Nová 4-osá deska driverů pro krokové motory NEMA 17

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
quak
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 6. 2012, 11:51

24. 1. 2017, 5:49

Udělal jsem novou desku pro svůj CNC Singular... (k vidění zde: http://czrobotics.cz/cnc-singular.html )

Obrázek

Deska obsahuje všechno potřebné, Step/DIR vstupy, Enable, vstupy pro 4 Homeswitche.
Pomocí jumperu pak lze navolit, jestli má 4 osa pracovat nezávisle, nebo jako slave pro osu Y s možností reverzace. To pro případ, kdy se osa Y honí dvěma motory a každý z nich se točí jiným směrem ...

Jsou tam i piny pro výstup napájecího napětí (19-30V) a +5V kdyby bylo potřeba...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 1. 2017, 8:07

Hezká práce :)

Možná sis mohl ještě trochu pohrát s potiskem, třeba u Y2 switche člověk jen ze samotné desky nepozná, jak by to měl naswitchovat. U normal-reverse funkce zase přemýšlim, kdy to bude lepší řešení než vyřešit to prohozením drátů k motoru.

Jak máš řešené chlazení těch čipů? Já jsem si pro svojí verzi 4x8825 kreslil společný dvoudílný hliníkový chladič (vyfrézovaný tak, aby seděl, kde má a neseděl, kde nemá :)), jeden díl by šel zespoda mezi pinheadery, druhý zvrchu a mělo se to sešroubovat. Ale pak jsem to celé zavrhl (vadilo mi, jak se destičky chovají s mými motorky při vyšším napětí a že není možno jednoduše přenastavit decay mód, možná ještě něco). Ale já měl tedy levné modulky z ebaye (to jen pro pořádek, imho byly v pohodě).

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
quak
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 6. 2012, 11:51

25. 1. 2017, 11:05

Ohledně potisku:
Y1 a Y2 piny by měly být osazeny nějakými výchozími Jumpery ale ty se na fotku nedostaly :-) pak by samozřejmě potisk Normal/Slave dával větší smysl ... Nicméně tyhle desky jsou primárně určeny pro moje použití, prodej koncovým zákazníkům je jen jakýsi možný bonus :-) máš pravdu, že reverzovat lze prostým prohozením drátů, ale když už jsem si s tím hrál, tak jsem tam tu možnost přidělal...

No a chlazení ? Požívám motory SX17-0905 s proudem 0,88 A , takže si vystačím se samolepícím chladičem. Chipy mají naštěstí vlastní tepelnou ochranu, tak se při přehřátí vypnou .... Jinak se to chová docela mravně, jezdí to podle mých představ a pro hlavně mi to hodně zjednoduší práci při sestavování celého Singularu...

Na JP5 se dá připojit konektor Canon 25 pro paralelní port a MACH 3 a nebo kabel pro připojení k Arduinu pro řízení přes USB a GRBL... Na modrou svorkovnici rovnou napojím vstup napájení, kontrolku na předním panelu, a hlavní vypínač, takže žádné další svorkovnice... Prostě abych měl co nejjednodušší montáž a drátování celého stroje který mimochodem budu nabízet i jako stavebnici...
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“