Moje AZX 7050 přestavba na cnc

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

13. 1. 2012, 7:55

Je to frezka AZX 7050. rozjezdy budou 200x600x Z 400 Je tam MK4
šrouby 16x5 kuličkove a na Z 20x5
motory a elektronika od Gravosu. DĚKUJU ZA KONZULTACE KLUCI :wink:
Mašinka je čína. nebyla zaškrabaná vůle značne... šrouby tam byly pruměr 26mm stoupaní 2,5 mm totalní paskvil... ani metrika ani trapez prostě hruza.

Začal jsem stavbou stojanu, pokračoval jsem rozebraním stolu a zaškrabaním spodního dílu stolu( zakladny) .Prostřední díl jsem dal zabrousit do fabriky protože byl skroucenej 5 stovek a asi bych to spravně nezaškrabal. poslední 3 díl mne ještě čeká zaškrabat včetně sloupu.
škrabák jsem si udělal z kotoučku pilky na kov HSS 30. a mám i jeden origoš narex. tušírovací barva je jenom običejna praškova z olejem skoušel jsem červenou a zelenou. nakonec jsem zustal u te zelené. pravítko mam somet a to druhe na fotkach mi udělal kamoš ve fabrice na brusce. prí to brousil 8 hodin chudak :D
pokračoval jsem obroušením odlitku a doplněním par zavitu na vymezovací šrouby protože mám teť krátke ty klíny po zaškrabaní. došteluju tu vůli zatím šroubkama.
nasledovalo pak složení a vyroba matky pro první osu a uložení ložisek a noveho šroubu.
problem je u mě ten že když chci něco vyrobit musim tu frezku složit vyrobit vyrobek, a zas rozebrat a tak dokola. prostě freska děla díly na sebe
práce je to ale fajn baví mne to a užasně se odreaguju po tydnu v kanclu :)
to je asi tak zatím vše. fotky jsou v archivu pokud mate zajem koukněte se. tady je odkaz:

http://czshare.com/2479506/L9_O/freza_2.rar" onclick="window.open(this.href);return false;

omluvte kvalitu fotek, je to jenom mobilem.
Přílohy
100_2460.jpg
IMG_0501.JPG
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

15. 1. 2012, 4:18

mam dotaz :
1, někdo tady psal v jinem vlákně že pokud jsou ty vymezovací klíny malé, čož je po zaškrabaní teť můj případ, prí se to dá nějak podložit... jak se to dělá?? ustřihne se nějaký plech?? drží to tam potom jak??
2, až budu vyrabět uchyty pod motor, zčeho je udělat ? dural nebo ocel?? dural mam plotnu tlustou 10mm a železnou 8 i 10mm

Edit:
přikladam sem manual. psali si o nej už dva lidi tak ho dam sem. je ale v němčině.
Přílohy
navod 7050.rar
(2.19 MiB) Staženo 467 x
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

17. 1. 2012, 11:09

nikdo neporedí ? :(
Mirek.N
Příspěvky: 21
Registrován: 30. 12. 2011, 9:53
Bydliště: Břeclav

17. 1. 2012, 11:36

Pokud jsou ty klíny jenom trochu menší, stačí je vepředu uřezat a prodloužit aby šly zatlačit hlouběji.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2012, 3:20

Na male kliny je mozno nalepit spesl Hiend hmotu ktera se drive jmenovala turcit a do dnes s ni delam jen nevim jak se po novemu jmenuje ( je to plast ). Po nalepeni se zaskrabava stejne jako vsechny ostatni plochy.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 1. 2012, 6:06

Mirek.N píše:Pokud jsou ty klíny jenom trochu menší, stačí je vepředu uřezat a prodloužit aby šly zatlačit hlouběji.
Nějak se v tom zaplétáš, napřed uřežeš a pak prodloužíš. Litinu, jak prodloužíš, když na silnějším konci bývá zářez na štelovací šroub.
S tím turcitem je to dobrý počin, jen to nevím, jaký nejslabší se dodává.. pokud stačí např. 0,5 mm jde klín podložit i přesnou planžetou a zpravidla se nemusí ani přeškrabat. Ale je dobré to stejně opsat, zda to dobře sedí.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

17. 1. 2012, 10:51

klíny jsem zaškrabal a sedí dobře akorat mi to nedotahne ten štou. chtělo by to tak alespoň o 3 desetiny víc. je to ten typ co ma jeden šroub v drážce. nova drážka tam nevleze.. skusím nějaký plech.. pokud to nepujde skusil bych tu hmotu... uvidím. dikes
Mirek.N
Příspěvky: 21
Registrován: 30. 12. 2011, 9:53
Bydliště: Břeclav

19. 1. 2012, 7:07

Josef píše:
Mirek.N píše:Pokud jsou ty klíny jenom trochu menší, stačí je vepředu uřezat a prodloužit aby šly zatlačit hlouběji.
Nějak se v tom zaplétáš, napřed uřežeš a pak prodloužíš. Litinu, jak prodloužíš, když na silnějším konci bývá zářez na štelovací šroub.
Konec se zářezem na štelovací šroub uřežeš, klín zasuneš, změříš délku, o kterou potřebuješ prodloužit, tuto délku uřežeš s tenkého konce klínu a tento zbytek vevaříš mezi silnější konec klínu a uřezaný konec se zářezem.
Je to hrozně napsané, ale výrobně jednoduché. Já to umím vyrobit, se spisováním je to o dost horší.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 1. 2012, 7:13

Já taky umím vyrobit nový klín, ale prodloužit starý je nad moje síly.
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2012, 10:53

To Kvako1: pohony vcera dorazily :D
To Josef: novy klin vyrobit neumim :( , tak je taky zkracuju (stelovaci srouby na obou koncich) a prodlouzim "nejak" pritlak sroubu na tlustym konci.
Kliny s jednim sroubem nemam rad. Na tech klinech je krasne videt, jak to hosi v asii neumi. Protoze kdyz je do "kuzele", bez skrabani s tim nic neudelas
a poradne to seridit nejde.. To je pak lepsi, kdyz to ma ty bocni stelovaci srouby.
Mirek.N
Příspěvky: 21
Registrován: 30. 12. 2011, 9:53
Bydliště: Břeclav

19. 1. 2012, 12:18

Nový umím vyrobit také, ale je to zbytečné, u FA4U to mám navařené už 15. let bezproblémů.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

19. 1. 2012, 4:43

[quote="Mirek-Gravos"]To Kvako1: pohony vcera dorazily :D


Tak to je super. stavil bych se příští tyden asi ve středu. zavolám.

tak ty klíny jsem zatím vyřešil tak že je dotlačím zboku jak píše Mirek.
jinak už mam domluvené i zabroušení toho stolu s T drážkama. škarabat to takhle by byla sebevražda. je to jenom vyfrezované. pak to jenom trochu škrabnu a bude to.
až to bude všechno prěbroušené a zaškrabané začnu něco dělat stěmi klíny. asi si je necham vyrobit nové. kamaraduv syn chodí na strojirenské učiliště tak ho zaukoluju. prí na praxi nemají co dělat.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
budou mi tam i brosit ten stul. :D
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2012, 8:52

Tak to je Kvako1 uplne super, kdyz ty mlady do te akce zaangazujes. Ono se jim to treba hned nepovede, ale pak to pujde :D .
Lecos se nauci a pochopi. Kdybys nebyl tak daleko, sel bych do toho s nima. Ja kdysi tvrdil, ze uz nic studovat nebudu. A ted zjistuju, ze je toho
tak strasne moc, co jeste neumim a najednou ke staru bych snad zase zacal vjeci poznavat a studovat :lol: .
Jenze ono je to cele o tom, jestli mame jeste od koho se to naucit a mit ho za nedostizny vzor.
A cele je to dnes take o tom, ze ty mladasove tam nemaj nic na praci!!! A ze uz neni ten dedek, co je "srovna" a nauci je to remeslo.
Ten "grif" a tu uctu a lasku :D . Potazmo hezky pocit z dobre udelane prace. Ten se dneska nenosi a nevyucuje :( .
Omlouvam se vsem dobrym kantorum, mistrum OV, a vsem, co se snazi dobre remeslo ucit a zachovat ho, za muj mirny skeptismus....diky foru
jsem stale optimista, ze ten um v budoucnu neztratime.
Take omluva za OT od mirka.
Jinak Kvako1, ja s timhle zacal pred 20ti lety, byl to muj velky sen, jmenovalo se to RF40 a byl to nemlich asi stejnej kram. Stal me tenkrat 120t.
a to byly velky prasule. Pul roku jsem na tu frezku vydelaval na MN80ce a pak jsem na ni udelal spoustu prace, a taky 1. NCcko!! a dneska toho nelituju.
Uz ji nemam, ale vzpominam na ty hektycky casy...a nikdy na ni nezapomenu :D .
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

19. 1. 2012, 11:33

jj to je přesne ono. mluvil jsem z technologem toho učiliště i z mistrem od brusičů a víš co je hlavní problém?? oni kluci by rádi něco dělali a vyraběli ale v tyhle "zasraný" době nemají materiál a nikdo jim jej nedá.. nejsou prachy.. říkali mi že pokud donesu matroš tak není problém vyrobit teměř cokoli.. jsem to tam prolezl a pomalu bych brečel jak tam stali ty stroje.. desítky mašin a neběžela ani jedna.. jak jsem chodil do školy já , tak si nepamatuju žeby jediná stala. všude se makalo..holt jiná doba
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

20. 1. 2012, 11:06

Klucí, nebrečte! Nakonec Bobeše strčej cikáni do pytle a prodaj do cirgusu :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“