Posuv pravítek pomocí KM bez PC

kewin24
Příspěvky: 9
Registrován: 29. 7. 2016, 7:21

30. 7. 2016, 8:44

frewill píše:Pokud by byl zájem, mohl bych doporučit několik firem, které nám vytváří a upravují různá zkušební zařízení obsahující PLC a serva.
Ti by mohli nacenit skutečně reálnou cenu.
Jo to bych byl moc rád, díky moc, konečně smysluplný příspěvek bez řečí typu jak to bude drahé a jak to ojebat apod. :)
kewin24
Příspěvky: 9
Registrován: 29. 7. 2016, 7:21

1. 8. 2016, 12:13

kutil_tim píše:Tak tuto smysluplnou radu
by ti dal každý hned na začátku
Napiš do vyhledávacího řádku věci které hledáš a dej enter.
i když Posuv pravítek pomocí KM bez PC to se tedy nahledáš.
To mas sice pravdu, ale v drtivé většině se to týká nějakých robotků nebo hobby cnc
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

1. 8. 2016, 5:43

Pokud to chces do firmy, s certifikaty apod. do 25k se urcite nevlezes.
Ja pred cca 15 lety porizoval ke stroji podobne rozsireni, nebyl cas bastlit a dodavateel stroje to jiz nabizel hotove tak jsem odmerovani koupil.
Umi to posuv doleva-doprava dvourychlostnim motorem, je tam par predvoleb a prime zadavani posuvu klavesnici. Zobrazeni dvouradkovy displej. Toci to asynchronnim motorem s brzdou, zadna korekce v pripade chybneho dobrzdeni tam neni, takze presnost nic moc. Dodali jen PLC s krabici, kabely, IRC snimac a montaz. Stykace, motory apod. jiz ve stroji byly. Cena 80k a to jiz bylo hotove reseni ktere nedelali pro mne na miru - prodavali to jako volitelny doplnek k tem strojum.

Nedavno odeslo tlacitko na membranove klavesnici. Terminal se samozrejme uz nevyrabi ani nejde sehnat, ani nic kompatibilniho. V allen bradley mi nabidli novou skvelou radu jejich PLC do kterych ale nenahraju puvodni SW i kdybych mel zdrojovy kod a koupil si k tomu potrebny SW za cca 60K. Firma ktera stroj vyrabela jen ozmanila ze je to stara vec kterou uz nedelaji a ani tehdejsi externi dodavatel SW uz neexistuje.

Tolik me zkusenosti s PLC resenim a z toho pramenici nechut k tomuto.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

1. 8. 2016, 8:48

t256 píše:Pokud to chces do firmy, s certifikaty apod. do 25k se urcite nevlezes.
Ja pred cca 15 lety porizoval ke stroji podobne rozsireni, nebyl cas bastlit a dodavateel stroje to jiz nabizel hotove tak jsem odmerovani koupil.
Umi to posuv doleva-doprava dvourychlostnim motorem, je tam par predvoleb a prime zadavani posuvu klavesnici. Zobrazeni dvouradkovy displej. Toci to asynchronnim motorem s brzdou, zadna korekce v pripade chybneho dobrzdeni tam neni, takze presnost nic moc. Dodali jen PLC s krabici, kabely, IRC snimac a montaz. Stykace, motory apod. jiz ve stroji byly. Cena 80k a to jiz bylo hotove reseni ktere nedelali pro mne na miru - prodavali to jako volitelny doplnek k tem strojum.

Nedavno odeslo tlacitko na membranove klavesnici. Terminal se samozrejme uz nevyrabi ani nejde sehnat, ani nic kompatibilniho. V allen bradley mi nabidli novou skvelou radu jejich PLC do kterych ale nenahraju puvodni SW i kdybych mel zdrojovy kod a koupil si k tomu potrebny SW za cca 60K. Firma ktera stroj vyrabela jen ozmanila ze je to stara vec kterou uz nedelaji a ani tehdejsi externi dodavatel SW uz neexistuje.

Tolik me zkusenosti s PLC resenim a z toho pramenici nechut k tomuto.
Sice mimo téma, za což se omlouvám, ale myslím že je vhodné toto doplnit. :)
SW vždy k PLC dodáváme, případně máme zálohy i na páscích mimo firmu. Pokud zákazník za aplikaci a SW zaplatí, je jeho ze vším všudy - bohužel zde to asi bylo "vyladěné" jako celek a tedy toto pravidlo neplatilo. V jiném případě bych SW vyžadoval.
Je zvláštní že už nebyl terminál dostupný, máme linky i 16 let staré a stále je vše k dispozici (PLC OMRON)
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“