Servostar 341 a SLB2 (tg drives)

Odpovědět
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

18. 11. 2017, 8:03

Na svoj nový projekt - plazma - nastavujem a pripravujem pohony. V akcii som kúpil meniče servostar od kolmorgenu.
K tomu na jednu os mám motor SLB2, ktorý má specialnu osku na pripojenie ku prevodovke digigraf.

Motor je zánovný, menič tiež, káble sú nové podĺa dokumentácie výrobcu.

Samozrejme, nič nie je jednoduché. Preto som postupne musel vyriešiť pár problémov.
Konektor na resolver. Originál je konektor M23 s 12-timi tenkými pinmi. Zistil som, že takéto konektory robila aj tesla a ja som si vymontoval pár kusov z pôvodného systému plazmy. Konektor pasuje na pohľad dobre, tak som vyrobil kábel. Pri testovaní stále chyba za chybou.
-tesla má iné označenie pinov, zrkadlovo. Preto to nechcelo fungovať. Po prepájkovaní nastal problém č.2.
-konektor má asi iné tolerancie, stále bol trochu voľný. Motor sa pri akcelerácii trochu mykol, konektor stratil kontakt a chyba bola na displeji.
-nový originál konektor vyriešil kontakty.
Nastal problém s tuningom meniču. Nemohol som dosiahnuť maximálne otáčky motoru 6000/min. Stále menič padal na chybu F08 overspeed a F25 comutation error. Motor sa choval rozdielne pri otáčaní doprava a doľava. Tu mi nefungovalo nastavenie regulátorov ani za svet. Nevedel mi poradiť ani servis tgdrives, na nete som nenašiel nejaký dobrý návod na softvér ku meničom. Predsa len je to výbehový typ, kto by k tomu robil nejaký tutoriál... to by si zákazníci nastavili sami a nepotrebovali by servis...
Po týždni pokusov som našiel možnosť nastaviť polohu resolveru voči fázam motoru a po ďaľsom testovaní aj možnosť jeho automatického nastavenia - zistenia.
A ono to teraz funguje. Bez problémov 6000/min so zrýchlením cca 30000.

Týmto som chcel povedať, že mám veľkú radosť.
... a to že to vyzerá ako funkčné neznamená, že to bude fungovať.
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“