ELM servo controller

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Uživatelský avatar
dslav
Příspěvky: 208
Registrován: 18. 12. 2006, 4:07
Bydliště: Hošťálková - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2008, 4:13

netusil som,ze je to profi forum.
Promiň, nechal jsem se unést. Klidně se ptej.
1. Kde nestačí síla použij rozum.
2. Kde nestačí rozum použij sílu.

Dušan Slavětínský

http://www.valachnet.cz/~slavetinskyd/MegaCNC" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.valachnet.cz/~slavetinskyd/RcMix" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2008, 6:02

jaro.va píše:
Kopi. píše:Profi fórum to neni, ale představ si, že by ti někdo napsal tolik otázek, jestli by se ti na ně chtělo odpovídat, když jak píše dslav, jsou to základní věci v tejhle problematice. Já sám o tom nevim taky skoro nic, ale než se na něco ptam, tak si o tom alespoň něco přečtu, abych zbytečně neotravoval ostatní, když to neni nutný.
nikto nikoho nenuti odpovedat....naviac je to forum,- o com by malo byt, ak nie o otazkach?otazky su otravne? :shock:
teba to nezaujima? ak ano, preco sa neopytas?zo strachu,ze sa strapnis? :?
a ozaj- kedy uz vies, ze si taky "majster", ze sa mozes dovolit spytat zmysluplne majstrov?ak majstri nechcu odpoved, nech neodpovedaju

motto:
proč vzniklo toto fórum
Nebojte se postavit si vlastní CNC, není to tak těžké

tak teraz neviem.......
Myslim ze jsi dostal odpoved na vse na co jsi se ptal.
Jsou veci ktere si muzes v klidu nastudovat sam a pokud ti ostatni myslim ze pravem naznaci ze by ses take mohl trosku snazit , tak to vem jako dobrou radu , ne jako odbyti tveho problemu.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

21. 2. 2008, 10:34

Myslim že jsem to napsal jasně, když chci něco vědět, tak se napřed snažim si o tom něco sám zjistit. Pryč jsou časy, kdy se muselo do knihovny a hledat. Stačí google, kterej tě minimálně nasměruje. Takže to neni o tom, že bych se bál že se strapnim, ale jsem už trochu soudnej člověk a vim, jak je to otravný, když se někdo ptá na uplný "pičoviny" (neber osobně).
Taky by se pak mohlo stát, že sem někdo přileze, a bude se ptát, co to je CNC, k čemu to je. (nadsázka).

Takže ne že se nemůžeš zeptat, ale jo, zeptej se, ale nebuď pak uraženej, když ti někdo odpoví, že si to máš najít. Proč by ti měl někdo ve svym volnym čase psát základní věci.
Fórum je od toho, aby si lidi sdělovali svoje názory, zkušenosti, moudra atd., prostě to, co dá se říct nikde nenajdeš, nebo najdeš, ale hodně těžko.

Nevim no, ale prostě mi přišlo z tvojí reakce (a asi nejenom mě), že si se jaksi urazil.

A neber tohle jako nějaký moralizování :shock: :shock: , to vůbec ne. Prostě ti jenom sděluji svuj názor.
Prostě já jsem zvyklej když něco chci vědět, že napřed zabrousim po netu, něco přečtu. A neotravuju zbytečnejma otázkama.
Když bys přišel na fórum dejme tomu o auto tuningu, a začal se ptát co je to spojler, turbo, NOS atd, tak mi to přijde hodně podobný.
Navíc ještě, když vysolíš 10 otázek (s rozsáhlym obsahem případný odpovědi), tak se na mě nezlob, ale nemůžeš čekat, že někdo sedne k PC a pojede otázku po otázce a bude odpovídat.

A sorry že se do toho vůbec seru :roll: , nechal jsem se taky unest. Už končim.
Uživatelský avatar
Michal V
Příspěvky: 44
Registrován: 21. 1. 2008, 6:02
Bydliště: Olomouc/Šumperk

21. 2. 2008, 11:23

Už jsem to tu jednou napsal, ale nikdo na to nezareagoval. Možná protože jsem se s tím nacpal do jiné debaty a nebo to patří mezi ty blbé otázky na které se neodpovídá, tak se ptám ještě jednou. Prosím prosím :cry:

Já mám dva krokové motory, ale jsou úplně bez štítku takže nemám ani tušení co od nich můžu čekat. Mohl by mi prosím někdo říct svůj odhad jakým momentem vládne motor:
6 vývodů-zapojený bude bypolárně, ohmický odpor jedné cívky je 2.5 ohmů, průměr motoru je 57mm, výška je 50mm, průměr hřídele 6mm a hmotnost je 485g

Je mi jasné že to takhle nejde, ale vy určitě máte představu jak velké jsou motory určitých výkonů tak to prosím zkuste, jo a ještě jedna otázka jaký asi mají odběr motory např pro 0,5Nm; 1Nm; 1,5Nm; 2Nm taky jenom pro představu co mě čeká v elekronice.


Snažím se dát dohromady malou frézku na dřevo.
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

22. 2. 2008, 6:29

No tak možná by neškodila nějaká fotečka například, ale podle těch rozměrů bych to tipoval tak na 1Nm. Hodně podobný mam já, ale hranatý, 56x56x58 myslim, a maj 1Nm při proudu 2A (sériově bipolar)

Ohledně druhý ot. - to raději někdo s praxí, abych nekecal...
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“