Mala dielnicka

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

3. 12. 2017, 12:50

Nazdar toto forum poznam uz dlho a vlastne mi pripomenulo moju jednu osudovu chybu v zivote ked som zistil co by ma naozaj bavilo v zivote robit, chodil som na strednu skolu automechanik, v jeden vecer som narazil na toto forum a stravil vela casu jeho citanim, neskor som sa zaregistroval a zalozil aj nejaku tu temu. Mozte ma poznat aj zo svarfora. Teraz mam 23 rokov a zacinam realne rozmyslat ze by bola kovovyroba to co by ma zivilo.
Podme teda k veci ako nahle som zacal zarabat tak viac menej vrazam do dielne a nejakeho toho hobby auto-moto alebo cestovanie.
Fotky s nejakym vercajchom pracami a popisom

Obrázek
vrtacka s dorobenym chladenim stolom lampou a krytom na spony, nieje to moc pouzitelna masina treba si ju dokoncit hlavna pricina bude vsetkym znama vola vo vretene a neustale prehadzovanie remenov ( z casti vyriesilo chladenie )
Brusku jej kupu nelutujem za ten peniaz je slusna aj ked ju chcem vymenit za bad20 / elko
a v pozadi doma robeny lis ktory som staval koli jednemu vyhnutemu zvarencu
Obrázek
"skodovka" pouzivam ju na meranie klukoviek tak vypadala ked som ju kupil
prisla do rany za par korun asi len 30 eur viac menej doma zavadzia :D
Obrázek
cista :D a rybiny tiez precistene od hrdze + nove hroty a nejaka ta vazelina
Obrázek
Cocka Jassic 160 a nou to vlastne aj cele zacalo prva hodnotnejsia dlho vytuzena vec v dielni zvaranie je obor co ma zvlast bavi a momentalne aj zivy
vozik je samodomo jej kupu rozhodne nelutujem
Obrázek
kompresor nemam na fotke ale mam presne tento 52DC zatial mi postacuje, pomohol mi streknut auto rozobrat napravy, vela veci vycistit je to naozaj vyborny pomocnik ci uz po pripojeni razoveho utahovaku alebo hvlp pistole
Potom mam pilu evolution rage ale jej kupu lutujem je to sice kvalitny ale drahy rez tct kotucom
nostalgicke okienko
Obrázek
torzny momentak od tony ( ktory udajne nieje moc presny ) mam ho len na ozdobu zohnal som ho za dobry peniaz nepracoval este je komplet zo zarucnym listol
tak isto aj tuto malu tona golu
Obrázek
velky pomocnici u mna v garazi
Obrázek
Obrázek
vela rucneho naradia tu mame goly 1/4, 1/2, 3/4, 1
Obrázek
Obrázek
meradla to je moja ♥ ( sublery analog/digital, mikrometer, uhlomer analog/digital, radiusove mierky, zavitove metricke mierky, sparove mierky, hlbkomer, nozove pravitka, odchylkometre, momentove kluce ... )
Obrázek
Obrázek

mam rad aj finalnu upravu vyrobkov - lakovanie ale to zatial len okrajovo nemam a ani tak skoro nebudem mat peniaze na nejake lepsie vybavenie tak len klasika spomenuty kompresor odkalovac regulator hvlp pistole rozne trysky plnic laky alebo smejdne farby podla chuti
Obrázek
dewalt excentricka bruska D26410 - vyborny pomocnik pri priprave lakovania
Obrázek
toto leto som vymenil pc aby mi utiahol autocad a konecne som sa dostal ku nemu a zacal v nom pracovat dalsia vec ktoru by som sa chcel naucit co najlepsie
nieco z prac
renovacia stelly na motoplosine na ktoru som sa pytal aj na tomto fore ( vzduchove piesty ) nakoniec to vyriesil 2.5 tonovy zdvihak
Obrázek
Bandet steelies - vyroba stolice na presne rozrezanie plechacov a jeho opetovne zvarenie ( rozsirenie )
Obrázek
Obrázek
Obrázek

takzvany celozivotny projekt :D a aj najviac milovana vec v mojom svete bohuzial teraz nanu nieje moc casu :(
Obrázek
Obrázek

co by som chcel do buducna ?
Sv 18, FA3, Bad 20, nejaku tu rucnu plazmu Jasic no uvidime ako bude ..... samozrejme sa s tym aj co najlepsie naucit pracovat
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

25. 12. 2017, 11:05

SV 18 RA mam uz doma teraz planujem ist pozriet brusku BAD 20 aka je odchylka na hriadeliach brusky v tolerancii ?
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

25. 12. 2017, 10:59

Novy potomok do dielne
http://stuntrider.rajce.idnes.cz/Svarforum/" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to klasika SV 18 RA 1000mm viac o nej neviem chcem spravit klasicku udrzbu 7 rokov stala v dielni kde sa pracovalo s drevom nebol tam olej tak som to zacal rozoberat budem menit olej remene a nejake drobnosti co bude treba tesnenia
pokupit naradie a vela sa ucit, viac odomna nedostanete som uplny amater :lol: , samozrejme ze sa tomu snazim pochopit citam o tom pisem si o tom a tak ...
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

29. 12. 2017, 11:20

Gratulujem k prirastku. Neviem ako si na tom s priestorom pre umiestnenie sustruhu, ale pokial ti mozem poradit tak ho otoc opacne a daj ho tak 1m od steny. Tak aby si pri sustruzeni stal chrbtom k stene a zadna strana sustruhu bola do miestnosti. Je to praktickejsie ked treba cistit masinu a je lepsi pristup k ostatnym castiam ak by ju niekedy trebalo opravit.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2017, 1:41

Já to mám zase přesně obráceně, abych měl dost místa před soustruhem, protože tam přijde skříňka s nástroji a stolek na obrobky a podobně. Pak se stačí jen otočit a nemusím obíhat soustruh, když potřebuji nějaký nástroj. Za soustruhem mi stačí úzký průchod, protože soustruhy bývají dělané tak, aby nevyžadovaly každodenní přístup zezadu. V nejhorším se hodí na dva paleťáky nebo na tanky a povytáhne, ale to jsem za posledních 20 let dělat nemusel. Soustruhy volně v prostoru jako to bývalo ve fabrikách si stejně už nikdo nemůže dovolit :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

30. 12. 2017, 3:36

taky to mák kousek od zdi asi 80cm a nad soustruhem skříňky a neni problém ho přesunout za pár desítek minut ale pak znovu postavit usadit vyvážit zabere o dost víc času...jo ještě na 18-ce se vytahuje vana směrem dozadu...to jsem si jaksi neuvědomil...mašina už byla opravená vyvážená nalakovaná a já tam dělal atletické pozice s mou neatletickou váhou abych tam tu vanu dostal
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

30. 12. 2017, 3:42

Dakujem, sustruh budem po oprave ustavovat do definitivneho stavu - ovsem az sa podari a donesiem na jar - leto frezu pridem o garaz a potom si budem moct dovolit zobrat aj viac miesta pre sustruh teraz je tam este auto

Obrázek
Miesta je naozaj malo do dielne sa nezmesti nic preto som uz obetoval aj garaz kde je momentalne sustruh teraz sa tam zmesti este auto ale ked bude doma freza uz sa tam auto nezmesti potom to rozmiestnim tak aby bol pristup ku vsetkemu dakujem za pripomienky ako amaterovy mi to moc pomoze

Obrázek
Tu mame brusku dlhsie som sa rozhodoval pre aku sa rozhodnut zapacilo sa mi elko a bad 20 ostatne su uz zbytocne velke pre mna donedavna som mal dvojkotucovku einhell ktoru vydiet v albume rajce tak som si vyskusal a zistil ako by mala vypadat dvojkotucovka co som kukal tak brusky bad 20 su serie 3 alebo 8 je tam rozdiel v rokoch cca 10 rokov ja mam tu starsiu 3
nahodov keby mal niekto ku nej okumentaciu moc by ma potesil
plany do buducna ostavaju rovnake : pasova pila, Freza FA3 + naaaastroje a ucit sa ucit sa ucit sa
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

29. 1. 2018, 9:18

Obrázek
Vedel by mi niekto poradit ako zhodim koleso na prehadzovanie rychlosti ? Mam pod sklickom plno pilin a neviem ake rychlosti tam radim
A naco sluzi paka na "zapinanie matice" teda pod cervenou farbou tou mojom neviem pohnut
a na hviezdici nortonovej skrine mi nejde zaradit 8, 9 a 10 vobec a 7 ta tam ako kedy skoci myslim ze v nortonke nieje olej mohla by to byt pricina ?
a paka vretenika pre normalny a strmy zavit ( teda ta lava ) mi ide lahko ako keby tam chybala daka strunka paka je funkcna lebo obcas sa stretnu zuby len to proste ide velmi lahko
a Dakujem za odpovede
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
qwer
Příspěvky: 1294
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

29. 1. 2018, 10:22

To koleso radenia rýchlosti- pod ním- v tom krku sú proti sebe dva otvory, posvieť si baterkou- vo vnútri je kuželový kolík- natoč si radič rýchlostí tak aby sa ti dal vyraziť cez tie otvory. Tu páku na zapnutie matice zapneš iba ak máš vedlajšiu páku v nulovej polohe. Ak chceš radiť v nortonke, musíš mať na pravej strane zapnutý nejaký posuv (nie v medzipolohe), na lavej tiež, a potočiť vretenom- malo by to tam skočiť ( no musí byť zapnutá páka posuvu- na pravej strane suportovej skrine). Ta páka na vreteníku- vytoč tie 4 imbusáky, opatrne to vytiahni z vreteníka, no zakry si handrou lavú stranu- je tam dierka, a v nej strunka a gulička. Tá strunka vie vyskočiť, no asi ju tam nemáš, alebo je zlomená. To zabezpečuje tu aretáciu.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

30. 1. 2018, 3:52

Dakujem velmi pekne dnes ked pridem z prace sa vrhnem na to :)
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

31. 1. 2018, 9:13

uz konecne vidim na rychlosti
uz som pohol aj tou pakou
rychlosti 8 9 10 som tam stale nedostal teraz som v pomikove ci pomoze olej alebo to rozobrat :S
vedel by si mi prosim povedat aka struna by to tam mohla byt ?
http://www.soustruh.cz/catalog/index.php?cPath=22_29" onclick="window.open(this.href);return false;
Dakujem za rady moc pomohli
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

6. 2. 2018, 9:29

dnes som dokoncil tu paku vreteniku na zavity robota je to celkom v pohode ani sa nema co pokazit pokial nepadne strunka do sustruhu
popisal som emaily do 4 firiem kde robia GO 2 z toho boli ochotne odpisat vanu na triesky uz nezozeniem tak ide na rad alternativa zajtra ju idem vyrobit v praci mame tam ohranovak tak by to malo dako vypadat
a zajtra snad zohnam trn do pertlovacej sady na 6 mm a vyrobim trubku ktora ide z cerpadla do roztrojky lebo moja original tiekla
foto nahram neskor
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

12. 2. 2018, 9:23

tak mam hotovu vanu na spony z casti
mam hotovu trubku na mazanie
teraz idem rozhybat mikrometricky doraz snad to pojde
Dat masinu do vahy
foto nahram neskor
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

21. 2. 2018, 2:04

tak sa mi podarilo rozhybat mikrometricky doraz
mam viac menej hotovu vanu na spony
hlavna trubka na mazanie vretena nezapasovala tak ako by som chcel nevadi nejako to dospekulujem
a zase veeeela cistenia

foto v albume
http://stuntrider.rajce.idnes.cz/Svarforum/" onclick="window.open(this.href);return false;
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

23. 2. 2018, 3:29

- vyrieseny filter pre vretenovy olej
- vyriesena trubka na vretenovy olej
- vyvazene ( nie strojnou vodovahou zatial na 0.05mm )
- dokoncena vana na spony
- zohnal som vyskomer :D

v plane mam naist strartene rychlosti v nortonke
odmasnit masinu
vymenit hadice na chladenie
casom zrepasovat noniusy
odstranit unik oleja

foto su :
http://stuntrider.rajce.idnes.cz/Svarforum/" onclick="window.open(this.href);return false;
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“