hlouposti, tak sem páku včera ještě jednou zkusil nasadit obráceně :) Po snýtování a vypodložění spojovacího ramena (základna / páka) se s tím dá pumpovat i v zátěži, protože se to přestalo celý křivit. Kvůli jinýmu způsobu přepákování to jde ale znatelně hůř, než když tam mám nasazenou tu upravenou páku.
jasan :)
LJay píše:protože sem nechtěl kvůli třem fotkám lisu zakládat separátní vlákno..
Třema fotkama to začne a za chvíli jsou to tři stránky zajímavýho oftopiku, kterej už pak ale nikdo kromě pamětníků nenajde, škoda nezaložit každýmu strojku svoje vlákno. Teď už by to mohl kuchnout leda admin..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

1. 6. 2016, 1:59

Ano i offtopic je zajímavý
a nacházím diskuse ,které mají smysl
a nápady které jinak zapadnou
:D :P
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

15. 6. 2016, 12:48

Thomeeque píše: Třema fotkama to začne a za chvíli jsou to tři stránky zajímavýho oftopiku, kterej už pak ale nikdo kromě pamětníků nenajde, škoda nezaložit každýmu strojku svoje vlákno. Teď už by to mohl kuchnout leda admin..
Tak pokud by se s tím adminovi chtělo dělat, tak mně to určitě vadit nebude. Pokud budu stavět něco dalšího, tak rovnou založím nový téma.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2016, 8:11

treba i chtelo ale s casem je to na prd
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“