Vadný kabel KM

potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 6:31

Zjistil jsem vadný kabel KM :shock:
Můžu KM rozhodit a nahradit stávající kabely za nové?
Přílohy
KM.jpg
Naposledy upravil(a) potraviny dne 6. 11. 2016, 9:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

4. 11. 2016, 7:51

potraviny píše:Můžu KM rozhodit a nahradit stávající kabely za nové?
V žádném případě nevytahuj rotor ze statoru :!: Shoď (je li to možné) jen to zadní "čelo".
Dávej velkej bacha abys nedrbal rotorem o stator :!: vzniknuvší změť želežo prachovýho "svinstva" od tama nijak nedostaneš, bude se tam držet jak hovno košile :twisted:

Při montáži zpět dávej bacha abys to čelo nasadil přesně aby se rotor mohl volně otáčet a nikde nedrhnul. S rotorem se nesnaž pootočit dokud tam není to čelo zpátky a dokud to nejde hladce (viv výše).

Až si dostatečně pohraješ tak sežeň novej motor :lol:
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 11. 2016, 8:04

Jestli je ten drát zlomený kousek od průchodky (jak to podle fotky vypadá), tak to odizoluj a naletuj na ten vyčnívající zbytek nový kus drátu. Tohle by neměl být problém, rozhodně to bude pro motor míň invazivní než ho rozebírat.
Pak to případně zafixuj třeba bobkem epoxidu nebo jenom soplem z tavné pistole.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 11. 2016, 10:47

Uz nejakou dobu o tomto tematu uvazuju, jen mi bylo hloupe se ptat. Ted je moznost :-) Vyvody z KM preci popiraji veskera elektro pravidla. Kabel neni nijak odlehceny/fixovany ma mechanicke namahani a predevsim jednotlive vodice nejsou nijak chranene ?? Alespon obycejna buzirka, kdyz uz vyvodka nebo chranicka pripada vyrobcum snad draha. Pripadne nejaky UNI konektor. Ty hole draty presto, ze jsou na NN mi prijdou elektrikarsky nepochopitelne.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 11. 2016, 4:50

tohle není vůbec problém , oddělej zadní čelo - to z kterého jsou vyvedeny kabely a pod ním budeš moct vývod bez problému napojit . jinak není ani důvod bát se vytáhnout rotor , rotor jako takový se magnetuje samostatně a pak se teprve vkládá do statoru . Vím to krokáče se mimo jiné u nás vyrábí
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

5. 11. 2016, 5:13

packa píše
jinak není ani důvod bát se vytáhnout rotor
Rozebral jsem kdysi čistě ze zvědavosti krokáč (ke kterému nebyl driver), před rozebráním šlo ruční točení ztuha a zřetelně krokoval, po rozebrání lze protáčet úplně volně a hladce.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2016, 7:14

doncarlos píše:packa píše
jinak není ani důvod bát se vytáhnout rotor
Rozebral jsem kdysi čistě ze zvědavosti krokáč (ke kterému nebyl driver), před rozebráním šlo ruční točení ztuha a zřetelně krokoval, po rozebrání lze protáčet úplně volně a hladce.
asi jsi mel predtim zkratovane civky, zkus si to
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

5. 11. 2016, 8:43

packa píše: jinak není ani důvod bát se vytáhnout rotor , rotor jako takový se magnetuje samostatně a pak se teprve vkládá do statoru . Vím to krokáče se mimo jiné u nás vyrábí
Není mi znám fyzikální důvod proč by snad mělo dojít ke zhoršení magnetických vlastností při vytažení rotoru ze statoru :oops: :!: nicméně zde na fóru je popsáno několik případů kdy motor po vytažení rotoru a následného skompletování ztratil nemalou část svého jmenovitého momentu.

Sám jsem to nikdy nezkoušel, takže "prodávám jak jsem nakoupil" tak nějako z opatrnosti.
Je docela možné že je to blud který je třeba vyvrátit :roll: :!:
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2016, 9:14

Zatím jsem to sletoval a běhá to, ale naprosto souhlasím s elbarto
Pořád dokola se vymýšlí zlepšení driveru a všeho možnýho ale podstata kde teče několik A jim uniká.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8865
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 11. 2016, 9:26

No, gumovou průchodku tam máš (takže ty dráty nejdou proti nějaký ostrý hraně) a nasadit ochrannou bužírku ti nic nebrání. U nějaký instalace by vývodka nebo konektor mohly překážet. Případně se dá dokoupit krytování.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

5. 11. 2016, 9:29

potraviny píše:Pořád dokola se vymýšlí zlepšení driveru a všeho možnýho ale podstata kde teče několik A jim uniká.
elbarto píše: Vyvody z KM preci popiraji veskera elektro pravidla. Kabel neni nijak odlehceny/fixovany ma mechanicke namahani a predevsim jednotlive vodice nejsou nijak chranene ?? Alespon obycejna buzirka, kdyz uz vyvodka nebo chranicka pripada vyrobcum snad draha. Pripadne nejaky UNI konektor. Ty hole draty presto, ze jsou na NN mi prijdou elektrikarsky nepochopitelne.
No ale ono existuje řešení : http://cncshop.cz/kmn23-kryt-krokoveho-motoru-nema-23 , http://www.cncshop.cz/PDF/ISC.pdf

kolik z Vás si jej za ty prachy ale koupí ? Nebo kolik z Vás by koupilo motor o tuto částku dražší kdyby měl provedení vývodů v tomto duchu ? :roll:

Toto je samozřejmě jedno z mnoha možných, ale principiálně shodných řešení. Místo toho konektrou může být třeba fixační průchodka atd.....


Edit: Vidím že jsem byl pomalej :lol:
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 11. 2016, 9:50

Kuciii vy najdete vsechno :-) Jeste to zgooglit na Aliexpressu. Neeeeee ted mi to konecne doslo, jupiii, muzeme mit krytu mraky :-)))

http://www.thingiverse.com/thing:243126" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 11. 2016, 10:24

Všechny krokáče co používám tak vývody těsně u těla motoru navléknu na féritový kroužek, pokud to jde tak udělám i dva závity a hned přiletuju konektor. Celej ten bazmek je staženej smršťovačkou a stahovací páskou pevně přitaženej k tělu motoru.
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 11. 2016, 10:26

Barte jseš dobrej. :-)
Naposledy upravil(a) lubbez dne 5. 11. 2016, 10:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8865
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 11. 2016, 10:33

lubbez píše:vývody těsně u těla motoru navléknu na féritový kroužek, pokud to jde tak udělám i dva závity
Neni to pro driver něco parazitního?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“