MINEBEA

marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 10:00

Mex píše:Mezizávitový zkrat snadno poznáš ohmmetrem.
Nemáš omylem na téhle ose nastavený vyšší proud? Třeba díky vadnému myšímu klavíru na driveru?
Nebo nemáš na ostatních osách snižování proudu při stojící ose, a na téhle ose ne? Co máš za drivery?

Samozřejmě pokud raději hýbeš rukama než hlavou tak je nejjednodušší vyměnit navzájem mezi osami buď motory, nebo drivery. A hned budeš vědět.
Předem dík že si odpověděl..
Drivery mám HY-DIV 268N-5A a u všech jsou ty přepínače stejně ale jestli je od novoty některý s tech přepínačů vadný nevím vypadají v pořádku a od prvního nastavení jsem s nimi nehýbal.....stačí když změřím odebýraný proud na napájení driveru nebo je třeba to měřit na výstupu driveru každou cívku ??
odpor vynutí skusím změřit ale mám to od motoru zalité takže jedině s 1m kabelem od driveru uvidím co naměřím .
apropoo ani nevím kde se v LinuxCNC nastavuje snížení proudu při nečinosti takže to nemám ani jak skontrolovat
Mn-80
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 1. 2018, 10:23

Tyhle drivery mají rozpojitelné svorkovnice. Takže se dají vstupy i výstupy snadno odpojit a změřit nebo přeházet.
Jestli máš ty drivery vedle sebe a dosáhne ti kabeláž, tak je nejjednodušší přehodit vstupy i výstupy z jednoho driveru na druhý a prohodit tak drivery třeba mezi osami X a Y.
Pokud se bude hřát pořád stejný motor, je problém v motoru. Pokud se bude hřát ten druhý, je problém v driveru.

Snižování proudu dělá sám driver, to se v LinuxCNC nemusí nijak konfigurovat. Jen si zkontroluj, že máš na té problematické ose stejně nastavené invertování/neinvertování signálu STEP jako na ostatních osách.
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 10:38

vynutí asi v cajku naměřeno 3.3 ohm
jeké mám nastavení jsem psal tady http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... &start=165" onclick="window.open(this.href);return false; snad je to ok
Ale to prohození driveru skusím tu kabeláž mám tak povázanou že kabely nedostanou ale prohodím drivery X Y mezi sebou pak dám vědět
jo a měl jsem na mysli to snižování proudu při stojící ose to nevím kde se nastavuje
Naposledy upravil(a) marabu dne 9. 1. 2018, 11:01, celkem upraveno 1 x.
Mn-80
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

9. 1. 2018, 10:56

Mal som zle tie dip spinace, a po prepnuti ostali rozpojene, ale problem bol len na krokoch. Neviem cicprud ostane vysoky ked spinac ostava rozopnuty.
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 12:43

drivery prohozeny
výsledek --- při stejné práci cca 30min jsou motory vlažné Z se zdá že spíš studený i přesto že tahá vřeteno ( to byl i před tím )
pred prohozením byl KM na ose X do minuty horký do 5 minut se na něm nedala držet ruka ,,( popsal bych to tak že doma mi koluje v radiatorech voda vyhřátá na 60 stupnů a nechtěl bych se jich držet dlouho typoval bych že ten KM byl teplotně asi stejně 60- 65 stupnů snad tahle teplota není pro KM moc

ted by to mohlo být asi ok ---jen mne znervoznuje že neznám tu příčinu proč se tak dělo a to jsem neudělal nic jiného než jak radil Mex (odpojil konektory na driverech X a Y a prohodil drivery mezi sebou :( osobne si připadám jako blbec )
Mn-80
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 12:48

:oops: tak zpět : blbec nejsem ---další a stejný obrobek a motor hřeje teď ale na ose Y takže driver asi v háji nebo ten spínač
jak dodělá tak skusím nastavit těch 0.2 A jestli to při tom proudu utáhne jak se to bude chovat ...nemám bohužel při ruce měřák jinak bych změřil ten proud rovnou :(
Mn-80
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 2:39

tak proudy proměřeny na přívodu napájení každého driveru vadný ukazuje at je nastaven jakkoliv tak se proud pohybuje dle pohybu 1A -1.4A a u ostatních dvou při nastavenem 0.6A se to hýbe od 0.2-0.4A což je v průměru čtvrtina od vadného ..předpokládám že je v háji proudová regulace :(
otázka je estli se oplatí do toho lézt nebo koupit rovnou novej

připadá mi že to může dělat třeba studenej spoj vrtal se v těhlech driverech už někdo ?
Mn-80
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

9. 1. 2018, 3:12

skontroluj spinace ci spinaju, pripadne ci nieje problem v obvode znizovania prudu, alebo to mas zle zapojene.
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 3:36

atlan píše:skontroluj spinace ci spinaju, pripadne ci nieje problem v obvode znizovania prudu, alebo to mas zle zapojene.
s tím zapojením asi problém nebude jak jsem psal prohodil jsem drivery a ta porucha šla za driverem , ale zítra ten driver rozeberu a uvidím co zjistím
s těma spínačema nevím pokud nepůjdou proměřit napojené na desce tak jedině zkusit propojit vývody dráty a zkusit tak jestli bude proud ok ....pak už jedině v tom obvodu proudu určitě dám vědět co jsem zjistil
Mn-80
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

9. 1. 2018, 5:04

A mas isto rovnake drivery? Lebo cinan obcas inovuje res zlacnuje vyrobu a potom tam moze nieco chybat alebo byt inac. Tak ze by som porovnal aj vnutra droverov.
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

9. 1. 2018, 5:59

atlan píše:A mas isto rovnake drivery? Lebo cinan obcas inovuje res zlacnuje vyrobu a potom tam moze nieco chybat alebo byt inac. Tak ze by som porovnal aj vnutra droverov.
tak to je v celku taky možné ,mají sice stejné označení a vypadají stejně ale uvnitř může být cokoliv .....už jsem se spálil i s oddělovací 5 osou deskou kde jsem musel měnit
pár součástek a nějaké prohazovat asi chyba při výrobě taky jsem to tady na foru řešil ..
Mn-80
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

10. 1. 2018, 11:02

takže jsem rozebrar drivery jsou vnitřkem stejné
měření ukázalo že jeden pól přepínače nespíná
Obrázek

Obrázek
a další věc na fotkách to moc vidět není ale u toho švábu na pravo od kondíku dvě cestičky vedené dole ke kondíku a odpuru byli jakoby opálené vypípáním ale přerušené nejsou
takže skusím propojit ten nefunkční spínač a uvidíme co to udělá pro jistotu novej driver už je na cestě

Mám ještě takovou otázku vadný je spínač číslo 3 což podle tabulky znamená že jsem měl driver vlastně ne na 0.6 A ale na 3.3 A pokud by to byla vada jen toho spínače - je možné že si KM vzal jen těch 1.5
- nebo je to tím že při rychlosti těch impulzu to nezazamenal měřák v plné výši ( proud měřen na přívodu napájení driveru )
Mn-80
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

10. 1. 2018, 12:09

nepsal jsi náhodou, že to máš na zdroji, který dá jen 1,5 A ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

10. 1. 2018, 12:16

chb píše:nepsal jsi náhodou, že to máš na zdroji, který dá jen 1,5 A ?
doba pokročila ted to mám na zdroji 36V - 7A ale je stahnutej na minimum 28.5 v na tom zdroji jsem to měl jen po dobu co jsem to krmil arduinem
Mn-80
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

10. 1. 2018, 12:41

nie vzal si tych 3,3A, lenze z principu veci prud je obmedzovany chvilku tecie 3,3A chvilku teoreticky 0. s tym merakom nameras nejaku hodnotu.
Ak nemas v plan emneit prud tak, spinac premosti na dps a funguj.

Vysim napatim dosiahnes vysie otacky krokacou, teoreticky. prud urcuje driver.
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“