krokové motory

Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

20. 9. 2016, 6:29

Budou mi stačit ty motory (1.4Nm) na tu frézku? cca. 400x300x100 mm,materiál jen překližka,
dík za odpověd.ještě ten driver,prodává se nějaký pro tři motory současně? :?:
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 9. 2016, 6:58

packa píše:když tam dáš tyto od microconu tak budeš mít i rezervu, záleží samozřejmě co od toho čekáš za rychlosti ?
: SX23-1414 (1,4 Nm) 449,- Kč http://www.microcon.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
už první odpověď ti řekla, že by měly stačit
dělají se drivery 3 v jednom, ale moc nefungují, kup raději tři solo
mimo 21 mm překližky a nějakých rozměrů jsi nic přesnějšího neuvedl - natož náčrtek, jak to bude vypadat.

celkově bych řekl, že moc netušíš do čeho jdeš - ale je tu dost vláken, kde autor cosi vymýšlí a jiní mu to korigují - hledej a čti ...

otázka - stačí nepodepřené tyče ? ... jaké 10mm, 20 ... 30 ... 40 ... 50 ? pokud chceš radu, ptej se konkrétně, uváděj co nejvíc podrobností

počítej s tím, že pokud to má nějak fungovat, tak to stojí dost peněz - pokud je nechceš investovat, tak si najdi raději jinou levnější hračku

asi tak :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

20. 9. 2016, 8:47

počítám s rospočtem kolem 20ti tisíc,foto určitě dám.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 9. 2016, 11:39

tak to dej s Lifim dohromady, najděte si ještě takové 2 a možná dáte dohromady finance na jeden stroj.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

22. 9. 2016, 11:45

Klidne stav z toho co mas a na co mas. Ze to nebude jezdit rychle, ze to nebude super presne, ze na tom nepujde obrabet ocel ...... no a co ?!?
Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

22. 9. 2016, 6:49

Jo pokračovat budu,dokončím to už je v tom pár tisíc a práce,dík za podporu :) ,
z rýpala (RaS) si nic nedělám :lol:
Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

23. 9. 2016, 8:13

Můžete mi ještě poradit co vše budu potřebovat k cnc frézce mji:
3x KM :SX23-1414
3X DRIVER :DM422C
??????????
VČETNĚ PC,(MACH 3)jsem začátečník
frézka bude frézovat jen dřevo,
frézka max. 400x300x100mm,
děkuji za každou radu,ve vláknech se už strácím,
jsem soustru. a frézař o zbytku nevím skoro nic po přečtení všech vláken,
jde mi jen o to co vše nakoupit a pak nějakého machra snad seženu,aby to rozchodil,
dík za info všem profíkum v tomhle oboru :idea:
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

23. 9. 2016, 11:43

https://cnc.inshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cncshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Udelatko co z paralelniho kabelu vysosa signaly pro divery - pokud pujdes cestou paralelniho rizeni. Anebo interpolator a to bud USB nebo Ethernet.....

Jeste nejaky zdroj (24V nebo 36V a mozna jeste nejaky dalsi pokud bude oddelovaci deska/interpolator nejake jine napajeni vyzadovat)

Mozna jeste koncove spinace a stop tlacitko - na moji prvni frezce je uz 8 let nemam a nechybi mi.

Stinene kabely jak k motorum a popripade kocakum tak i pro komunikaci s PC

Vreteno.

Krabici do ktery to vsechno vydratujes a zavres a elektrikare co to udela pokud si neveris....

Z elektriky me vic nenapada.
Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

24. 9. 2016, 11:16

Udělátko se nedá koupit,vubec neví co si pod tím představit :roll:
dík za rady
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

24. 9. 2016, 5:49

Udelatko - deska galvanickeho oddeleni......

http://www.ebay.com/itm/1pcs-5-Axis-CNC ... SwbYZXb93R" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo

https://cnc.inshop.cz/oddelovaci-desky/ ... a-pro-5-os" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo

http://www.cncshop.cz/cnc-io-board-odde ... lelni-port" onclick="window.open(this.href);return false;

jak je to s kvalitou nevim, zkus pohledat
Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

24. 9. 2016, 6:43

Dík,s kvalitou nevím,vemu ten nejdražší a uvidím :roll:
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

25. 9. 2016, 6:52

RaS píše:tak to dej s Lifim dohromady, najděte si ještě takové 2 a možná dáte dohromady finance na jeden stroj.. :D
Víš RaS nerýpe, ale popisuje reálnou situaci, ona vlastní zkušenost, bývá zpravidla nepřenositelná, a taky už jsem se setkal v poště dotazy toho typu, zda mu bude cca 10 000 - 15 000Kč stačit na stavbu frézky takové co mám já na svojich stránkách, nebude ani náhodou. Jenom CAM je cca 5 000Kč, Mach máš cca 4 000Kč, pokud tedy ovládáš LINUX, tak máš řízení zadarmo. Pokud trochu budeš chtít, aby frézka frézovala v nějaké solidní kvalitě, i tu překližku, a vydržela frézovat - třeba i pár desítek let, tak se za pár šupů postavit nedá. Já jsem přestal počítat finance za nákup hotových dílů na frézku, ( krokové motory, drivery, díly vřetena, MESA + ochranná MESA, kalené tyče kuličková pouzdra, lineární kolejnice - domeček, spojky, toroidy, kabeláž atd. atd. atd. při částce cca 42 000Kč. Práci svoji na výrobu frézky nepočítám, mám doma soustruh, a v práci jsem tehdy měl možnost frézování. Klidně se koukni na moje stránky, a uvidíš jestli se dokážeš k tomu mému dílku, za těch 20 000Kč které máš k dispozici přiblížit, asi to nepůjde, i když jak píšeš jsi soustružník. To není odrazování od stavby frézky, ale aby si dotyčný uvědomil, že solidní i když hobby frézka, se za pár korun, postavit nedá. Rosťa.
Naposledy upravil(a) Bob dne 29. 9. 2016, 2:48, celkem upraveno 1 x.
Dejvid
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 9. 2016, 7:37

26. 9. 2016, 8:36

Ahoj Rostíku, ani se na to koukat nebubu,ja myslel že je toto forum o tom jak poradit začátečníkům,nezkušeným,atd. i znalých když mají nějaký problém,a né že je budu hned zrazovat od jejich snu,jako mám já,určitě ta tvoje první frézka nešlapala tak jak jsi si představoval,jestli ano tak se omlouvám ,prostě jsi machr a mi laici jsme nýmandi,čau Dejvid.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

26. 9. 2016, 9:32

Dejvid píše:Ahoj Rostíku, ani se na to koukat nebubu,ja myslel že je toto forum o tom jak poradit začátečníkům,nezkušeným,atd. i znalých když mají nějaký problém,a né že je budu hned zrazovat od jejich snu,jako mám já,určitě ta tvoje první frézka nešlapala tak jak jsi si představoval,jestli ano tak se omlouvám ,prostě jsi machr a mi laici jsme nýmandi,čau Dejvid.
Tak se na ty moje stránky ani nekoukej, to po Tobě nikdo ani nemůže chtít, pokud jsi chtěl udělat frézku, která ti bude frézovat v solidní kvalitě desítky let, tak takovou za tu dvacítku nepostavíš, a pokud jsi myslel že tady na foru dostaneš rady jak za pár šupů, uděláš kvalitní frézku, tak na to taky asi žádnou radu nedostaneš. Já tě od tvého snu vůbec neodrazuji, já tě jenom chci trochu navést, že tvůj cíl v té cenové hladině, jaký sis stanovil je velmi a velmi nereálný. Toť vše. A nevím co si mám představit pod tvými slovy: určitě ta tvoje první frézka nešlapala tak jak jsi si představoval, tak tě asi zklamu, frézka byla konstruována sice pro frézování balzy, překližky a plastů, ale frézka bez problému frézuje dural i mosaz a to jsem nečekal, sice žádné velké třísky, ale je to frézování, a ne výroba prachu. Takže taková je realita. Rosťa.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

26. 9. 2016, 10:34

Příliš mnoho myslivců zajícova smrt :wink: Problém je když někdo postaví stroj podle svejch požadavků tak má většinou představu že to samé potřebují všichni.
Pokud jsem koukal potřebuješ frézku na modelařinu, balza a překližka .Na tyhle řezný odpory a vzhledem k rozpočtu, teda pokud nechceš dopadnout jako Lify bych ti doporučil trochu se zamyslet, a konstrukci frezky nechat vypálit laserem z plechů o síle 8 a 10mm v závislosti na použití(máš to kousek do Hlízova tam to není problém) .Předpokládám že nechceš žíhat a brousit tak bych tam dal nepodepřený tyče o 50% (XaY min pr20ale klidně i víc)větší průměr než jsi myslel .
Díky řezání na laseru budeš mít hotové díry i na spojovák a postavíš to za chvíli.Dělal jsem teď kopírku pro dizajnéra a díky přesnosti řezu se to skládalo jak lego a za den hotovo.Zkus najít nějakou inspiračku z plechů co se dělá někde venku jen se nesmí ošidit ta síla matroše protože z nějaký 5ky plechu to bude žít vlastním životem.Šrouby radši kuličkáče běžnou čínu než trapéz.
Tak zatím přemejšlej a hledej ,jestli kreslíš ve 3d tak tím líp.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“