Radic krokovych motorov L297 -DIP20

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Odpovědět
Peter55
Příspěvky: 31
Registrován: 12. 12. 2007, 5:17

25. 4. 2008, 1:21

Kedze som zaciatocnik potreboval by som poradit na co presne sluzi tato suciastka a ako sa da vyuzit na riadenie KM...Hladal som aj na nete ale nikde som nenasiel schopne vyvsetlenie. Vopred dakujem
RQ
Příspěvky: 46
Registrován: 22. 4. 2008, 10:14
Bydliště: Zilina, SK
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2008, 2:43

Z vystupu ovladacich programov napr. TurboCNC alebo Mach idu signaly Step a Dir. L297 ich prevadza na sekvencie signalov (A,B,C a D), ktorymi sa ovlada motor, aby sa ten samotny motor pootocil. Najlepsie je to vysvetlene v samotnom datasheete tohto obvodu
Peter55
Příspěvky: 31
Registrován: 12. 12. 2007, 5:17

25. 4. 2008, 2:54

Takze ak som spravne pochopil z datasheetu sluzi tento obvod len pre bipolarne KM?Viete mi prosim poradit nejaky jednoduchy obvod pre riadenie zatial jedneho unipolarneho KM?Najlepsie by bolo keby sa dal riadit tvoma tlacitkami...jednym smer dopredu a druhym dozadu a nejakou konstantnou rychlostou.
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

25. 4. 2008, 3:18

Peter55 píše:Takze ak som spravne pochopil z datasheetu sluzi tento obvod len pre bipolarne KM?Viete mi prosim poradit nejaky jednoduchy obvod pre riadenie zatial jedneho unipolarneho KM?Najlepsie by bolo keby sa dal riadit tvoma tlacitkami...jednym smer dopredu a druhym dozadu a nejakou konstantnou rychlostou.
Zkuste se podívat např. sem: http://hobby_elec.piclist.com/e_step.htm
wolf
RQ
Příspěvky: 46
Registrován: 22. 4. 2008, 10:14
Bydliště: Zilina, SK
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2008, 5:39

Peter55 píše:Takze ak som spravne pochopil z datasheetu sluzi tento obvod len pre bipolarne KM?Viete mi prosim poradit nejaky jednoduchy obvod pre riadenie zatial jedneho unipolarneho KM?Najlepsie by bolo keby sa dal riadit tvoma tlacitkami...jednym smer dopredu a druhym dozadu a nejakou konstantnou rychlostou.
nie, cez L297 sa da riadit aj unipolarny motor, treba tam vsak pridat este AND logicke hradla, vid napr. http://www.st.com/stonline/products/lit ... n/1734.pdf, obr. 22.
s tym riadenim hore a dolu - dalo by sa to riesit cez nejake hradla a 555, ale asi najjednoduchsie by to bolo cez nejaky maly procesor.
pred par dnami som tu dal schemu "low-cost driver pre unipolary", do toho by sa to dalo pohodlne doplnit
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“