Pohon pro časosběrový kamera/foto slider

Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2013, 7:20

Profi provedení vyrobíš i z tohoto: http://www.raveo.cz/polohovaci_systemy" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2013, 8:11

Hezká inspirace je zde:
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=744&st=236" onclick="window.open(this.href);return false;
Takhle nějak, bych si to mechanicky představoval :D
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2013, 12:43

Max: Pěkné, ale dost drahé řešení.

Třeba tenhle profil by posloužil dobře. Dobnitř by se vešla elektronika, motor i aku. Křidélka profilu zase poslouží pro vytvoření vedení a ta drážka na druhé straně by se hodila pro upevnění nějakých nožiček. Cena by byla v pohodě.
http://www.alupa.cz/produkty/profily-na ... x30x45.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2013, 10:26

Jo a tohle by stálo za pozornost:
http://www.openmoco.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Taky jsem doma vyhrabal nepoužívaný Meade autostar ....... a na netu jsem zjistil, že to lidé používají jako dvě rotační osy pro časosběrná videa buď přímo bez úprav, nebo s upraveným firmware.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2013, 8:10

Tak jsem si otestoval můj nápad pro pohon slideru
Funkce je dobrá, jediný zádrhel je že směrem dolů to popojede víc a při větší zátěži se nechtěl zastavovat. Při zapojení relé tak aby zkratovalo vývody motoru (po jeho vypnutí) vše chodí správně.

Celé se to dá instalovat do krabičky asi 100x60mm výška 70mm

Pohon má rozměry 60mm x 40mm
Obrázek

Zatím jen ukázka, program není hotov
Obrázek

Více fotek a videjko na: https://sites.google.com/site/cjuzzujc/ ... asne?pli=1
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
rosta.kopecky
Příspěvky: 9
Registrován: 28. 2. 2013, 1:12

24. 3. 2013, 12:06

Zdravím úplně všechny kdo se zapojují, aktuálně jsem měl hodně natáčení a nemohl jsem se věnovat slideru. V týdnu se prokousám novinkami a taky pošlu několik obrázků z upgradu co jsme na jízdě udělali. Museli jsme vytvořit novou základní desku a přidat několik ložiskových vedení. FOTO bude v týdnu. Díky Rosťa K.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

4. 7. 2013, 8:43

Ahojky CJ ,
ten bubínek se mi i s ovládáním líbí :D :P
Hezká práce ,také fotím a už jsem o slideru uvažovala ....
Koukla jsem na tvoje pokusy s VN a tesláky... :D , mám k dispozici měřící trafo 110kV na 200V vypadá jako hrouda epoxydu cca 50kg 8)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

9. 7. 2013, 10:36

.. dobré vlákno, taky dost fotím, ale TimeLapse jsem zavrhnul hned zkraje, celé dopoledne jsem snímkoval tohle video http://www.youtube.com/watch?v=CYrZ62rDXVQ" onclick="window.open(this.href);return false; (je to hrůza já vím) a padlo cca 1200snímků, za celé experimentování jsem naliskal asi 4000 fotek, to znamenalo konec, má zrcadlovka má životnost 150.000 snímků a to bych ji mohl za chvíli vyhodit :D z toho plyne ponaučení o které se dělím, na TimeLapse teda pouze bez zrcadlovky ! (případně, pokud má funkci focení bez sklápění zrcátka) Začínám sledovat tohle vlákno, dejte sem nějaké videa vašich počinů, mohlo by to být zajímavé, Cjuzz určitě nebude proti, když to bude nejlépe ze slideru, že? :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2013, 5:32

No nevím jaký má životnost kompakt, ale asi budu už na konci :)
Nejdrsnější video mám ze 17.721 fotek a fotky zabraly pres 10GB. Dal jsem ho nahrávat na youtube ale mám velmi slabé kabely takže až se nacucne tak dám odkaz. (co to bude je překvápko)
Slider snad dokončím o dovolené až bude pohodička a klid na focení :)
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

9. 7. 2013, 6:06

Ahojky ,
mne napadlo využít slider případně na fota velkých papírových výkresů a pak je složit -
nemám velkoformátový scanner - sice to někde i udělají ale moc peněz.... :D :P
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

9. 7. 2013, 7:04

.. kompakty a "nepravé" zrcadlovky nemají mechanické sklopné zrcadlo, takže životnost non-stop pořád ryč, jen občas nový aku. a pokud neulomíš objektiv, tak navždy .. to máš dobrý, chystám se vyzkoušet obyčejnou malou HDkameru kameru, ta může taky blikat do haleluja, ale zatím ji připojím jen jako web kameru, ale neumím ji řídit na focení z PC, sama je moc jednoduchá na zadání sekvence, musím to nějak vykoumat .. jo co Tvý-Tube odkaz?

.. a na výkresy pokud je dobře nasvítíš, tak stačí jeden snímek ze stativu + Photoshop, ale nevím jak máš velké, mám vyzkoušeno do A0 .. i 8-ka text čitelný
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2013, 7:28

Takže můžu fotit vesele dál.
Sekvence řídím procesorem který ovládá foťák přes moje vyvedené rozhraní. Mám režimy buď pro rychlé focení 15s/30s/1min a nebo pro dlouhé focení asi po 10minutách kdy se foťák automaticky zapne vyfoťí a vypne. Většinou to mám ale v zásuvce takže to moc nepoužívám.

No a video je zde, teď se to docuclo http://youtu.be/Lvn8IR7LbrE
PS: není nic extra akorát je dlouhé :) a kdo u toho nevydrží tak od 3 minuty je pořádně zrychlené.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

2. 4. 2014, 2:09

Tak se také připojím, s kámošem fotografem vymýšlíme také nějaký slider. Dal si podmínky 2 kg vertikálně, rychlost asi 1cm/s-20cm/s.
Pohon asi DC motor s převodovkou+lanko+kladky. Vedení: no má už vozíky na 20mm podepřené tyče, ale to by bylo pak hodně těžké, takže zkusíme použít duralové trubky. Ještě jsem viděl video, kde používají kolečka do kol. bruslí a dva úhelníky proti sobě. Bylo to extrémně tiché.
Problém je ovládání tedy elektronika, něco ubastlím, ale naprogramovat procesor je pro mě španělská vesnice. Takže pokud by byla možnost nějak získat radu nebo pomoc, bylo by to super.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 4. 2014, 9:19

Ty kolečka z kolečkových bruslí asi nebudou to pravé. Kdysi jsem dělal vozík na kameru, která jezdí po alu žebříku, a chtěli tam právě tyto kolečka. Vozík potřebovali ještě finálně nedokončený, ale celkem funkční (dodnes nepřišel na dodělávku). Když jsem se ptal, jak funguje, tak mi bylo řečeno, vše O.K., až na ty kolečka. Jsou prý příliž tvrdá a přenášejí všechny nerovnoti jak povrchu, po kterém jezdí, tak svoje odchylky od kruhového tvaru na kameru. Přesto jej jedna velmi renomovaná xAMU používá snad dodnes.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 4. 2014, 9:40

Kdysi jsem kolecka z bruslí taky použil, bylo to na takovou stěrku, která srovnávala výšku naneseného materiálu do roviny.
Kolečka jsem na to srovnal, a to hned ze tří důvodů: kvůli co nejlepší kulatosti, abych sjednotil jejich průměr, a hlavně proto, že jsem na to použil svoje ojetá kola a koupil si místo nich nová. ;-)
Do univerzály jsem upnul osu s kolečkem a ložisky, přitlačil k tomu vrtačku s gumovým kolečkem, takže to poháněla, a ojel to šmirglem na kusu dřeva (chycený v nožovce). Povedlo se mi kolečka krásně srovnat, a dokonce byla všechna 4 i celkem stejná.
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“