LJayova dílna

fotky našich strojů, aneb co máme doma

Re: LJay - "nízkonákladové" frézky

Příspěvekod Francotirador » 31 kvě 2016, 10:57

bu_bu píše:Jednodušší mi to připadá takhle, už asi 10 let mi to slouží
Obrázek
Stačí po rozebrání panenky udělat pístnici jiné dno s přípojkou pro hadici, do panenky kus trubky s víčkem. Dole pak nic nepřekáží, neplete se pumpovací páka a nechá se za ní i pořádně zabrat

To je zajímavý nápad, to by mě nenapadlo :roll:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Francotirador

Příspěvekod lubbez » 31 kvě 2016, 20:36

A proč se ve vláknu na frézku řeší nějakej lis?
lubbez

Příspěvekod fmodel » 31 kvě 2016, 20:42

Protože tady ho nikdo nikdy hledat nebude a LJay si vlákno lisem zasvinil sám :wink:
fmodel

Re: LJayova dílna

Příspěvekod LJay » 01 čer 2016, 09:37

jova, Thomeeque: abych tu nešířil hlouposti, tak sem páku včera ještě jednou zkusil nasadit obráceně :) Po snýtování a vypodložění spojovacího ramena (základna / páka) se s tím dá pumpovat i v zátěži, protože se to přestalo celý křivit. Kvůli jinýmu způsobu přepákování to jde ale znatelně hůř, než když tam mám nasazenou tu upravenou páku.

bu_bu: tipnul bych, že se to zavzdušňovalo přes pumpovací pístek, který ve válci těsní jen jeden O-kroužek. Už sem si všimnul, že při větším tlaku ve válci a určitým stupni náklonu pístku z toho odkapává olej. Až bude čas, tak do toho pístku budu muset nechat vysoustružit drážku pro druhý O-kroužek.

lubbez, fmodel: protože sem nechtěl kvůli třem fotkám lisu zakládat separátní vlákno. Stávající téma sem přejmenoval, tak snad bude spokojenost :)
LJay

Příspěvekod Thomeeque » 01 čer 2016, 10:05

LJay píše:jova, Thomeeque: abych tu nešířil hlouposti, tak sem páku včera ještě jednou zkusil nasadit obráceně :) Po snýtování a vypodložění spojovacího ramena (základna / páka) se s tím dá pumpovat i v zátěži, protože se to přestalo celý křivit. Kvůli jinýmu způsobu přepákování to jde ale znatelně hůř, než když tam mám nasazenou tu upravenou páku.

jasan :)

LJay píše:protože sem nechtěl kvůli třem fotkám lisu zakládat separátní vlákno..

Třema fotkama to začne a za chvíli jsou to tři stránky zajímavýho oftopiku, kterej už pak ale nikdo kromě pamětníků nenajde, škoda nezaložit každýmu strojku svoje vlákno. Teď už by to mohl kuchnout leda admin..
Thomeeque

Reklama

Průmyslové snímače tlaku, hustoty, teploty, průtoku a výšky hladiny.
Staňte se partnerem jednoho z předních výrobců prumyslových snímačů v Evropě
www.aplisenscz.cz Jičín, Jaselská 636, PSČ 506 01 tel. 737 423 730

Příspěvekod pavlaxy » 01 čer 2016, 13:59

Ano i offtopic je zajímavý
a nacházím diskuse ,které mají smysl
a nápady které jinak zapadnou
:D :P
pavlaxy

Příspěvekod LJay » 15 čer 2016, 12:48

Thomeeque píše: Třema fotkama to začne a za chvíli jsou to tři stránky zajímavýho oftopiku, kterej už pak ale nikdo kromě pamětníků nenajde, škoda nezaložit každýmu strojku svoje vlákno. Teď už by to mohl kuchnout leda admin..

Tak pokud by se s tím adminovi chtělo dělat, tak mně to určitě vadit nebude. Pokud budu stavět něco dalšího, tak rovnou založím nový téma.
LJay

Příspěvekod robokop » 15 čer 2016, 20:11

treba i chtelo ale s casem je to na prd
RoBoKop
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
robokop
Site Admin

Předchozí

Zpět na naše mašinky