řídící deska pro servo motory

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Odpovědět
hadacino
Příspěvky: 21
Registrován: 5. 2. 2013, 12:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2013, 4:12

Zdravím,
konstruuji CNC plasmový řezák a mám vybrané AC servo motory od Delty s adekvátními servopohony.
Moje otázka zní co koupit za řídící desku, resp jak to řešit. Nejsem alektronik, takže tomu moc nerozumím...
Software by měl být nejspíše GALAAD, nebo MACH...
A další moje otázka co je ještě potřebné pořídit ohledně elektroniky ? Snažím se udělat kalkulaci...

PC,motory,serva,spínače, řídící desku, nějaká kabeláž + prvky k elektroinstalaci, nějak na to budu muset připojit kartu THC, na co jsem ještě zapomněl ?
Zapojení nechám nejspíše na nějakém profíkovi, protože bych nerad aby to skončilo katastrofou :-D
Díky moc za rady.
Had
http://www.pulsest.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 3. 2013, 4:23

já mám taky delty a pokud chceš využít víc věcí co ten servodriver umí, tak ti nezbyde asi nic jiného než to prodrátovat nějak sofistikovaněji než umožňujou takový ty oddělovací desky, kde je v podstatě jen dir a step a estop a nic jiného.. samozřejmě tomu stačí jenom step a dir a prodrátovat (proklemovat, nebo skutečně zapojit) a nebo zrušit chybové stavy jako estop, krajní limity atd atd..

jinak pokud budeš mít takovou tu kompaktní desku tak stejně budeš muset přivézt další dráty a v podstatě se nevyhneš nějaké kabeláži navíc..

já to vyřešil tak že mám teď pospojovaný vše na univerzálním spoji a až to všechno odladím a rozchodím udělám si vlastní desku.. já to mám ale na mese..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
hadacino
Příspěvky: 21
Registrován: 5. 2. 2013, 12:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2013, 4:35

no já to mám jenom pro plasmu, takže nevím jestli potřebuju z toho tahat něco víc :-D
Co se týká elektroniky, tak se v tom fakt prd vyznám...
Zapojení, přenechám někomu povolanějšímu...
http://www.pulsest.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 3. 2013, 10:22

to záleží na Tobě, ten servodriver toho umí spoustu a musíš se sám rozhodnout která informace je pro Tebe důležitá, jestli zapojíš do driveru třeba koncáky, nebo jestli to necháš pouze na řídícím systému, jestli si vyvedeš chybové hlášení, rezet servodriveru, estop do servodriveru, atd atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 3. 2013, 10:43

Pokud použiješ gallad a kartu s jednotkou pro thc od soprolecu tak k tomu můžeš rovnou připojit serva, žádnou další kartu nepotřebuješ.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
hadacino
Příspěvky: 21
Registrován: 5. 2. 2013, 12:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2013, 11:22

LUBOS:
Jo takhle, tak to jsem nevěděl... díky, popř to je i na Mach, že ?
A tam se taky dají připojit ty koncové spínače atd. ?

Jak se pak řeší najetí do referenčního bodu ? Když mám třeba plech 3000x1500 a chci něco vypálit na přesném místě, to musím mít nějaké přesné body vyznačené na stole, abych věděl, kde má ten plech začínat ? Nebo jak se tohle potom řeší ?

A ještě jedna věc, komunikuje pak ta karta třeba jen s Hyperthermem, nebo to je univerzál ?
Díky moc
Naposledy upravil(a) hadacino dne 31. 3. 2013, 11:36, celkem upraveno 1 x.
http://www.pulsest.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 3. 2013, 11:32

u frézky, u plasmy to bude stejné máš referenční snímače tím si frézka najede na začátku (po spuštění stroje) zreferuje do známé pozice.. že např levej dolní roh stroje bude mít hodnotu 0,0 a v Xu budeš mít max třeba 3500, v Y 2000 (takže bude o 500mm větší než ten plech na každou stranu), plech někam položíš (vhodné je si udělat nějaké dorazy a najedeš si na spodní levej okraj plechu a vynuluješ si souřadnej systém, pak to jezdí 0-3000 po plechu v Xku.. když ho položíš 250mm od kraje a odpsodu tak můžeš pak jezdit přes celej plech a ještě 250mm na každou stranu mimo plech např..
případně můžeš ten plech dát přímo do rohu stroje a jezdit podle koordinátech stroje tak jak se nareferoval, to už je na Tobě..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“